Malzeme

Asma Tavan ve Tavan Kaplamaları

Artila Işıklı Tavan

Işıklı, parlak, canlı renkli, resimli tavanlardır. Işıklı resimlerle donatılmış tavanlar mekanlara ışığı ve görüntüsü ile farklı bir hava katmaktadır.

Neteren Eskitme Ahşap Görünümlü İspanyol Dekoratif Tavan Kirişi - Dekoratif Mertek

%100 eskitme ahşap görünümlü ve dokulu, U formatlı hazır dekoratif tavan kaplama malzemesidir. Fiberglas takviyeli polyester, doğal ahşap tozu ve özel kimyasallar karışımlarından üretilmiştir. Kendinden hazır renk ve dokusundadır. Ham plaka veya sonradan boyalı bir malzeme değildir! 1 Boy kiriş standart 285 cm uzunluğundadır. Farklı ebatlarda yan yüzeyleri mevcuttur.

Neteren Ahşap Tavan Kirişi - Kurtlanmış Ahşap Görünümlü İspanyol Dekoratif Tavan Kirişleri - İthal Dekoratif Ahşap Mertek Yuvarlak Oval Ahşap Kütük

%100 eskimiş kurtlanmış ahşap görünümlü ve dokulu, oval formatlı hazır dekoratif tavan kaplama malzemesidir. Fiberglas takviyeli polyester, doğal ahşap tozu ve özel kimyasallar karışımlarından üretilmiştir. Kendinden doğal renk ve dokusundadır. Ham Plaka veya sonradan boyalı bir malzeme değildir! 1 Boy kiriş standart 285 cm uzunluğundadır.

Serge Ferrari Akustik Gergi Tavan/Batyline Aw, Batyline Aw-Lux

Polyester PVC içerikli, akustik yutucu esnek kompozit membranlardır.

OTTOVA Gergi Tavan

Gergi Tavan sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda, üzerine dijital baskı yapılabilen özel alüminyum profillerin fitil sistemi ile gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz kubbe gibi raduslu uygulamalara ve 3 boyutlu geometrik olmayan uygulamalara olanak sağlar. Bu esnek yapısı sayesinde her projeye has tavan ve duvarlara özgün tasarım imkânı sağlar. Sudan nemden etkilenmez, bakım veya boya gerektirmez, kolaylıkla temizlenir, üzerine ankastre aydınlatma armatüre konulabilir, tavan kaplamalarının en hafifidir.(yaklaşık 250 gr/m³).Arkadan aydınlatma yapıldığında soft ışığına dönüşür. Yangında alev almadığı sertifikaları ile sabittir. Hijyeniktir, esnektir, ultraviyole ışınlardan etkilenmez.

Perfopan Akustik/İsus 1932 Akustik Asma Tavan

MDF üzeri laminat, MDF üzeri lake boya, MDF üzeri doğal ahşap kaplama, A2 s1 d0 yangına dayanıklı alçı üzeri doğal ahşap veya kumaş kaplama ile üretilen düz, perforeli, derzli ya da slot delikli asma tavan panelleridir. Özel taşıyıcı sistemleri ile birçok teknik ve estetik gereksinimlere en iyi çözümleri sunar. Mekânlarda akustik ses düzenlemesi ve ahşap görünüm güzelliği sağlamanın yanı sıra yangın yalıtımı da sağlamaktadır.

Perfopan Akustik/İsus 1932 Dekoratif Akustik Asma Tavanlar

Projelerinize göre özel üretilen tavan paneli çeşitlerimiz, mimarlara geniş kapsamlı tasarım özgürlüğü sunabilmektedir. Mimari projelerinizde ahşap tavanın sımsıcak havasının yansıtılmasını aynı zamanda en yüksek derecede yangına karşı korunmayı ve akustik koşulların bulunmasını öngörüyorsa tüm çözümleri sağlayacak ürün çeşitlerimiz sayesinde kaplama malzemelerini seçebilirsiniz.

Perfopan Akustik/İsus 1932 Akustik Tavan Paneli

Projelere göre özel üretilen tavan paneli çeşitleri, mimarlara geniş kapsamlı tasarım özgürlüğü sunabilmektedir. Mimari projelerde ahşap tavanın sımsıcak havasının yansıtılmasını aynı zamanda en yüksek derecede yangına karşı korunmayı ve akustik koşulların bulunması öngörülüyorsa tüm çözümleri sağlayacak panel çeşitleridir.

Perfopan Akustik/İsus 1932 Yangına Dayanıklı Akustik Tavanlar

A2 s1 d0 yangına dayanıklı alçı üzeri doğal, laminat ve lake boyalı modelleri imal edilmektedir. Panellerin yüzeyleri düz, perforeli, derzli ya da slot delikli iç duvar ve tavan panelleridir. Özel taşıyıcı sistemleri ile birçok teknik ve estetik gereksinimlere en iyi çözümleri sunar. Mekânlarınızda akustik ses düzenlemesi ve ahşap görünüm güzelliği sağlamanın yanısıra üst seviyede yangın yalıtımı da sağlamaktadır.

