Biz Kimiz

 

BİZ KİMİZ

Dezinti Tasarım Danışmanlık, 20 yıllık Mimarlık ve Yapı Sektörüne yönelik deneyimi ve veritabanı gücüyle, yapı sektörü firmalarının Tanıtım - Pazarlama – İletişim ekiplerine çözüm ortaklığı sunan bir PR / Pazarlama / İletişim Danışmanlık Ajansıdır.


Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibimizle, yapı malzemesi firmalarını, tasarımcıları, mimarları, iç mimarları, yapı profesyonellerini, işverenleri, müteahhitleri bir araya getirecek projeler ve butik hizmetler öneriyor; yıllık bir takvimde izlenebilecek adımlarla, firmanızı kendi alt sektörünüzde üst ve inovatif boyuta taşıyoruz.

 • Yapı malzeme firmalarının pazarlama gündemini ve takvimini belirlemek ve stratejik planlama ve pazarlama ve marka bilinirliği danışmanlığı,
 • Mimarlık, tasarım ve yapı sektörü gündemini ve kamuoyunu meşgul eden gelişmelerin derlenmesi, ileriye dönük ipuçları, sektörel yorumlar ve analizler oluşturulması,
 • Firmaların hedef kitlesini oluşturan yapı profesyonellerinin (mimarlar, gayrimenkul yetkilileri, vb.) katılabilecekleri etkinlikler kurgulanması (açılışlar, koleksiyon tanıtımları, konferans, seminer, workshop, vb.), tanıtım ve PR çalışmalarının, ziyaretçi organizasyonlarının yürütülmesi,
 • Geniş çaplı sektörel araştırma ve rakip analizleri içeren stratejik planlama çalışmaları yürütülmesi,
 • Pazarlama süreç danışmanlığı yürütülmesi (tanıtım, lansman ve satış için hangi kanalların kullanılması gerektiği, tanıtımı destekleyici eğitim, etkinlik ve sponsorluk çalışmaları, firma kimliğinin yapılanması, ürünüyle ilişkisinin şekillenmesi, vb.)
 • Tasarımcılarla ve üreticilerle işbirlikleri yapılması; firmalara farklı tasarımcılardan öneriler sunmakta aracılık yapılması, firmalara tasarım kaynaklı çözümler sunulması
 • Görsel sanat oluşumlar, kültürel kurumlar, sektöründe uzman ve öncü basılı yayınlar ve organizasyonlarla işbirlikleri sağlanması,
 • Gölge yazarlık, grafik tasarımı, web tasarımı ve mimari / ürün fotoğraflama hizmetleri sunulması.

EKİP

Birgül Yavuz Altın

Sektör Danışmanı

 • İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık (Lisans), İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Bina Bilgisi (Y.Lisans)

Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Mimarlık alanında sektörün en önemli dijital yayınlarından bir kısmını kurdu ve yönetti. Yine Yapı Sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.

Anıl Kaygusuz

Yapı Kataloğu İçerik Yöneticisi

 • Dokuz Eylül Üni. Mimarlık Fak. Şehir Planlama (Lisans)
  İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir Planlama (Y.Lisans)

Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümünde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.

Ozan Akbaş

İçerik Yöneticisi

 • ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık (Lisans) KHAS Sosyal Bilimler Ens, İleri Tasarım Araştırmalar, (Y.Lisans)

Birçok mimari projenin uygulama, çizim ve belediye süreçIerinde yer aldıktan sonra tasarımın farklı ölçeklerinde de öğretimler yapmaya başladı. Grafik tasarım, mimari metin üretimi, sektörün takibi, sosyal medya ve dijital pazarlama gibi alanlarda kendini geliştirdi, Yapı firmalarının pazarda bilinirlik kazanmaları, malzemelerinin güçlü yönlerinin tanıtılması ve mimarlarla koordinasyonu anlamında çalışmalar yapıyor.

Tuğba Yılmaz

İçerik Editörü

 • İTÜ Mimarlık Fakültesi

Bir süre iç mimari tasarım ve uygulama projeleri üzerinde çalıştıktan sonra kariyerini yapı sektörünün farklı alanlarında sürdürmeye karar verdi. Sektöre yön veren olayların takibi, mimari ofislerin yazı yazma, içerik geliştirme, grafik tasarım, sosyal medya ve pazarlama alanlarında kazanımlar sağladıktan sonra dijital pazarlama dünyasına girdi. Şu anda yapı firmaları ve mimari ofislerin pazarda varlıklarını güçlendirmek üzerine çalışmalar yapıyor.

