Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
icon

BİZ KİMİZ

Dezinti Tasarım Danışmanlık, 20 yıllık Mimarlık ve Yapı Sektörüne yönelik deneyimi ve veritabanı gücüyle, yapı sektörü firmalarının Tanıtım - Pazarlama – İletişim ekiplerine çözüm ortaklığı sunan bir PR / Pazarlama / İletişim Danışmanlık Ajansıdır.


Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibimizle, yapı malzemesi firmalarını, tasarımcıları, mimarları, iç mimarları, yapı profesyonellerini, işverenleri, müteahhitleri bir araya getirecek projeler ve butik hizmetler öneriyor; yıllık bir takvimde izlenebilecek adımlarla, firmanızı kendi alt sektörünüzde üst ve inovatif boyuta taşıyoruz.

  • Yapı malzeme firmalarının pazarlama gündemini ve takvimini belirlemek ve stratejik planlama ve pazarlama ve marka bilinirliği danışmanlığı,
  • Mimarlık, tasarım ve yapı sektörü gündemini ve kamuoyunu meşgul eden gelişmelerin derlenmesi, ileriye dönük ipuçları, sektörel yorumlar ve analizler oluşturulması,
  • Firmaların hedef kitlesini oluşturan yapı profesyonellerinin (mimarlar, gayrimenkul yetkilileri, vb.) katılabilecekleri etkinlikler kurgulanması (açılışlar, koleksiyon tanıtımları, konferans, seminer, workshop, vb.), tanıtım ve PR çalışmalarının, ziyaretçi organizasyonlarının yürütülmesi,
  • Geniş çaplı sektörel araştırma ve rakip analizleri içeren stratejik planlama çalışmaları yürütülmesi,
  • Pazarlama süreç danışmanlığı yürütülmesi (tanıtım, lansman ve satış için hangi kanalların kullanılması gerektiği, tanıtımı destekleyici eğitim, etkinlik ve sponsorluk çalışmaları, firma kimliğinin yapılanması, ürünüyle ilişkisinin şekillenmesi, vb.)
  • Tasarımcılarla ve üreticilerle işbirlikleri yapılması; firmalara farklı tasarımcılardan öneriler sunmakta aracılık yapılması, firmalara tasarım kaynaklı çözümler sunulması
  • Görsel sanat oluşumlar, kültürel kurumlar, sektöründe uzman ve öncü basılı yayınlar ve organizasyonlarla işbirlikleri sağlanması,
  • Gölge yazarlık, grafik tasarımı, web tasarımı ve mimari / ürün fotoğraflama hizmetleri sunulması.
icon

EKİP

Birgül Yavuz Altın

Birgül Yavuz AltınSektör Danışmanı
İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık (Lisans), İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Bina Bilgisi (Y.Lisans)
20 yıllık kariyer hayatının 15 yılında Yapı-Endüstri Merkezi'nde üst düzey yöneticilik yaparak, yapi.com.tr, mimarizm.com, santiyeciler.com. yapiveri.com gibi dijital yayınları, Türk Yapı Sektörü Raporu gibi önemli sektörel yayınları, yapikatalogu.com'un dijital arayüzünü kurdu ve geliştirdi. Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Yine Yapı Sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.
Anıl Kaygusuz

Anıl KaygusuzYapı Kataloğu İçerik Yöneticisi
Dokuz Eylül Üni. Mimarlık Fak. Şehir Planlama (Lisans) İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir Planlama (Y.Lisans)
Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümünde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.
Faruk Baran Heybeli

Faruk Baran Heybeliİş Geliştirme Yöneticisi
MSGSÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık (Lisans), Politecnico di Milano (Y.Lisans)
Mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü’de, ENSA-Paris La Villette’te gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi süresince önemli mimarlık ofislerinde çalıştı. Politecnico di Milano’da yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Milano’da profesyonel olarak çalıştı. 2019 yılında YAPI KATALOĞU ekibine İş Geliştirme Uzmanı olarak katıldı. Şu anda profesyonel olarak mimari tasarım, sosyal medya yönetimi, BIM uzmanlığı ve ortak proje yönetimi alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.
Şengül Has

Şengül HasEtkinlikler Yöneticisi
MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık
2018 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık bölümünü birinci olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, "Hayallere Köprü” ve 4. Antalya Mimarlık Bienali için “Akdeniz Üçgeni” gibi tasarla-yap projelerinde ekip üyesi olarak yer aldı. 2019 Bahar döneminde AURA’da sertifika programı araştırmacısı olarak yer aldı. Yüksek Lisans çalışmalarına İTÜ Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Ekiple katıldığı birden çok profesyonel tasarım yarışmasında ödülü var.
Beril Özelçi

Beril Özelçiİş Geliştirme Uzmanı
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2020 senesinde mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca mimarlığı düşünme ve sorgulamayı içeren bir tasarım disiplini olarak gördüğü için disiplinler arası alanlarda kendini geliştirme fırsatı buldu. 1,5 sene Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim asistanlığı yaptıktan sonra Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Yüksek lisans çalışmalarına Kent ve Mimarlık Programı’nda devam etmektedir.
Güler Kızğın

