Yapısal Elemanlar

Duvar Donatısı
Panele Ekle
Bekaert Duvar Donatısı

Murfor, galvaniz kaplı birbirine paralel 2 telin, zikzak yapan 3. bir tele kaynaklanarak birleştirilmesiyle oluşturulmuş prefabrik donatıdır. Bu donatının duvar harcı içine konulmasıyla, çatlak oluşumu engellenir, deprem etkileri altında duvarın enerji yutma kapasitesi ve dayanımı artar.

Lamine Ahşap Kiriş
Panele Ekle
İlkay Dış Tic. Lamine Ahşap Kiriş

Lameco ürün grubu; lamine kereste, kütük, dikme, kolon, kiriş gibi lamine taşıyıcı sistemler, lamine paneller, duvar lambrileri, iç mekan parke ile birlikte Thermowood malzemeden elde edilen kütük, dikme, kolon, kiriş ve benzeri geniş kesitli malzemelerin yanısıra yer kaplamaları, iç mekan parke, cephe ve duvar kaplamalarından oluşmaktadır.

Çatı Paneli
Panele Ekle
AKG Gazbeton Çatı Paneli

Sanayi yapıları ve konut tipi yapılar olmak üzere çatı döşemeleri için üretilen donatılı, taşıyıcı, büyük boyutlu prefabrike gazbeton yapı elemanlarıdır. Düz eğimli tonoz, saçaklı ve saçaksız farklı çatı uygulamalarına olanak sağlar. Katlar arası yangın geçişini engelleme özelliğine sahiptir. Isı yalıtım özelliği sayesinde çatıların ısı yalıtımını da sağlamış olur.

Paslanmaz Çelik Halat Sistemleri/I-SYS
Panele Ekle
Carl Stahl Paslanmaz Çelik Halat Sistemleri/I-SYS

I-SYS 1-26 Ø çapında paslanmaz çelik halatlar ve yaklaşık 1200 uç bağlantı parçası, mimarlık ve endüstri alanlarında çok yönlü kullanım sağlamaktadır. I-SYS dahilinde bileşenler, kombinasyonlar ve tekil uygulamalar bulunur. I-SYS her şeyin ötesinde işbirliği içinde çalışmaya davetiye çıkarır. Carl Stahl Mimari uzmanları büyük ve küçük çaplı projeler için öneriler ve planlar sunar. Mimarların estetik açıdan en doyurucu çözümleri bulmasına da yardımcı olarak statik hesaplamaları sunar. Profesyonel olduğu kadar hızlıda olan bu hizmet tüm dünyada ilgi görmektedir. Uzmanlarımızın uzmanlık alanları ilk fikrin oluşturulmasından sıradışı geliştirmeye, üretimden kuruluma ve satış sonrası hizmete kadar uzanır.

Yatay ve Düşey Duvar Elemanları
Panele Ekle
Türk Ytong Yatay ve Düşey Duvar Elemanları

Çelik donatılı olarak üretilen; yapıda iç ve dış duvar oluşumunda kullanılan taşıyıcı ve taşıyıcı olmayan iki farklı tipte yapı elemanlarıdır. İnşaatlarda zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlayarak, ekonomik çözümler yaratır. Taşıyıcılık, uzun ömür, yangın emniyeti, ses yalıtımı, difüzyona açık olma ve yüksek ısı yalıtımını bir arada sunar.

Çatı ve Döşeme Plakları
Panele Ekle
Türk Ytong Çatı ve Döşeme Plakları

Çelik donatılı olarak üretilen; yapıda çatı ve döşeme oluşumunda kullanılan taşıyıcı özelliğe sahip yapı elemanlarıdır. İnşaatlarda zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlayarak, ekonomik çözümler yaratır. Taşıyıcılık, yüksek ısı yalıtımı, uzun ömür, hızlı uygulanabilme, yangın emniyeti, ses yalıtımı ve difüzyona açık olma özelliklerini bir arada sunar.

Çelik Hasır
Panele Ekle
Demma Çelik Çelik Hasır

S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilip nervürlenerek imal edilen, yüksek mukavemetli ve esas itibariyle inşaatlarda kullanılan beton çeliğidir.

Kafes Hasırı
Panele Ekle
Demma Çelik Kafes Hasırı

Tel kalınlığı 2 – 6 mm kalınlığındaki galvanizli veya siyah tellerin birbirlerine 2 x 2 – 3 x 3 – 5 x 5 cm gözenekli olarak kaynatılması ile oluşmuştur. Plakalar, 1 x 2 m, 1.20 x 3.00 m standart ebattır. Ayrıca isteğe bağlı olarak özel aralık ve ebatlarda üretim yapılabilir.

