Temeller / Zeminler ve Sismik Güçlendirme

TenCate Geosynthetics Geogrid/Miragrid GX, Polyfelt Rock PEC

TenCate Miragrid GX tek yönlü ve çift yönlü geogridleri, kısa ve uzun süreli zemin güçlendirme, alttemel stabilizasyonu ve geosentetik takviyeli istinat duvarı yapılarında kullanılmak için dizayn edilmiş, polimerik kaplamalı polyester liflerden imal edilmiş geogridlerdir. TenCate Polyfelt Rock PEC (geotekstil + geogrid), polyester liflerin örgüsüz bir geotekstil üzerine dokunması ile elde edilen, yüksek çekme dayanımını mükemmel ayırma ve filtreleme özelliği ile birleştirilerek ince daneli dolgunun kullanılacağı projelerde ekonomik ve ideal çözüm sağlayan bir geokompozittir.

TenCate Geosynthetics Asfalt Güçlendirme Gridi/Polyfelt PGM&PGM-G

PGM-G, cam elyaftan üretilmiş grid ve bitüm emilimini maksimize edecek miktarda olacak şekilde üretilmiş geotekstilden oluşan iki katmanlı bir geokompozittir. PGM Gile alt tabakalarda oluşan çatlakların üst yüzeye yansımasını engelleyerek herkesçe bilinen bu sorun için bir çözüm sunmaktadır.

METSAN Kimyasal Dübel/F.1511

EMS Dubell Ankraj yapıştırıcıları diğer mekanik ankraj tekniklerine kıyasla daha geniş spektrumlu avantajlar sunan iki bileşenli, yüksek kaliteli kimyasal ankraj enjeksiyon sistemidir. EMS Dubell ® F.1511 Kimyasal dübel çeşitli inşaat uygulamalarının ankraj işlemleri için özel olarak formüle edilmiş genel amaçlı, vinilester bazlı, iki bileşenli, yüksek kaliteli bir üründür.

METSAN Kimyasal Dübel/F.1311

EMS Dubell F.1311 Kimyasal Dübel; beton, taş, tuğla gibi sert ya da boşluklu yüzeyler için geliştirilmiştir. İki bileşenli geliştirilmiş polyester reçine esaslı, kolay uygulanabilen, hızlı kuruyan, yüksek mukavemetli bir üründür. Tiksotropiktir, sarkmaz ve düşmez, yatay ve düşey uygulamalar için ideal bir üründür. Ekonomiktir, verimi yüksektir. Zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Çok hızlı sertleşir ve priz alır. Düşük sıcaklıklarda dahi uygulanabilir. Mekanik mukavemeti yüksektir. Delikli tuğla dahil pek çok yapı malzemesi ile uyumludur. Mekanik mukavemetini çabuk kazanır. Sarkma yapmayan macun kıvamındadır.

ELKAY Kimyasal Dübel/PL5000

PL 5000 kimyasal dübel beton, doğal taş, tuğla gibi sert ya da boşluklu yüzeyler için geliştirilmiş, kolay uygulanabilen, hızlı kuruyan, yüksek fonksiyon ve tutunma özelliği olan, çok verimli 2K kartuş sistemine sahip bir üründür. Quadrostatik mikser enjeksiyon sistemi sayesinde, ilk sıkma anında doğru karışım oranını sağlayarak malzeme israfını engeller. Yatay veya düşey ankraj uygulamalarına uygundur.

Forta Dış Tic. Sıcak Karışım Asfalt için Performans Artırıcı Lif

Tekerlek izi, çatlamalar ve soyulmalara karşı dayanım sağlar. Aramid, poliolefin ve diğer fiber türleri ile karışım halindedir. 121-190 °C sıcaklıktaki asfalt karışımda kullanım için üretilmiştir. Her tür plentte homojen olarak tamamen karışarak performans gösterir. 1 ton asfalt karışımda 1 paket (0,5 kg) kullanılır.

Dupont Türkiye DuPont™ Typar®

DuPont™ Typar®, %100 polipropilenden imal edilmiş, ısıl bağlı bir geotekstildir.

