Otomatik Ameliyathane Kapıları

Marka: Gilgen

Steril ve yarı steril hijyen gerektiren ortamlarda kapılar antibakteriyel MDF-Lam, kompakt laminat veya paslanmaz yüzeyli olarak üretilmektedir. Monador'un geniş ürün yelpazesinde otomatik kayar kapılar; prizmatik ve kavisli otomatik kayar kapılar, teleferik ve vagon kapıları, uçaklar için tasarlanmış garaj kapıları gibi özel tasarım ürünleri olarak da yer almaktadır.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Otomatik Ameliyathane Kapıları ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


• Otomatik ameliyathane kapıları: Çağdaş hastane yapılanmasının her bölümünde antibakteriyel malzemeler kullanılması kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Monador Otomatik Kapı Sistemleri yoğun hastane uygulamalarından edinmiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimini, sağlık sektörünün evrensel gereksinimleri ve taleplerini de göz önünde bulundurarak 300s sistemini geliştirmiştir. Elde edilen yüksek performans ve dayanıklılık neticesinde 300s sistemi hem özel hem de devlet hastanelerinin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Bu tip kapılar sterilizasyonun korunması için genellikle duvar üzerine yerleştirilen yaklaşım sensörü (el sensörü) veya dirsek butonları ile açtırılmakta olduğundan, açtırma elemanının kapıya yakın kalabilmesi için tek tarafa kaydırılması tercih edilmektedir. Ancak tek kanatlı uygulamaların elverişli olmadığı durumlarda, çift kanatlı uygulamaları da mevcuttur.
• Yana kayar otomatik sedye transfer kapısı: Prensip olarak otomatik ameliyathane kapıları ile aynı özelliklere sahiptir. Ameliyathane kapılarından farklı olarak kanat açıldıktan sonra kapı geçiş boşluğunda sedye transfer işlevi gören sabit bir bölmenin olmasıdır. Sedye transfer bölmesi açılır kanatla aynı malzemelerden üretilir ve kapının işlevsel ve görsel bütünlüğünü bozmaz. Sedye transfer bölmelerinin kullanılma maksadı yarı steril bölgeden, tam steril bölgeye yaya trafiğini engellemektir. Bu şekilde steril alana, yarı steril alandan kıyafetler aracılığı ile taşınabilecek bakteriyel partiküller en düşük seviyede kalmakta ve sedye transfer aracının boyuna göre imal edilen seperatörün üzerinden steril alanda bulunan transfer aracına sedye aktarılabilmektedir. Sedye transfer bölmeleri stabil olmalarına karşın özel durumlarda açılabilir bir yapıya da sahiptir.