Güler KızğınKurumsal İletişim Uzmanı
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi
İstanbul Arel Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ön lisans programından mezun olduktan sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Eğitim hayatı boyunca iletişim sektörünün önde gelen ajanslarında staj yapma imkanı buldu. Mezun olduktan sonra yayıncılık ve lojistik sektörlerinde kurumsal iletişim ve pazarlama departmanlarında deneyim kazandı. 2022 yılından bu yana Yapı Kataloğu bünyesinde iletişim uzmanı olarak kurumsal iletişim departmanına destek veriyor.
Serkan Bahadırhan Ormancı

Serkan Bahadırhan OrmancıPazarlama Destek Yöneticisi
Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme (Lisans), Beykent Üniversitesi İşletme (Y.Lisans)
Deniz Kuvvetlerinde 11 sene görev yaptı ve malulen emekli oldu. Kendi girişimi ile kurumsal firmaların organizasyon ve etkinliklerini yürüttü. Müşteri memnuniyeti üzerine uluslararası hakem heyetli dergilerde İngilizce makale yazdı. Akademik çalışmaları esnasında borsa teknik analizi, dalgıçlık, tenis gibi farklı alanlarla ilgili de eğitimler aldı. Adnan Menderes Üniversitesinde liderlik, girişimcilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, kariyer yönetimi ve etkili iletişim alanlarında sertifika programlarına katıldı. Sürekli başarı hedefi ile şimdi de Yapı Kataloğunda…
Başak Aydın

Başak AydınSatış Ekip Yöneticisi
Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım
İş hayatına dünyaca ünlü bir tekstil ve perakende firmasında başlayıp, bölge müdürlüğüne kadar yükselerek, uluslararası pazarlama faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında uluslararası bir inşaat firmasında çalışmasının ardından medya-yayıncılık sektörüne geçiş yaptı. Sektörde edindiği deneyimi dijital mecrada geliştirebilmek, firmaların pazarlama çalışmalarını verimli bir şekilde kullanmalarına katkı sağlamak adına Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Pazar araştırmaları, stratejik planlama ve uygulama deneyimleri edindiği iş hayatında, yapı sektörü firmalarına yön vermek için çalışmalarına devam ediyor.
İrem Özcan

İrem ÖzcanSatış Portföy Yöneticisi
Okan Üniversitesi, STMF İç Mimarlık Bölümü
Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi.Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.
İrem Karslı Aktaş

İrem Karslı Aktaş Satış Portföy Yöneticisi
İstanbul Kültür Üniversitesi İİBF Uluslararası Ticaret
2018 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına metal-sanayi sektöründe Türkiye’nin önde gelen üretici firmasında başlayıp, aynı holdinge ait farklı grup şirketlerinde de ihracata yönelik çalışmalarda bulundu, uluslararası satış ve pazarlama alanında kendi müşteri portföyünü yönetti. Yine yapı sektöründe dijital mecrada firmaların pazarlama faaliyetlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve geliştirmek için Yapı Kataloğu’na katıldı.
Yasemin Karabulut

Yasemin Karabulutİçerik Pazarlama Uzmanı
MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık (Lisans), Bauhaus Üniversitesi Mimarlık (Y.Lisans)
Mimarlık lisans eğitimini MSGSÜ'de 2008 yılında tamamladı. Eğitimi süresince ve sonraki iki yıl önde gelen mimarlık ofislerinde tasarımcı mimar olarak görev aldı. Weimar’da Bauhaus Üniversitesi’nde aldığı Almanca dil eğitiminin ardından, aynı üniversitenin mimarlık yüksek lisans programından 2014 yılında mezun oldu. Bir süre Almanya’da freelancer olarak çalıştıktan sonra, İstanbul’a döndü. Tasarımcı ve uygulamacı mimar olarak büyük çaplı projelerde görev aldı. Uluslararası bir tasarım ajansında proje yöneticisi olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası karma sergilere katıldı. ‘Yamisi’ adlı kendi markasını kurdu ve eserleri ile birçok sanat galerisinde ve online satış platformunda yer aldı. Şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları ve mimari ofisler için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi, ekip yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.
Gamze Çakır

Gamze Çakırİçerik Pazarlama Uzmanı
İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık
Lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde başladı. 1 yıllık eğitim süresi sonunda Mimarlık bölümü okumak istediğine karar vererek İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tam burslu Mimarlık bölümünden, bölüm üçüncülüğü ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Ayrıca İnşaat Mühendisliği bölümü ile çift ana dal yaptı. Lisans eğitimi süresince Türkiye ve Fransa’da çeşitli mimarlık ve inşaat ofislerinde çalışma fırsatı buldu. Şimdi de Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde çalışmalarını sürdürüyor.
Begüm Gümüşel