İstanbul Teknik Geotekstiller

İğneleme yöntemiyle 100 gr/m²’den 1200 gr/m²’ye kadar farklı ağırlıklarda üretim olanağı, ısıl işlem sayesinde yüksek mukavemet ve daha sıkı malzeme.

İstanbul Teknik Geogrid

ForTex geogridleri, inşaat mühendisliğinin çeşitli uygulamalarındaki tek yönlü ve çift yönlü geogrid ihtiyaçları için geliştirilmiş yüksek mukavemetli malzemelerdir. Polyester mikro iplikçiklerin dikdörtgenler şeklinde örülüp, üzerinin PVC ile kaplanması yöntemiyle üretilen ForTex, düğüm noktalarında daha sağlam olabilmesi için özel tasarlanmış bir dikiş yöntemi ile yüksek performans sağlamaktadır.

Yalteks Geotekstil Keçe

PET kullanılarak, sürekli elyafın örgüsüz olarak iğneleme yöntemiyle üretilen yüksek mukavemetli geotekstil keçe’dir.

Tekno Maccaferri Geogrid/Paragrid, Paralink, Gabion, Terramesh Sistem, Çelik Grid, Geotekstil, Geomembran

Yüksek dayanımlı geogridler (paralink), çift bükümlü telden imal kutu gabion sistemler, kaya ve taş düşmesine karşı koruyucu sistem çelik grid, filtrasyon amaçlı geotekstil ve yalıtım amaçlı geomembran

Net Yapı Geocell Hücresel Dolgu Sistemleri

Hücresel dolgu sisteminde kullanılan malzeme yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmiş olup (PE-HD) farklı yüksekliklerdeki (50, 75, 100, 150, 200, 250 mm) çeşitleriyle kullanım yerlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Malzemenin yüzeyi pürüzsüz, pürüzlü ve delikli olmak üzere 3 tipten oluşur. Malzeme şeritler halinde olup, şeritler iki ucundan tutulup açıldığında bal peteğine benzer bir hal almaktadır. Şeritler yan yana eklenerek kullanılmaktadır. Hücrelerin içi, kullanım amacına ve yüzey yüküne göre farklı malzemeler ile (kum, çakıl, toprak, öğütülmüş taş, beton vb.) doldurulabilir.

Fibre Net Yapısal Güçlendirme Sistemleri

FibreNET yapısal güçlendirme sistemleri; GFRP file sistemleri ve aksesuarlar, kimyasal ankraj ürünleri, CFRP dokumalar, CFRP plakalar-çubuklar-profiller, yapısal, enjeksiyon, derz dolgu harçları, reçinelerden oluşmaktadır. FIBREBUILD-FRCM; duvar, tavan aralarının ve kemerlerin güçlendirmesi amaçlı güçlendirilmiş sıva tekniği sistemidir. FIBREBUILD RETICOLA; güçlendirilmiş derz sıva tekniği duvarın görünür yüzeyini konsolide ve muhafaza eder. FIBREBUILD FRP; duvar, tavan araları, kiriş ve kemerlerin güçlendirmesi amaçlı güçlendirilmiş elyaf kaplama tekniği sistemidir.

Dinamik Sismik Sönümleyici

Dairesel sürtünme tipi sismik sönümleyici Klasik güçlendirme yöntemlerine göre kullanılan çimento, çelik vb. malzemeleri azalttığı için karbon salınımını azaltmaktadır.

Arsan Kauçuk Sismik İzolatörler, Yapısal Mesnetler, Genleşme Derzleri, Tünel Segment Contaları, Boru Contaları

Arsan Kauçuk, 1957 yılından bu yana kalitesinden ödün vermeden, alt ve üst yapılarda kullanılan, farklı veya aynı çalışan iki elementin birbiri ile uyumlu, etkin ve güvenilir çalışmasını sağlayan ürünlerin dizaynını, üretimini ve testlerini kendi bünyesinde yapmaktadır.