Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

Sıkça Sorulan Sorular

Yapı Kataloğu Nedir?

Yapı Kataloğu, Türkiye'nin 1973 yılından beri yayımda olan ve yapı malzemeleri alanında, çok önemli bir boşluğu doldurmuş ilk ve tek malzeme kataloğudur. Başka bir deyişle Yapı Kataloğu 365 gün açık, online “yapı malzemeleri fuarı”dır.

Yapı Kataloğu Nasıl Kullanılır?

Malzeme firması iseniz; Yapı Kataloğunda oluşturacağımız firma sayfanızda ürünlerinizi sergileyebilir, haber ve etkinliklerinizi duyurabilir, referans projelerinizi tanıtabilir, potansiyel müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilir ve daha pek çok farklı hizmetten faydalanabilirsiniz.

Projenize malzeme arayan sektör profesyoneli iseniz; kategorizasyonu özenle yapılmış binlerce ürün ve marka alternatifi arasından seçimlerinizi yapabilir, tek tıkla firmaya ulaşabilir, ilgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat teklifi talebinde bulunabilir ve satım alımlarınız için karar verebilirsiniz.

Neden Üye Olmalıyım?

Yapı Kataloğuna üye olarak pazarlama ve tanıtım bütçenize katkı sağlayan yıl boyu tanıtım imkanından faydalanmış olursunuz. Yapı Kataloğu size, fiziksel mekanlarda satış yapmanın getirdiği kısıtlamalar olmaksızın ürünlerinizin tümünü tanıtma olanağı sunar. Hedef kitlenizi iyi tanıyan, doğru tanıtım ve pazarlama araçlarına sahip Yapı Kataloğu ekibi ayrıca düzenli olarak sunduğu raporlarla verimliliğinizi değerlendirebilmenizi sağlar.

Yapı Kataloğunu Hangi Meslek Grupları ve Kurumlar Kullanıyor?

Mimarlar, inşaat mühendisleri, içmimarlar, tasarımcılar, peyzaj mühendisleri, satınalmacılar, mimari büro yetkilileri, müteahhit firmalar, şantiyeler, kamu binaları inşaat bölümleri yetkilileri, belediyeler, bakanlıklar, sağlık yapıları (hastaneler) satınalmacıları, eğitim yapıları (üniversiteler) satınalmacıları, spor yapıları satınalmacıları, konaklama ve dinlenme tesisleri (oteller, restoranlar) satınalmacıları yapı kataloğunu yoğunlukla kullanan meslek grupları ve kurumlar arasından yer alıyor.

Yeniliklerden Nasıl Haberdar Olurum?

Yapı Kataloğu her ay gönderdiği “yenilikler” bülteni ile ürün tanıtımları, “mekanlar” bültenleri ile proje tanıtımları yapıyor. Bültenler yapı profesyonellerini yeni ürünler ve projelerle ilgili bilgilendirirken, firmaları da 250 bin yapı profesyoneli veritabanına yakınlaştırıyor.

Firmama Özel Bülten Gönderimi Yapabilir Miyim?

Elbette. Bunun için info@yapikatalogu.com adresinden bizlerle iletişim kurmanız yeterli.

Yapı Kataloğunun Aplikasyonu Var Mı?

Evet. Yapı Kataloğu aplikasyonlarına İOS ve Android işletim sistemine sahip bütün tablet ve telefonlardan ulaşabilir. 65 bin kişinin üzerinde mobil kullanıcıya sahip App’ler, “Business” kategorisinde en çok kullanılan ilk 10 uygulama içinde yer alıyor.

“Mimarın Paneli” Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mimar Paneli, sizlere projeleriniz için seçtiğiniz ürünleri tek bir listede izleme ve teklif alma olanağı sunan “sepetiniz”dir. Panele üye olup giriş yaptıktan sonra ilgilendiğiniz ürünleri ürün detay, ürün liste sayfalarından veya anasayfadan "Panele Ekle" seçeneği ile panelinizde biriktirebilir, her ürünü, sağ üst köşede yer alan "projeye ekle" kutucuğundan oluşturacağınız ilgili bir veya birden fazla projeye bağlayabilirsiniz. Panele dilediğiniz sayıda proje ekleyebilir, dilediğiniz sayıda ürünü bu projelerle ilişkilendirebilirsiniz. İstediğiniz ürünleri veya ürünlerin tümünü seçerek sağ üst köşedeki "Teklif Al" seçeneğinden, tek tuşla ilgili firmalara ve firmalardan size gelecek güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanında panelinizde yer alan firmaların kataloğa yeni bir ürününün eklenmesi durumunda bununla ilgili de bilgilendirilirsiniz.

FOCUS Blog İçerikleri Neleri Kapsıyor?

Yapı sektörü pazarlaması, mimari analizler ve trendler, malzemeler ve uygulamaları, vb. konularda Yapı Kataloğu ekibi tarafından yazılan özgün veya uluslararası mecralardan çeviri makalelerin yanında FOCUS Blog, firmaların teknik makaleleri, üretim/tasarım hikayeleri, özel ürün bilgilendirmeleri gibi firmalarla ilgili özel içerikleri de kapsıyor.

Yapı Kataloğunda Ekolojik Ürünler Yer Alıyor Mu?

Evet. Özellikle sürdürülebilir ve enerji koruyucu ürünlere Yapı Kataloğunda özel bir etiket atanıyor ve bu ürünler anasayfada da öne çıkartılıyor.

Yapı Kataloğunda Firmalar Kendi İzlenme Oranlarını Takip Edebiliyor Mu?

Evet. Yapı Kataloğu ekibi, firma ve ürün ile firmaya ait haber, etkinlik, proje, video ve banner görüntülenme sayılarını her ay “istatistik bilgileri” mailleri ile firmalara iletiyor.

Teklif Formları Firmalara Nasıl Ulaştırılıyor?

Ürün veya firma sayfalarındaki “teklif iste” butonu ile doldurulan formlar firmanın sistemde kayıtlı ilgili kişisinin mail adresine düşer. Bu form ile fiyat teklifi isteyebilir, katalog/broşür talebinde bulunabilir veya ürünle ilgili diğer sorularınızı firmaya iletebilirsiniz.

Yapı Kataloğunda Firma Haber ve Etkinliklerine de Yer Veriliyor Mu?

Evet. Yapı Kataloğunda, firma ve ürün bilgilerinin yanında firmaların basın bültenlerine, ürün lansmanlarına, sektörel görüşlerine, ödüllerine ve katıldıkları etkinlik duyurularına da yer veriyor, bunları sitemizin farklı kanallarında da paylaşarak, firma bilgilerinin azami düzeyde görüntülenmesini sağlıyoruz.

Yapı Kataloğunda Nasıl Yer Alabilirim?

Yapı Kataloğunda yer alabilmek için info@yapikatalogu.com adresinden bizlerle iletişim kurmanız yeterli, satış sorumlularımız sizlere en kısa sürede ulaşacaklardır.