Begüm Gümüşelİçerik Pazarlama Uzmanı
Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık
Doğuş Üniversitesi Mimarlık Bölümünde aldığı lisans eğitimini, Università degli Studi di Pavia’da gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında iş geliştirme mimarı olarak bir süre çalıştıktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli mimari projelerde bulundu. Eğitim ve iş hayatı boyunca sürekli temas halinde olduğu kurumsal içerik üretimi ve sosyal medya yönetimi konularında ilgisi olduğunu fark ettikten sonra bu alanda ilerlemek istediğine karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ile beraber giriş yaptığı bu sektörde içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
Edibe Genç

Edibe Gençİçerik Pazarlama Uzmanı
İstanbul Kültür Üni. Mimarlık Fak., İç Mimarlık (Lisans), İstanbul Kültür Üni. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, İç Mimarlık (Y. Lisans)
İç Mimarlık lisans eğitimini 2018 yılında, yüksek lisans eğitimini ise 2022 yılında “Birinci Kademe Sağlık Mekanlarında Nitelik” başlıklı tezi ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamladı. Mimarlığın çeşitli ortamlarda, bambaşka şekilde üretildiğini ve dolayısıyla metodolojinin çeşitlilik kazandığını düşünmektedir. Bu düşüncesine bağlı olarak lisans, yüksek lisans eğitimi sürecinde ve sonrasında; yarışma, çalıştay, ulusal – uluslararası kongre, akademi ve mimarlık ofisi gibi deneyimleri ile kendini geliştirdi. Lisans eğitimi sırasında İç Mimarlık mesleği üzerine edindiği tecrübelerini, kurumsal içerik, sosyal medya yönetimi yolu ile aktardı ve birçok kitleye hitap etti. Deneyimlerini ilerletmek isteğiyle Yapı Kataloğu ailesine katılarak; sosyal medya yönetimi, içerik ve dijital pazarlama çalışmalarına devam etmektedir.
Seda Tuzcu

Seda Tuzcuİçerik Pazarlama Uzmanı
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Dijital mecralara olan ilgisini fark ederek bu alanda ilerlemek üzere sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine bir eğitim aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra sosyal medya içerik uzmanı olarak iş hayatına başladı. Şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde, yapı sektörü üzerine içerik pazarlama uzmanı olarak çalışmalarına devam ediyor.
Şule Otçu

Şule Otçuİçerik Pazarlama Uzmanı
T.C Maltepe Ünv Mimarlık Fakültesi Mimarlık (Lisans), İTÜ Lisanüstü Eğitim Ens. Mimari Tasarım (Y. Lisans), İTÜ FBE Mimarlık (Tezsiz, Y. Lisans)
Şule, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Bölümü’nde “Beden ve Mekan İlişkilerinde İdeal Olmayan: Hiçbir Beden için Mimarlık” başlıklı tezi ile ikinci yüksek lisansını tamamladı. Bu süreçte Amerika Enerji Bakanlığı Solar Decathlon yarışmasında, İstanbul Teknik Üniversitesi araştırma projesi kapsamında yer aldı. Öncesinde aynı üniversitenin mimarlık (tezsiz) bölümünde, Building Information Modeling (BIM) üzerine ilk yüksek lisansını tamamladı. Yaklaşık altı yıl boyunca Mutlu Çilingiroğlu’nun mimarlık ofisinde profesyonel hayata devam etmiştir. Lisans öğreniminden bu zamana kadar çeşitli ulusal-uluslararası mimarlık ve sosyal projelerde, etkinliklerde yer aldı. Lisans eğitimini ise tam burslu olarak girmiş olduğu Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde birincilik ile bitirdi. Poedat kolektifinde çekirdek ekip üyesi olarak yer alıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı, International Association of People-Environment Studies ve Kerpiç Akademi gibi çeşitli yarışmalardan tasarım ödülleri alan Şule’nin yarışma ve akademi alanında çalışmaları ve üretimleri devam ediyor. Aynı zamanda Lindy Hop ile ilgileniyor.
Azat Kılınç

Azat Kılınçİçerik Üreticisi
İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık
Tasarım süreçlerinde sosyokültürel arka planlara dayanan arkitektonik araştırmaları ve bu araştırmaların sentezini dijital veya elle üretmeyi seven bir İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Uygulamalı tasarımı ofisi, koruma/restorasyon şantiyesi ve arkeolojik sit alanı staj deneyimlerinin yanına Yapı Kataloğu aracılığı ile mimari yayıncılık sektörünü de ekleyerek mimarlığın uç noktalarını deneyimlemeye devam ediyor. Mimarlık dışında dijital sanat, grafik tasarım, fotoğrafçılık ve organizasyon kimlikleri tasarlamaktan keyif alıyor.
Uğur Güler

Uğur Gülerİş Geliştirme, Pazarlama ve Finans Danışmanı
Gazi Üni., İİBF - Ekonomi Bölümü
Finans ve lojistik sektörlerinde yönetsel çalışmalar yürüttü. Birimlerarası koordinasyon ve idari hizmetler verdi. Projelerin ve işletmelerin performans hedeflerine ulaşması ve bütçe gerçekleşmeleri konusunda yönetim ve denetim çalışmaları yürüttü. Yapı Sektörüne yönelik finansal danışmanlık hizmetleri veriyor.

Paydaşlarımız