Hafif Çelik Yapı Profilleri
Panele Ekle
Prefabrik Yapı Hafif Çelik Yapı Profilleri

Son teknolojiye sahip üretim hattımızda proje detaylarına göre talep edilen ölçü ve eksende delik delme, çapaksız kesim, talep edilen boy ve ölçülerde yüksek hassasiyete sahip profiller üretiliyor. Hekim Profil; hafif çelik yapıların yanı sıra ağır çelik endüstriyel tesisler, güneş enerji sistemlerinin bağlantı ayakları, stadyumlar, köprüler vb. çelik yapılara yardımcı ürün olarak katma değer sağladığı gibi maliyet, işçilik zamanı ve tonajların düşürülmesini sağlıyor.

Laminasyonlu Yapı Kerestesi, Thermowood'lu Ürünler
Panele Ekle
Arın Orman Laminasyonlu Yapı Kerestesi, Thermowood'lu Ürünler

Arın tesislerinde, dünyanın değişik bölgelerinde yetişen değerli ve sertifikalı tomrukların işlenmesiyle çok amaçlı kullanılabilen masif panel ve ahşap lamine kirişler üretimi yapılmaktadır. Sert, yumuşak ve egzotik ağaç türleri kullanılır.

Hafif Çelik Yapı Profilleri
Panele Ekle
Haskar Çelik Boru Hafif Çelik Yapı Profilleri

Her türlü çatı ve cephe kaplamasının, farklı tali taşıyıcılar gerekmeksizin matkap uçlu vidalarla kolay ve hızlı şekilde monte edilmesine imkan sağlar. Projesine göre imal edilen profiller, istenilen boyda, bağlantı delikleri açılmış olarak inşaat sahasına ulaştırılmaktadır.

Betonarme Demiri/Eklemeli Sistem
Panele Ekle
ERICO Betonarme Demiri/Eklemeli Sistem

LENTON® manşonları dar alanlarda çakışan donatı demiri yerine uygulanabilir, hatta eklenmiş olduğunda bile performansı donatı demiri kadardır. LENTON® manşonları donatı demirinin gücünü transfer eder, farklı demir boyutları ile bağlantı sağlayabilir ve piyasadaki en ince manşon sistemidir.

Yapı Kerestesi
Panele Ekle
Koyuncuoğlu Ahşap Yapı Kerestesi

Keresteler, kullanılacağı yere, ölçülerine ve gördüğü işlemlere göre sınıflandırılır. Dünyanın çeşitli bölgelerinden ithal edilen farklı cins keresteler, istenilen ölçülerde fabrika ve depolar aracılığı ile tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır.

Masif Ahşap Kiriş
Panele Ekle
WOODSA Masif Ahşap Kiriş

Yapı sistemlerinde taşıyıcı olarak kullanılan ahşabın finger joint sistemi ile birleştirilerek yapılan kolon ve kirişlerdir.

Mimari Gergi Çubukları, Ard Germe Çubukları, Palplanş Sistemleri için Gergi Sistemleri
Panele Ekle
Macalloy Mimari Gergi Çubukları, Ard Germe Çubukları, Palplanş Sistemleri için Gergi Sistemleri

İlk ard germe çubuğunu (1030 MPa PT Bar) üreten Macalloy; sonraki yıllarda mimari gergi sistemlerinin tasarımı, imalatı ve tedarikinde lider bir firma olmuştur. Dış cephe çalışmaları, mimari gergi sistemleri, beton gerdirme ve zemin mühendisliği konularında uzmanlaşmış kadrosu ile müşterilerine en uygun ve kaliteli çözüm yolları sunan Macalloy, geliştirdiği son teknolojik ve yüksek mukavemetli gergi çubukları ile köprü, alışveriş merkezi, stadyum, havalimanı, marina vb. projelerine kalite ve estetiğin yanısıra uygun çözümler sunmaktadır. Firma ayrıca, projelerde belirtilen gergi sistemlerine yönelik malzeme seçimi konusunda daha hizmet vermektedir.

İskele ve Raf Profilleri Şekillendirme Makinası
Panele Ekle
ÜNBAK İskele ve Raf Profilleri Şekillendirme Makinası

İskele sistemlerindeki profiller ile raf profilleri üretimi yapan hat