Ahmet Kılıç

İçerik Editörü

 • KOÜ, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık (Lisans)

Lisans eğitimi dahilinde öğrenci değişim programı ile Politecnico di Milano'da eğitim gördü. Çeşitli mimarlık ofislerine freelance olarak mimari konsept tasarım, proje görselleştirme ve grafik tasarım işleri yaptı. Daha sonra büyük ölçekteki karma kullanım projelerinin şantiyelerinde görev alarak mimari uygulama yöntemleri alanında kendini geliştirdi. Şu anda yapı firmaları ve mimari ofislerin pazarda varlıklarını güçlendirmek üzere; kurumsal kimlik oluşumu, mimari üslupta metin yazma, içerik geliştirme, sosyal medya ve pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürüyor.

Uğur Güler

İş Geliştirme, Pazarlama ve Finans Danışmanı

 • Gazi Üni., İİBF - Ekonomi Bölümü

Finans ve lojistik sektörlerinde yönetsel çalışmalar yürüttü. Birimlerarası koordinasyon ve idari hizmetler verdi. Projelerin ve işletmelerin performans hedeflerine ulaşması ve bütçe gerçekleşmeleri konusunda yönetim ve denetim çalışmaları yürüttü. Yapı Sektörüne yönelik finansal danışmanlık hizmetleri veriyor.

Selda Karaca

Satış Sorumlusu

 • TÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık

Lisans hayatı sonrası, mağazacılık alanında, mimari konsept geliştirerek başlayan kariyerine yine aynı alanda projelendirme ve uygulama konularında devam etti. Bugün ise; satış ekibi üyesi olarak,yapı firmalarının dijital tanıtımları ve iletişimleri konularında araştırıyor ve gelişiyor.

Öykü Elgin

Satış Sorumlusu

 • Galatasaray Üniversitesi / Sorbonne Üniversitesi - Felsefe

4 senelik felsefe eğitiminden sonra çift diploma ile mezun oldu. Tüm eğitim hayatı boyunca satış ve pazarlamaya ilgi duydu ve kendini bu konuda geliştirmeye yönelik girişimlerde bulundu. 1,5 yıl boyunca 2 ayrı firmada çeşitli markaların yöneticiliğinden sonra sanat, tasarım ve mimariye duyduğu ilgi sayesinde ekibin ilk mimar olmayan üyesi olmayı başardı.Şu anda satış-pazarlama alanında aktif olarak görev yapmakta.

İrem Özcan

Satış Sorumlusu

 • Okan Üni., STMF İç Mimarlık Bölümü

Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi.Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.

Yasemin Karamuk

Pazarlama Destek Yöneticisi

 • Anadolu Üniversitesi - Bankacılık ve Sigortacılık

Kısa bir süre bankacılık deneyiminden sonra yolu Yapı-Endüstri Merkezi ile kesişti. Sektöre girdikten sonra kariyerine bu alanda devam etmeye karar verdi. Malzeme, sınıflandırma, dizin oluşturma, içerik ve katalog yönetimi konusunda kendini geliştirdi. Yapı Kataloğunun basılı ve dijital platformlarını yürüten ekibin içinde 20 yılyer aldı. Yapı Kataloğu, Stone Kataloğu, Dekora Kataloğu,Rusça Yapı Malzemeleri Kataloğu ve Yapı Fuarı Katalogları katkıda bulunduğu yayınlardır.

Sena Özfiliz

Fotografik Belgeleme

 • MSGSÜ Mimarlık Fakültesi - Mimarlık Bölümü (Lisans), İTÜ Fen Bilimleri Fakültesi (Y.Lisans), İTÜ (Doktora)

Mimarlık mesleğine ilaveten profesyonel olarak uğraştığı fotoğrafçılık alanındaki çalışmaları 1. İstanbul Tasarım Bienali’nde “40 Nasihat Made in Istanbul” seçkisi kapsamında sergilendi ve YAPI, Tasarım, DaNS (Sırbistan), National Geographic Türkiye, Time-Out İstanbul, Hürriyet Gazetesi ve Cadde Dergisi gibi yayınlarda yayınlandı. Mimari belgeleme hizmetlerini archilifography.com üzerinden sürdürmektedir.

 

PAYDAŞLARIMIZ