Saint-Gobain Rigips Metal Çerçeve Bileşenleri/Rigiprofil™ ULTRA I

Rigiprofil TM ULTRA I profilleri alçı levha bölme duvar, asma tavan ve duvar giydirme sistemlerinde kullanılan metal çerçeve elemanlarıdır. Patentli UltraSTEEL TM teknolojisiyle üretilen Rigiprofil TM ULTRA I profilleri ile yükseklik ve darbe dayanımı gerektiren duvarlar daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli olarak inşa edilir. Alçı levha asma tavanlarda da aynı şekilde daha hızlı bir uygulama sağlar. Rigiprofil TM ULTRA I profilleri; standartların üstünde duvar ve tavanlar inşa etmek için ayrıcalıklı hissettirecek bir kolaylık sağlar. Türkiye’de yalnızca Rigips’in ürün gamında yer alan bu ürün; 50, 75 ve 100 mm boyutları ile istenilen derinlikte duvar uygulamalarına olanak verirken her iki tarafa da açılan yüksek kanatları istenilen performans kriterlerinin karşılanmasına yardımcı olur.

Saint-Gobain Rigips Akustik Alçı Levha

Ön yüzeyi perforasyonlu, arka yüzeyi akustik tül kaplı, uygulandığı alanlarda yekpare bir görüntü oluşturan ve çekirdek yapısındaki aktif silikat maddesi ile ortamdaki zararlı gazların etkisini en aza indiren akustik alçı levhadır.

Kasso Mühendislik Asma Tavan

Genişletilmiş metal levhalar, Genmesh asma tavam imalatları, çatı ve cephe giydirme elemanları

ESK Acoustic Yutucu ve Yansıtıcı Akustik Panel

Mevcut mekânda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkân veren panel, 18 mm MDF Lam/kaplamalı malzemeden üretilmiştir. Panelin ön yüzeyinde slot çizgi bulunmaktadır. Panelin arka yüzeyinde ortalama 1000 adet/m² perforasyon (delik) bulunmaktadır ve 0,2 mm kalınlığında akustik kumaş kaplı olacaktır. Bu panellerin perforasyon oranı ortalama (Ø6 : %2,76/m²), (Ø8 : %4,90/m²), (Ø10 : %7,66/m²) olup ses yutma odacıklarının toplam hacmi NRC değerini karşılaması gerekmektedir.

ESK Acoustic Akustik Ahşap Panel/ESK 104

Mevcut mekânda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkân veren ürün 18 mm MDF Lam kaplamalı malzemeden üretilmiştir. Panelin üzerinde ortalama 8000 adet/m² perforasyon (delik) bulunmaktadır. Delik çap aralığı merkezden merkeze 16x16 mm şaşırtmalı sıradır. Delik çapları 6/8 mm’dir. Arka yüzey ithal malı 0,2 mm kalınlığında akustik kumaş kaplı olacaktır. Böylece ses yutma odacıkları oluşturulacaktır. Perfore oranları delik çaplarına göre değişiklik göstermektedir. Bu panellerin perforasyon oranı ortalama (Ø6: %22,00/m²), (Ø8: %39,20/m²) olup ses yutma odacıklarının toplam hacmi NRC değerini karşılaması gerekmektedir.

ESK Acoustic Akustik Mikro Perforeli Panel

ESKmikro perforeli ürünler, ahşap kaplamaya uygulanır ve sadece yakından bakıldığında fark edilebilir. Geniş bir frekans üzerine iyi bir ses emiciliği verir. Neredeyse gözle görülemeyen özelliğin yanı sıra bütün yüzeye yayılan bir perforasyon sağlar. Kapalı mekânlarda ESKmikro perforeli paneller kullanıldığında, ileri derecede ortam akustiği sağlanır. Böylece o mekânda bulunan makine, mekanik araç gereçler gibi rahatsız edici sesleri azaltır ve yutar.

ESK Acoustic Yangına Dayanımlı Akustik Panel

Hammaddesi Avrupa’dan ithal yangına karşı dayanıklı MDF paneller, M1(alevi hiç yaymayan materyal) yanmaz ürün sınıflandırmasına göre sınıflandırılmıştır. Diğer MDF panellerin kullanıldığı her alanda kullanılabilir ve güvenliğin ön planda olduğu alanlarda özellikle tercih edilir. Yüksek ısıya ve aleve karşı güçlü bir dayanıklılığa sahiptir. Aleve maruz kaldığı durumlarda, doğal ahşaptan daha fazla duman çıkarmaz ve alevin yayılmasını engelleyerek yangına müdahale için gerekli zamanı sağlar. Ateş kaynağının uzaklaşması durumunda kendiliğinden söner. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi doğal melamin ve laminat ile kaplanabilir ve cilalanabilir. Bu ürünler özellikle hastaneler, havaalanları, okullar, tiyatrolar, oteller alışveriş merkezleri gibi ortak kullanım alanlarında tercih edilir.