Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
icon

BİZ KİMİZ

Dezinti Tasarım Danışmanlık, 20 yıllık Mimarlık ve Yapı Sektörüne yönelik deneyimi ve veritabanı gücüyle, yapı sektörü firmalarının Tanıtım - Pazarlama – İletişim ekiplerine çözüm ortaklığı sunan bir PR / Pazarlama / İletişim Danışmanlık Ajansıdır.


Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibimizle, yapı malzemesi firmalarını, tasarımcıları, mimarları, iç mimarları, yapı profesyonellerini, işverenleri, müteahhitleri bir araya getirecek projeler ve butik hizmetler öneriyor; yıllık bir takvimde izlenebilecek adımlarla, firmanızı kendi alt sektörünüzde üst ve inovatif boyuta taşıyoruz.

 • Yapı malzeme firmalarının pazarlama gündemini ve takvimini belirlemek ve stratejik planlama ve pazarlama ve marka bilinirliği danışmanlığı,
 • Mimarlık, tasarım ve yapı sektörü gündemini ve kamuoyunu meşgul eden gelişmelerin derlenmesi, ileriye dönük ipuçları, sektörel yorumlar ve analizler oluşturulması,
 • Firmaların hedef kitlesini oluşturan yapı profesyonellerinin (mimarlar, gayrimenkul yetkilileri, vb.) katılabilecekleri etkinlikler kurgulanması (açılışlar, koleksiyon tanıtımları, konferans, seminer, workshop, vb.), tanıtım ve PR çalışmalarının, ziyaretçi organizasyonlarının yürütülmesi,
 • Geniş çaplı sektörel araştırma ve rakip analizleri içeren stratejik planlama çalışmaları yürütülmesi,
 • Pazarlama süreç danışmanlığı yürütülmesi (tanıtım, lansman ve satış için hangi kanalların kullanılması gerektiği, tanıtımı destekleyici eğitim, etkinlik ve sponsorluk çalışmaları, firma kimliğinin yapılanması, ürünüyle ilişkisinin şekillenmesi, vb.)
 • Tasarımcılarla ve üreticilerle işbirlikleri yapılması; firmalara farklı tasarımcılardan öneriler sunmakta aracılık yapılması, firmalara tasarım kaynaklı çözümler sunulması
 • Görsel sanat oluşumlar, kültürel kurumlar, sektöründe uzman ve öncü basılı yayınlar ve organizasyonlarla işbirlikleri sağlanması,
 • Gölge yazarlık, grafik tasarımı, web tasarımı ve mimari / ürün fotoğraflama hizmetleri sunulması.
icon

EKİP

profil resmi

Birgül Yavuz Altın

Sektör Danışmanı

 • İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık (Lisans), İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Bina Bilgisi (Y.Lisans)

20 yıllık kariyer hayatının 15 yılında Yapı-Endüstri Merkezi'nde üst düzey yöneticilik yaparak, yapi.com.tr, mimarizm.com, santiyeciler.com. yapiveri.com gibi dijital yayınları, Türk Yapı Sektörü Raporu gibi önemli sektörel yayınları, yapikatalogu.com'un dijital arayüzünü kurdu ve geliştirdi. Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Yine Yapı Sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.

profil resmi

Anıl Kaygusuz

Yapı Kataloğu İçerik Yöneticisi

 • Dokuz Eylül Üni. Mimarlık Fak. Şehir Planlama (Lisans) İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir Planlama (Y.Lisans)

Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümünde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.

profil resmi

Faruk Baran Heybeli

İş Geliştirme Yöneticisi

 • MSGSÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık (Lisans), Politecnico di Milano (Y.Lisans)

Mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü’de, ENSA-Paris La Villette’te gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi süresince önemli mimarlık ofislerinde çalıştı. Politecnico di Milano’da yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Milano’da profesyonel olarak çalıştı. 2019 yılında YAPI KATALOĞU ekibine İş Geliştirme Uzmanı olarak katıldı. Şu anda profesyonel olarak mimari tasarım, sosyal medya yönetimi, BIM uzmanlığı ve ortak proje yönetimi alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

profil resmi

Şengül Has

İş Geliştirme Uzmanı

 • MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık

2018 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık bölümünü birinci olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, "Hayallere Köprü” ve 4. Antalya Mimarlık Bienali için “Akdeniz Üçgeni” gibi tasarla-yap projelerinde ekip üyesi olarak yer aldı. 2019 Bahar döneminde AURA’da sertifika programı araştırmacısı olarak yer aldı. Yüksek Lisans çalışmalarına İTÜ Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Ekiple katıldığı birden çok profesyonel tasarım yarışmasında ödülü var.

profil resmi

Serkan Bahadırhan Ormancı

Pazarlama Destek Yöneticisi

 • Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme (Lisans), Beykent Üniversitesi İşletme (Y.Lisans)

