Malzeme

Beton ve Beton Katkı Maddeleri

Atlas 1 Yapı MACROMESH 54 | Makro Sentetik Fiber Donatı

MACROMESH® 54, kopolimer yapıda polipropilen (%99) esaslı bir makro sentetik fiber donatıdır. Beton karışımına uygun dozda katıldığında, betonda donatı görevi görerek çelik hasır ve çelik fiber ihtiyacını ortadan kaldırarak birincil donatı görevi yapar. Plastik evredeki rötre çatlakları dahil çatlakları bertaraf ederek sorunsuz bir yüzey oluşturur. Yapısı gereği korozyona uğramaz ve betonun ömrünü uzatır. MACROMESH® 54, ASTM C-1116 "Fiber Donatılı ve Püskürtme Betonlar için Standart Şartname" ve TS EN 14889-2:2006 gerekliliklerine uygundur.

Atlas 1 Yapı FIBERMESH 650S | Makro Sentetik Fiber Donatı

FIBERMESH® 650S, büyük yüzey alanlı saha betonlarının, şatkrit (püskürtme beton) ve nihai tünel kaplamalarının; tokluğunu, mukavemetini ve verimliliğini artırma amacıyla tasarlanmışyüksek performanslı bir makro sentetik fiber üründür. Fibermesh® 650S, e3 Patentli Elyaf Teknolojisi ile ISO 9001:2008 sertifikalı laboratuvarlarda beton donatısı olarak kullanılmak üzere üretilmektedir.

Atlas 1 Yapı BETONFİBER BF - P.P Elyaflar

BETONFİBER Polipropilen Elyaflar; beton, sıva, şap, alçı, bitüm, prekast ve şatkrit uygulamaları için kullanılan mikro donatı sistemleridir ve betonda ikincil donatı görevi yaparlar. Günümüzde yapılan saha ve laboratuvar çalışmaları göstermiştir ki, BETONFİBER Polipropilen Elyaf kullanılarak inşa edilen projeler yüksek performans sağlamaktadır. Farklı uygulamalar için farklı boyutlarda imal edilen elyaflar (06-12-19 mm) belirlenen dozajda kullanıldığında betonun içerisinde homojen olarak dağılarak rötre ve büzülme çatlaklarının bertaraf edilmesini sağlar.

Omnis Kompozit Ltd. Alkali Dayanımlı AR Camı Elyaf

GRC (cam elyaf takviyeli beton), yüksek performanslı çimento bazlı bileşimin “alkali dayanımlı cam elyafı” ile takviye edilmesiyle oluşur. AR (alkali dayanımlı ) cam elyafı üzerindeki Zirkonyum (ZrO2) sayesinde , çimento içeriğindeki alkali ve asit direncine karşı mukavemet sağlayarak çimento içerisinde erimeden donatı vazifesi görür. Alkali dayanımlı cam elyafı, betonda oluşan çatlakların yayılmasını engelleyerek dayanım artışını sağlar. Ayrıca normal betonun sahip olduğu basınç dayanımı yanında yüksek çekme dayanımı da sunmaktadır. Elyafın dayanımı çeliğin 3 katı, esnekliği de 4 katı kadardır. Ayrıca elyaf paslanmaz bir malzeme olduğu için çok uzun yıllar boyunca bozulmadan kendini muhafaza eder.

Omnis Kompozit Ltd. Karbon Dokuma Elyaf

Kompozit ürün endüstrisinde takviye-güçlendirme elemanıdır.

Polyfin Makro Sentetik Fiber Donatı

Betonda, 3 boyutlu donatı imkanı sağlayan PP esaslı makro sentetik fiber malzeme

Parexgroup Kristalize Beton Su Geçirimsizlik Katkısı/K11 CWA

Toz halde bulunan aktif madde karışımı, beton içerisindeki nem ile reaksiyona girerek betonun içerisine penetre olan, kılcal çatlaklar ve gözenekler içinde çözünmeyerek kristal yapı oluşturan ve beton performansını artıran su yalıtım malzemesidir. Yaygın olarak kullanılan her türlü beton karışımına uygundur.

Akçansa Beton Yol

Silindirle sıkıştırılmış beton yol, ismini yapımı esnasında betonun sıkıştırılması ve son şeklinin verilmesiyle birlikte almıştır. Daha çok baraj yapımlarında kullanılan bu yöntem son yıllarda beton kaplamalar için de sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmuştur. Geleneksel beton yollarla aynı dayanıma ve sağlamlığa sahip olan SSB kaplamalar, uygulama olarak asfalt kaplamalara benzemekle birlikte hızlı ve ekonomik bir biçimde uygulanabilmekte, böylece de alternatif bir üst yapı olarak kendini göstermektedir. Yolbeton, Betonsa’nın SSB yöntemi kullanılarak yapılan ürünüdür. Asfalt ve geleneksel beton yollara kıyasla maliyet olarak daha ekonomik, buna karşılık mukavemet ve dayanıklılık açısından çok daha güçlü olan bu yollar, hızlı uygulaması ve onarım gerektirmeyen yapısı ile iş gücü açısından da yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Gerçek verilerle yapılan “Yaşam Döngüsü Analizi”ne göre asfalt yollara kıyasla %28 oranına kadar daha düşük maliyete sahip olduğu görülmüştür.

