Yapısal Elemanlar

Teknosel Metal Ağ Sistemleri

1959 yılında kurulmuş olan İtalyan TTM Rossi firması mimari metal ağ markası olan “Metal Design” ile hem iç mimari uygulamalarında hem de dış mekân uygulamalarında yenilikçi ve modern çözümler sunar. "Metal Design", yenilikçi teknoloji yardımı ile enerji tasarrufu ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilen yeni metal ağ ürünüdür. "Metal Design", iç ve dış mekân uygulamaları için özel olarak tasarlanmış farklı ürün tipleri ile yapılara estetik bir görünüm kazandırmak ve mekânlara dekoratif tasarımlar yaratmak için mükemmel bir malzemedir. Farklı metal ve farklı renklerde ağlar, yapılarda cephe, tavan kaplaması, parapet, korkuluk, bölme duvar, separatör, güneş kırıcı ve dekoratif eleman olarak kullanılabilir.

Bekaert Duvar Donatısı

Murfor, galvaniz kaplı birbirine paralel 2 telin, zikzak yapan 3. bir tele kaynaklanarak birleştirilmesiyle oluşturulmuş prefabrik donatıdır. Bu donatının duvar harcı içine konulmasıyla, çatlak oluşumu engellenir, deprem etkileri altında duvarın enerji yutma kapasitesi ve dayanımı artar.

İlkay Dış Tic. Lamine Ahşap Kiriş

Lameco ürün grubu; lamine kereste, kütük, dikme, kolon, kiriş gibi lamine taşıyıcı sistemler, lamine paneller, duvar lambrileri, iç mekan parke ile birlikte Thermowood malzemeden elde edilen kütük, dikme, kolon, kiriş ve benzeri geniş kesitli malzemelerin yanısıra yer kaplamaları, iç mekan parke, cephe ve duvar kaplamalarından oluşmaktadır.

AKG Gazbeton Çatı Paneli

Sanayi yapıları ve konut tipi yapılar olmak üzere çatı döşemeleri için üretilen donatılı, taşıyıcı, büyük boyutlu prefabrike gazbeton yapı elemanlarıdır. Düz eğimli tonoz, saçaklı ve saçaksız farklı çatı uygulamalarına olanak sağlar. Katlar arası yangın geçişini engelleme özelliğine sahiptir. Isı yalıtım özelliği sayesinde çatıların ısı yalıtımını da sağlamış olur.

Carl Stahl Paslanmaz Çelik Halat Sistemleri/I-SYS

I-SYS 1-26 Ø çapında paslanmaz çelik halatlar ve yaklaşık 1200 uç bağlantı parçası, mimarlık ve endüstri alanlarında çok yönlü kullanım sağlamaktadır. I-SYS dahilinde bileşenler, kombinasyonlar ve tekil uygulamalar bulunur. I-SYS her şeyin ötesinde işbirliği içinde çalışmaya davetiye çıkarır. Carl Stahl Mimari uzmanları büyük ve küçük çaplı projeler için öneriler ve planlar sunar. Mimarların estetik açıdan en doyurucu çözümleri bulmasına da yardımcı olarak statik hesaplamaları sunar. Profesyonel olduğu kadar hızlıda olan bu hizmet tüm dünyada ilgi görmektedir. Uzmanlarımızın uzmanlık alanları ilk fikrin oluşturulmasından sıradışı geliştirmeye, üretimden kuruluma ve satış sonrası hizmete kadar uzanır.

Pekintaş A.Ş. Öngerilmeli Köprü Kirişleri

Öngerilmeli I kesitli köprü kirişleri; yüksek mukavemetli beton ve öngerilme teknolojisiyle üretilen, geniş açıklıklara dayanımlı, prefabrike betonarme yapı elemanlarıdır.

Pekintaş A.Ş. C ve Z Profilleri

Çelik C ve Z profiller; 1. kalite sac malzeme ile roll-form profil hattında, galvanizli veya siyah sacdan, istenilen boyda (maksimum 30 m.’ye kadar) imal edilmektedir.