Deniz Kuvvetlerinde 11 sene görev yaptı ve malulen emekli oldu. Kendi girişimi ile kurumsal firmaların organizasyon ve etkinliklerini yürüttü. Müşteri memnuniyeti üzerine uluslararası hakem heyetli dergilerde İngilizce makale yazdı. Akademik çalışmaları esnasında borsa teknik analizi, dalgıçlık, tenis gibi farklı alanlarla ilgili de eğitimler aldı. Adnan Menderes Üniversitesinde liderlik, girişimcilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, kariyer yönetimi ve etkili iletişim alanlarında sertifika programlarına katıldı. Sürekli başarı hedefi ile şimdi de Yapı Kataloğunda…

profil resmi

Başak Aydın

Satış Ekip Yöneticisi

 • Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım

İş hayatına dünyaca ünlü bir tekstil ve perakende firmasında başlayıp, bölge müdürlüğüne kadar yükselerek, uluslararası pazarlama faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında uluslararası bir inşaat firmasında çalışmasının ardından medya-yayıncılık sektörüne geçiş yaptı. Sektörde edindiği deneyimi dijital mecrada geliştirebilmek, firmaların pazarlama çalışmalarını verimli bir şekilde kullanmalarına katkı sağlamak adına Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Pazar araştırmaları, stratejik planlama ve uygulama deneyimleri edindiği iş hayatında, yapı sektörü firmalarına yön vermek için çalışmalarına devam ediyor.

profil resmi

İrem Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

 • Okan Üniversitesi, STMF İç Mimarlık Bölümü

Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi.Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.

profil resmi

Beyza Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

 • İstanbul Arel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Mütercim-Tercümanlık

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’de sertifika programlarına katıldı. Saraybosna’da 1 yıl yaşayıp orada çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Farklı sektörlerde satış alanında tecrübe edindi. Daha sonra kendi yeteneklerini daha verimli kullanabilmek ve potansiyelini ortaya koyabilmek için uluslararası hizmet veren bir firmada çalışmak istediği için Yapı Kataloğu'na katıldı.

profil resmi

İrem Karslı Aktaş

Satış Portföy Yöneticisi

 • İstanbul Kültür Üniversitesi İİBF Uluslararası Ticaret

2018 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına metal-sanayi sektöründe Türkiye’nin önde gelen üretici firmasında başlayıp, aynı holdinge ait farklı grup şirketlerinde de ihracata yönelik çalışmalarda bulundu, uluslararası satış ve pazarlama alanında kendi müşteri portföyünü yönetti. Yine yapı sektöründe dijital mecrada firmaların pazarlama faaliyetlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve geliştirmek için Yapı Kataloğu’na katıldı.

profil resmi

Burcu Özkan

İçerik Pazarlama Uzmanı

 • Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık

Mimarlık lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra sosyal medya ve dijital pazarlamaya olan ilgisi sayesinde bu alana yönelmek istediğini keşfetti. Proje bazlı mimar olarak çeşitli mimarlık ofisleri ile çalışırken bir yandan da dijital pazarlama üzerine eğitimler aldı. Sonrasında sosyal medya ve içerik üretimi alanında farklı şirketlerde çalıştı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam ederken, şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları ve mimari ofisler için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

profil resmi

Gamze Çakır

İçerik Pazarlama Uzmanı

 • İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık

Lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde başladı. 1 yıllık eğitim süresi sonunda Mimarlık bölümü okumak istediğine karar vererek İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tam burslu Mimarlık bölümünden, bölüm üçüncülüğü ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Ayrıca İnşaat Mühendisliği bölümü ile çift ana dal yaptı. Lisans eğitimi süresince Türkiye ve Fransa’da çeşitli mimarlık ve inşaat ofislerinde çalışma fırsatı buldu. Şimdi de Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde çalışmalarını sürdürüyor.

profil resmi

Şebnem Güngördü

İçerik Pazarlama Uzmanı

 • Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresince sektördeki önemli firmalarda staj yapma olanağı buldu. Yaptığı stajlar sırasında içerik üretimi, marka kimliği oluşturma ve dijital pazarlamaya olan ilgisini keşfettikten sonra bu alanda kendisini geliştirmeye karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde yapı sektörü firmaları için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

profil resmi

Begüm Gümüşel

İçerik Pazarlama Uzmanı

 • Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık

Doğuş Üniversitesi Mimarlık Bölümünde aldığı lisans eğitimini, Università degli Studi di Pavia’da gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında iş geliştirme mimarı olarak bir süre çalıştıktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli mimari projelerde bulundu. Eğitim ve iş hayatı boyunca sürekli temas halinde olduğu kurumsal içerik üretimi ve sosyal medya yönetimi konularında ilgisi olduğunu fark ettikten sonra bu alanda ilerlemek istediğine karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ile beraber giriş yaptığı bu sektörde içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

profil resmi

Elif Kosanoğlu

İçerik Pazarlama Uzmanı

 • İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık lisansını tamamladıktan sonra tasarım, içerik üretimi ve medya alanlarına ilgi duymaya başladı. Bir süre grafik tasarım ve medya alanında freelance çalışmalar yaptıktan sonra Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibine katıldı. Mimari bilgisi ve ilgi alanlarını birleştirerek şu anda yapı firmaları için sosyal medya içerik üretimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarına devam ediyor.

profil resmi

Uğur Güler

İş Geliştirme, Pazarlama ve Finans Danışmanı

 • Gazi Üni., İİBF - Ekonomi Bölümü

Finans ve lojistik sektörlerinde yönetsel çalışmalar yürüttü. Birimlerarası koordinasyon ve idari hizmetler verdi. Projelerin ve işletmelerin performans hedeflerine ulaşması ve bütçe gerçekleşmeleri konusunda yönetim ve denetim çalışmaları yürüttü. Yapı Sektörüne yönelik finansal danışmanlık hizmetleri veriyor.

Paydaşlarımız