Hammadde / Yarı Mamul / Malzeme

Kastamonu Entegre Ham MDF

Yüksek yüzey katmanı yoğunluğu olan ham MDF yüksek kaliteli mobilya ve iç dizayn uygulamalarında kullanılır. Kenar profillendirmesi ve yüzey işlemlerini destekler. Ayrıca düşük formaldehit içerir. Profil uygulaması için uygunluk, yüksek kenar stabilitesi, iyi yoğunluk profili, yüksek eğilme direnci, güçlü gövde yapısı, dengeli lif dağılımı, yüksek yüzey kalitesi, yüksek statik yükleme kapasitesi, düşük şişme değerine sahiptir.

Kastamonu Entegre Akrilik Levha

Akrilik levhalar, ABS/PMMA’dan üretilmiş PVC içermeyen yüzeylerdir. MDF ve yonga levha yüzeyine laminasyon usulü ile kaplanır. Plakaların ön yüzeyinde Senosan AM 1800 TopX Scratch Resistant çizilmeye üst düzey dayanımı olan akrilik plakalar kullanılmıştır. Arka yüz ise ön yüz ile uyumlu olarak aynı renkte astar plakalar ile kaplanmıştır. Akrilik Panel, yüksek parlaklık seviyesi, çizilmelere ve UV ışınlarına karşı gösterdiği yüksek dayanımla, çevre dostu güvenli bir ürün olarak ön plana çıkıyor. Küçük çiziklerin cila ile rahatlıkla yok edilebildiği Akrilik Panel, ev kimyasallarına karşı dayanıklılığı ile de göz dolduruyor.

Efendioğlu Mermer Agora Bej Mermeri

Agora Bej isimli ürün,firmanın Manisa Bej ocağından elde ettiği ürünlerden biri olup, homojen ve estetik dokusuyla fark yaratan, kullanıldığı alana değer katan seçkin bir üründür. Agora Bej yaklaşık 4 Mohs olan sertlik değeri sayesinde, çizilmesi ve aşınması zor bir üründür. Bu anlamda insan trafiğinin yoğun olduğu AVM, otel ve hava alanı gibi mekanlarda tercih edilmektedir. Hem iç hem de dış mekanlarda, yerde ve duvarlarda kullanılmaya uygundur. Bunun yanı sıra, hafif griye çalan rengiyle, diğer bejlerden farklı, kendine has bir havası vardır. Bu üründe ön yüze epoksi, arka yüze file ve epoksi uygulanarak taşın sağlamlığı arttırılmaktadır. Plaka mermer kalınlık standartlarımız 1-2-3 cm olup, yüksek metrajlı taleplerde ara kalınlıklar da sunulabilmektedir. 1-2-3 cm ölçülü kesim üretimi ve 30x60 cm, 60x60 cm gibi standart üretimlerin yanı sıra, talebe göre çok daha küçük ya da büyük ölçüler de üretilebilmektedir.

Efendioğlu Mermer Olive Avantgarde Mermeri

Firmanın Kastamonu ocağındann ürettiği Olive Avantgarde ürünü, acı kahverengi zeminine yayılan zengin beyaz kalsitli dokusu ve homojen yapısı ile mekanlara yüksek prestij katmaktadır. Olive Avantgarde ağırlıklı olarak iç mekanlarda tercih edilmektedir. Ana taş olarak kullanılabilmekle beraber, dekor taşı olarak ta diğer taşlara uyum sağlamaktadır. Plaka kalınlık standartları 1-2-3 cm olup, yüksek metrajlı taleplerde ara kalınlıklar da sunulabilmektedir. 1-2-3 cm ölçülü kesim üretimi ve 30x60 cm, 60x60 cm gibi standart üretimlerin yanı sıra, talebe göre çok daha küçük ya da büyük ölçüler de üretilebilmektedir.

Efendioğlu Mermer Prestige Brown Mermeri

Prestige Brown mermeri Kastamonu'nun Azdavay ilçesi Başören köyündeki firmanın ocağından çıkmaktadır. Kahverengi ve ince dokulu bir mermerdir. İstanbul Atatürk Havalimanı VIP kısmında yer döşemelerinde, Prestige Brown mermeri kullanılmıştır.

Efendioğlu Mermer Maroon Marinace Mermeri

Firmanın Kastamonu ocağından elde edilen Maroon Marinace isimli ürün, mermer koleksiyonları içerisinde eşsiz renk ve dokusu ile ön plana çıkmaktadır. Dünyanın her bölgesine hitap edebilen özel bir üründür. Maroon Marinace ağırlıklı olarak iç mekanlarda tercih edilmektedir. Ana taş olarak kullanılabilmekle beraber dekor taşı olarak ta diğer taşlara uyum sağlamaktadır. Plaka kalınlık standartları 1-2-3 cm olup yüksek metrajlı taleplerde ara kalınlıklar da sunulabilmektedir. 1-2-3 cm ölçülü kesim üretimi ve 30x60 cm, 60x60 cm gibi standart üretimlerin yanı sıra, talebe göre çok daha küçük ya da büyük ölçüler de üretilebilmektedir.

Vezirköprü Hafif Panel

İki adet ince levha arasına pres edilmiş kraft kağıtla imal edilen bu malzeme hafifliği ile ön plana çıkmış olup kalınlaştırılmış yüzeylerde kullanılmaktadır. Mobilya endüstrisinde birçok ilklere imza atan firma son günlerde tüm dünyanın ilgisini çeken ve “mobilya endüstrisinin geleceği” olarak tanımlanan hafif panel üretimini gerçekleştirerek ülkemiz ve dünya mobilyacılarının kullanımına sunmuştur.

Kolormetal Boyalı ve Kaplamalı Metal Rulo ile Levhalar, Boyalı Sac, Boyalı Aluminyum, PVC Kaplı Sac

Boyalı (Polyester, PVDF, Pur-Pa, Plastisol, Özel Vernikler, Laklar) ya da kaplamalı (PVC Film, PET Film) metal rulolar ve tabaka levhalar, inşaat/yapı malzemeleri, beyaz eşya, elektrik/elektronik, ısıtma/soğutma, ambalaj, reklamcılık, taşımacılık, gemicilik gibi geniş bir sektörel ağda kullanılmakta olan ara ürünlerdir.

Nevka Cam Elyaf Takviyeli(CTP) Kompozit

SMC(Sheet Moulding Coumpound), CTP(Cam Elyaf Takviyeli Polyester) cam elyafı ile takviye edilerek fiziksel mukavemet değerleri arttırılmış doymamış polyesterden oluşan kompozit bir malzemedir. CTP ahşap, beton, metal, cam vb. gibi bir üretim malzemesi olup, kullanım amacına uygun değişik özelliklerin kolayca kazandırılabilmesi özelliği ile diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir.

Zirve Stone Gallery Granit

Güney Amerika bölgesinden çıkarılan Stone Wood granit, oldukça sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yer veya duvar kaplaması gibi geniş alanlarda kullanılabilir. Birbirlerini takip eden plakaların desenlerinde uyum sağlanabilmektedir.

Alimoğlu Madencilik Traverten, Mermer, Bej, Oniks, Narcisse, Mozaik, Eskitme Ürünler, Madalyon, Bordür, Profil, Lavabo, Şömine, Bahçe Dekorasyon

Firmanın kendi ocaklarından üretilen doğal taşları (traverten, mermer, oniks) kendi fabrikasında işleyip Türkiye ve Dünya pazarlarına sunmaktadır.