Pekintaş A.Ş. Çelik Hasır

Çelik hasır, kangal demirin soğuk haddeden geçirilerek çekilmesi, özel yöntemler ile nervürlenmesi ve çelik haline getirilmesi ile üretilen, yüksek mukavemetli beton çeliğidir. Çelik çubuklar birbirine nokta kaynağı ile ve milimetrik hassasiyette, özel makinesi ile bağlanır. Bu yöntemle imal edilen çelik hasırlar esas olarak, geniş satıhlı dikey ve yatay betonarme elemanların teçhizat malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Türk Ytong Yatay ve Düşey Duvar Elemanları

Çelik donatılı olarak üretilen; yapıda iç ve dış duvar oluşumunda kullanılan taşıyıcı ve taşıyıcı olmayan iki farklı tipte yapı elemanlarıdır. İnşaatlarda zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlayarak, ekonomik çözümler yaratır. Taşıyıcılık, uzun ömür, yangın emniyeti, ses yalıtımı, difüzyona açık olma ve yüksek ısı yalıtımını bir arada sunar.

Türk Ytong Çatı ve Döşeme Plakları

Çelik donatılı olarak üretilen; yapıda çatı ve döşeme oluşumunda kullanılan taşıyıcı özelliğe sahip yapı elemanlarıdır. İnşaatlarda zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlayarak, ekonomik çözümler yaratır. Taşıyıcılık, yüksek ısı yalıtımı, uzun ömür, hızlı uygulanabilme, yangın emniyeti, ses yalıtımı ve difüzyona açık olma özelliklerini bir arada sunar.

Demma Çelik Çelik Hasır

S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilip nervürlenerek imal edilen, yüksek mukavemetli ve esas itibariyle inşaatlarda kullanılan beton çeliğidir.

Demma Çelik Kafes Hasırı

Tel kalınlığı 2 – 6 mm kalınlığındaki galvanizli veya siyah tellerin birbirlerine 2 x 2 – 3 x 3 – 5 x 5 cm gözenekli olarak kaynatılması ile oluşmuştur. Plakalar, 1 x 2 m, 1.20 x 3.00 m standart ebattır. Ayrıca isteğe bağlı olarak özel aralık ve ebatlarda üretim yapılabilir.

Prefabrik Yapı Hafif Çelik Yapı Profilleri

Son teknolojiye sahip üretim hattımızda proje detaylarına göre talep edilen ölçü ve eksende delik delme, çapaksız kesim, talep edilen boy ve ölçülerde yüksek hassasiyete sahip profiller üretiliyor. Hekim Profil; hafif çelik yapıların yanı sıra ağır çelik endüstriyel tesisler, güneş enerji sistemlerinin bağlantı ayakları, stadyumlar, köprüler vb. çelik yapılara yardımcı ürün olarak katma değer sağladığı gibi maliyet, işçilik zamanı ve tonajların düşürülmesini sağlıyor.

Arın Orman Laminasyonlu Yapı Kerestesi, Thermowood'lu Ürünler

Arın tesislerinde, dünyanın değişik bölgelerinde yetişen değerli ve sertifikalı tomrukların işlenmesiyle çok amaçlı kullanılabilen masif panel ve ahşap lamine kirişler üretimi yapılmaktadır. Sert, yumuşak ve egzotik ağaç türleri kullanılır.

Haskar Çelik Boru Hafif Çelik Yapı Profilleri

Her türlü çatı ve cephe kaplamasının, farklı tali taşıyıcılar gerekmeksizin matkap uçlu vidalarla kolay ve hızlı şekilde monte edilmesine imkan sağlar. Projesine göre imal edilen profiller, istenilen boyda, bağlantı delikleri açılmış olarak inşaat sahasına ulaştırılmaktadır.

ERICO Betonarme Demiri/Eklemeli Sistem

LENTON® manşonları dar alanlarda çakışan donatı demiri yerine uygulanabilir, hatta eklenmiş olduğunda bile performansı donatı demiri kadardır. LENTON® manşonları donatı demirinin gücünü transfer eder, farklı demir boyutları ile bağlantı sağlayabilir ve piyasadaki en ince manşon sistemidir.