Kaba Yapı

MACROMESH 54 | Makro Sentetik Fiber Donatı
Panele Ekle
Atlas 1 Yapı MACROMESH 54 | Makro Sentetik Fiber Donatı

MACROMESH® 54, kopolimer yapıda polipropilen (%99) esaslı bir makro sentetik fiber donatıdır. Beton karışımına uygun dozda katıldığında, betonda donatı görevi görerek çelik hasır ve çelik fiber ihtiyacını ortadan kaldırarak birincil donatı görevi yapar. Plastik evredeki rötre çatlakları dahil çatlakları bertaraf ederek sorunsuz bir yüzey oluşturur. Yapısı gereği korozyona uğramaz ve betonun ömrünü uzatır. MACROMESH® 54, ASTM C-1116 "Fiber Donatılı ve Püskürtme Betonlar için Standart Şartname" ve TS EN 14889-2:2006 gerekliliklerine uygundur.

FIBERMESH 650S | Makro Sentetik Fiber Donatı
Panele Ekle
Atlas 1 Yapı FIBERMESH 650S | Makro Sentetik Fiber Donatı

FIBERMESH® 650S, büyük yüzey alanlı saha betonlarının, şatkrit (püskürtme beton) ve nihai tünel kaplamalarının; tokluğunu, mukavemetini ve verimliliğini artırma amacıyla tasarlanmışyüksek performanslı bir makro sentetik fiber üründür. Fibermesh® 650S, e3 Patentli Elyaf Teknolojisi ile ISO 9001:2008 sertifikalı laboratuvarlarda beton donatısı olarak kullanılmak üzere üretilmektedir.

BETONFİBER BF - P.P Elyaflar
Panele Ekle
Atlas 1 Yapı BETONFİBER BF - P.P Elyaflar

BETONFİBER Polipropilen Elyaflar; beton, sıva, şap, alçı, bitüm, prekast ve şatkrit uygulamaları için kullanılan mikro donatı sistemleridir ve betonda ikincil donatı görevi yaparlar. Günümüzde yapılan saha ve laboratuvar çalışmaları göstermiştir ki, BETONFİBER Polipropilen Elyaf kullanılarak inşa edilen projeler yüksek performans sağlamaktadır. Farklı uygulamalar için farklı boyutlarda imal edilen elyaflar (06-12-19 mm) belirlenen dozajda kullanıldığında betonun içerisinde homojen olarak dağılarak rötre ve büzülme çatlaklarının bertaraf edilmesini sağlar.

ÖZEL AHŞAP İMALATLARI
Panele Ekle
TRIMline ÖZEL AHŞAP İMALATLARI

TRIMline ahşap üretim programında, ağırlık olarak verdiği 1. konu başlığı, tasarımcıların en zorlu kalemi “Özel Ahşap Proje” çözümlemeleridir. Her türlü detayın, şantiyelerde fabrikasyon kalitesinde oluşturulması için TRIMline ahşap ekibinin yoğun çalışması, tasarımcı ile ortak yürüttüğü uyumla öne çıkar. "Butik" olarak da adlandıracağımız özel ahşap detaylarında, seri üretim mantığından farklı olarak her projeye özgü yeni öngörüler uygulamaya dönüşmektedir. Bu sayede çoğu projemiz detaylarda bir diğerinden farklılaşarak benzersizleşmektedir.

Ekolojik Sıva/Oxicoat
Panele Ekle
Seranit Grup Ekolojik Sıva/Oxicoat

Oxicoat aktive edilmiş doğal elementlerin karışımından oluşan özel formüllü bir ekolojik sıvadır. Yapısındaki sıva minarellerinin iyon değiştirme ve absorbsiyon özellikleri sayesinde çok çeşitli faydalar sağlar. Absorbsiyon ile kötü kokuların ve fazla rutubetin emilmesiyle ortamdaki yaşam kalitesi yükselir. Bu özelliklik sayesinde ekolojik sıvaya ekstra avantajlar getirir. Özellikleri : Kötü kokuları yok eder. Küf ve bakteri oluşumunu engeller. Aktive edilmiş doğal elementlerin karışımından oluşmuştur,özel formülü ekolojiktir. Çeşitli kimyasal gazların emilimini sağlar. Hava kalitesi artırır. Ortamın nem seviyesini dengeler. Ses yalıtımına katkı sağlar. Isı yalıtımına katkı sağlar. Yanmaz. Ekonomiktir. İşleme ve onarım kolaylığı sunar. Kolay şekil alır, kolay montaj sağlar. Her türlü yapıya uygundur. Hafiftir. Yüzeye nefes aldırır.

Saten Perdah Alçısı/DecoSilk
Panele Ekle
ABS Alçı Saten Perdah Alçısı/DecoSilk

İnce uygulanabilen alçı esaslı son kat perdah alçısıdır. Brüt beton, gazbeton, ince kara sıva gibi yüzeylerin son derece düzgün bir şekilde bitimini sağlar. Yüzeylerdeki boşluk ve pürüzleri kapatır, doku farklarını, kalıp hatalarını, düzlemsel bozuklukları giderir. Her türlü boya ve dekoratif kaplamanın macun gerekmeksizin uygulanabileceği kusursuz bir yüzey sağlar.