Akçansa Çevreci ve Sürdürülebilir Beton

A+Beton, çevreci ve sürdürülebilir yapılar için geliştirilen, düşük karbon emisyonuna sahip, çevresel etkilere karşı dayanıklı ve yüksek performanslı bir beton ürünüdür. A+Beton ürünü yapılardaki kullanım yerine göre; A+Beton Temel, A+Beton Yol ve Kaplama ve A+Beton Yapısal olmak üzere üç temel kategoriden oluşmaktadır. Çimento yerine %70’e varan öğütülmüş yüksek fırın cürufu ikamesi ile üretilerek karbon emisyonu azaltılan A+Beton, çevre dostu yeşil binalar için en uygun çözümdür.

Akçansa Uzun Ömürlü Beton/100+ BETON

Düşük alkaliye sahip özel çimento ve mineral katkı kullanılarak üretilen 100+Beton, 100 yıl ve üzeri servis ömrü istenilen büyük altyapı projeleri için geliştirilmiştir. 100+Beton ürünü üstün geçirimsizlik ve dayanıklılık özellikleri ile istenilen proje dayanımını uzun yıllar koruyabilmektedir. Deniz kaynaklı zararlı klor iyonlarının donatıya geçmesine izin vermeyen 100+Beton’un, hidrasyon ısısı kontrol edilebilir, istenilen yüksekliğe pompalanabilir, tüm bileşenleri geçmişe dönük izlenebilir ve test edilebilir.

Akçansa Çelik Tel Donatılı Beton

Drabeton, Betonsa’nın geleneksel betona göre birçok üstünlüğe sahip olan “çelik tel donatılı beton” ürünüdür. Drabeton, içerisindeki çelik tellerin homojen olarak dağılması ve üç boyutlu bir donatı sistemi oluşturmasıyla karmaşık yüklere karşı daha dayanıklıdır. Betonun ilk çatlak yükünü artırır ve çatlak sonrası davranışını iyileştirir. Çatlak oluşsa bile ilerlemesini önler.

Akçansa Kendiliğinden Yerleşen Beton

Viskobeton, Betonsa’nın geleneksel betona göre birçok üstünlüğe sahip olan “kendiliğinden yerleşen beton” ürünüdür. Viskobeton, akıcılığına rağmen ayrışmadan ve vibratör ile sıkıştırmaya gerek kalmadan kendiliğinden yayılır, sık donatıların arasından hızla geçerek boşluksuz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmesini sağlar. Temel betonlarda: Viskotemel. Bina yatay döşemelerinde: Viskokat. Düşey elemanlarda: Viskoperde ürünleri kullanılması önerilmektedir.

Bekaert Beton Donatısı için Çelik Teller

Beton takviyesinde kullanılan, TS EN 14889-1 standardına uygun, sonu kancalı, iki ucu kıvrılmış, birbirlerine özel tutkal ile birleştirilmiş soğuk çekilmiş teller

Forta Dış Tic. Hafif Beton

Isı yalıtımı ve dolgu için hafif betondur. Köpük ajanı ile üretilmiş köpük ile beton şerbetinin karışımından oluşan çeşitli birim ağırlıklarda ısı yalıtım ürünü olarak veya hafif dolgu betonu olarak kullanılan betondur. Normal betondan 6 kata kadar hafif üretilebilen Polarbeton hava boşluklu yapısı sayesinde ısı yalıtımı sağlarken, ses yalıtımına da katkıda bulunur. Yangın dayanımı ile diğer yalıtım ürünlerinden ayrılır.

Forta Dış Tic. Kopolimer/Polipropilen Beton Donatısı Makro-Sentetik Fiber Donatı

Forta-Ferro® %100 saf kopolimer/polipropilen ham maddeden yapılan liflerdir. 1 metreküp betonda 1-6 kg arasında Forta-Ferro® fiber donatı kullanılır. Forta-Ferro® beton donatısı betonun durabilitesini, sünekliğini, eğilme dayanımını artırırken taze beton ve sertleşmiş beton çatlaklarını önler. Lifin her noktasından ankraj sağlar ve yabancı maddelerle bağlanmadan mekanik olarak ayrışarak betonda homojen dağılır.

Kemerli Metal Beton Donatısı İçin Çelik Tel

Kemerix Çelik Teller; TS EN 14889-1 standardına uygun özel tutkal ile birleştirilmiş beton takviyesinde kullanılan C sınıfı, sonu kancalı, iki ucu kıvrılmış olup beton içerisinde homojen dağılım sağlar. Kemerix, yüksek çekme dayanımına sahip soğuk çekilmiş çelik telden üretilmektedir. Kancalı uçlar, betonla ankrajın mükemmel olmasını sağlar. Yüzey ve kenarlar da dahil betonun her doğrultusuna kontrollü ve güvenli bir şekilde dağılır. Maliyet ve zaman tasarrufu açısından etkin çözüm sağlar.