Sıva Alçısı/DecoWall
Panele Ekle
ABS Alçı Sıva Alçısı/DecoWall

Beton, gaz beton, tuğla ve bimsblok gibi yüzeylere doğrudan uygulanabilen sağlıklı ve doğal bir hazır alçı sıva ürünüdür. Sağlıklıdır. Ortamdaki rutubeti dengeler, ısı yalıtımı ve ısısal konfor sağlar. Isı yalıtımına katkı sağlar. Hazır sıvadır. 35 kg’lık lamine edilmiş polipropilen torbalar içindedir. Tuğla, beton, gaz beton, bimsblok vb. yüzeylerde doğrudan ve güvenle uygulanabilir.

Makine Sıva Alçısı/M95
Panele Ekle
ABS Alçı Makine Sıva Alçısı/M95

M95 Makine Sıva Alçısı İç duvar ve tavanlarda tek katta makina ile uygulanan, alçı esaslı yüksek kaliteli bir sıva ürünüdür. Tuğla, beton, gazbeton vb. Sıva gerektiren tüm duvar ve tavan yüzeylerinde uygulanabilir. Sıva uygulamalarını hızlandırır. Daha sert ve darbelere karşı daha dayanıklı yüzeyler verir. Ayrıca, elle uygulanan sıva alçısı özelliklerinin tümünü bünyesinde bulundurur. 35 kg’lık lamine edilmiş polipropilen torbalar içindedir.

Zemin Yalıtım Sıvası
Panele Ekle
Insulatech Zemin Yalıtım Sıvası

Insula yenilikçi ve ekolojik yapısı ile, tamamen Türk mühendislerce ileri teknoloji cam bazlı geri dönüşümlü ham maddeden üretilen, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından "Yeşil Bina" sertifikalarına (LEED, BREEAM vb.) önemli ölçüde katkı sağlayan inorganik bir ısı, yangın, ses ve nem yalıtım malzemesidir.

Dış Cephe Yalıtım Sıvası
Panele Ekle
Insulatech Dış Cephe Yalıtım Sıvası

Insula yenilikçi ve ekolojik yapısı ile tamamen Türk mühendislerce ileri teknoloji cam bazlı geri dönüşümlü ham maddeden üretilen, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından "Yeşil Bina" sertifikalarına (LEED, BREEAM vb.) önemli ölçüde katkı sağlayan, inorganik bir ısı, yangın, ses ve nem yalıtım malzemesidir.

İç Cephe Yalıtım Sıvası
Panele Ekle
Insulatech İç Cephe Yalıtım Sıvası

Insula yenilikçi ve ekolojik yapısı ile, tamamen Türk mühendislerce ileri teknoloji cam bazlı geri dönüşümlü ham maddeden üretilen, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından "Yeşil Bina" sertifikalarına (LEED, BREEAM vb.) önemli ölçüde katkı sağlayan inorganik bir ısı, yangın, ses ve nem yalıtım malzemesidir.

Baca Tuğlaları
Panele Ekle
Kil-San Baca Tuğlaları

Binaların ısıtma sistemlerinden açığa çıkan gazların uzaklaştırılması amacıyla kullanılan baca tuğlaları 1000°C ısıda pişirilmelerinden dolayı yüksek sıcaklıktaki gazların dışarı atılmasında güvenle kullanılır. Bu işlem sırasında binadaki baca sistemlerine, farklı imal edilmiş baca tuğlaları ile de uyum sağlanır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

İzolasyon Tuğlaları - W ve AB 0,8 Sınıfı
Panele Ekle
Kil-San İzolasyon Tuğlaları - W ve AB 0,8 Sınıfı

Özel olarak dizayn edilmiş delik şekilleri, yerleşimleri ve içerdiği porozite miktarı sayesinde yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Tasarımında bulunan lamda ve zıvanalar sayesinde geçmeli olarak kullanılır. Böylece yatay ve düşeyde ısı köprülerinin ortadan kalkması ile birlikte harç tasarrufu sağlanır. Ayrıca duvar başlangıcı ve bitişlerinde özel olarak dizayn edilmiş delik yapısındaki başlık tuğlaları kullanılarak duvarın standartlarına uygun imal edilmesi ve ısı kaçaklarının en az seviyeye düşmesi sağlanır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

Asmolen Tip Tuğlalar
Panele Ekle
Kil-San Asmolen Tip Tuğlalar

Binalarda iki katı birbirinden ayırmak amacıyla kullanılan dolgu elemanlarıdır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

Yatay Delikli  Tuğla
Panele Ekle
Kil-San Yatay Delikli Tuğla

Betonarme yapılarda iki farklı ortamı birbirinden ayırmak amacıyla kullanılan yatay delikli dolgu elemanıdır. Bina içindeki yaşama alanlarını birbirinden ayırmak ve dış duvarları oluşturmak için kullanılır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

Prekast Merdiven Basamakları
Panele Ekle
Özçete Karo Prekast Merdiven Basamakları

Özçete Karo prekast ürün grubu; terrazzo karo koleksiyonunun tamamlayıcı ürünleridir. L basamak, kordonlu basamak, düz basamak, döner basamak çeşitlerinde üretim yapılır. Kaydırmazlık bandı, kumlama, tarama bandı seçenekleri vardır. Süpürgelik ve limonluk tamamlayıcı ürünlerdir.