Ölçüm Cihazları

Station, Theodolit, Dijital ve Optik Nivo, Lazerli Nivo, GPS, Disto Lazer Mesafe Ölçer ve Aksesuar
Panele Ekle
Geoteknik Station, Theodolit, Dijital ve Optik Nivo, Lazerli Nivo, GPS, Disto Lazer Mesafe Ölçer ve Aksesuar

South GPS, Kolida, Datum, Next markalarının distribütörlüğü altında satış ve teknik servisi yapılan Total Station, Theodolit, Dijital ve Optik Nivo, Lazerli Nivo, GPS, Disto Lazer mesafe ölçer ve tüm aksesuarlarının ilgili tüm kamu, kurum ve kuruluşlara hizmeti verilmektedir.

Tahta Nemi ve Ortam Sıcaklık Ölçüm Cihazı/Hydromette BL HT 70
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta Nemi ve Ortam Sıcaklık Ölçüm Cihazı/Hydromette BL HT 70

BL HT 70 işlem öncesi ve sonrası kesilmiş kereste (180 mm kalınlığa kadar), sunta ve kaplamalar, talaş ve benzeri kaba malzemeler için direnç ölçüm prensibine göre çalışan hassas bir tahta nemi ve sıcaklık ölçüm cihazıdır. Buna ek olarak ayarlanabilen tahta sıcaklığı kompanzasyonu sayesinde en iyi ölçüm sonucu elde edilir.

Ahşap ve Ahşap Elyafı Yalıtım Malzemesi Nem Ölçüm Cihazı/Hydromette BL 41
Panele Ekle
Eruz Elektrik Ahşap ve Ahşap Elyafı Yalıtım Malzemesi Nem Ölçüm Cihazı/Hydromette BL 41

Hydromette BL H 41, ahşap ve özellikle ahşap elyafı yalıtım malzemeleri içinde kalan nemi belirlemek için üretilen bir ölçüm cihazıdır. Ahşap elyafı yalıtım malzemeleri için brüt yoğunluk (kg/m3) ve plaka üretim işlemine göre (ıslak/kuru) gruplandırılmış altı yeni karakteristik özellik mevcuttur. Ölçüm cihazımız yardımıyla bir cephe üzerinde sıva atılmadan önce ileride sıva tabakasının dökülmesi ya da ahşabın filizlenmesi gibi nemden kaynaklanan olası hasarlar engellenebilir. BL H 41 seti içerisinde yüzey nemi etkisini azaltan özel yalıtımlı ölçüm elektrotları mevcuttur.

Hassas Isı-Nem ve Yapı Nemi Ölçüm Cihazı/BL Compact RH-T
Panele Ekle
Eruz Elektrik Hassas Isı-Nem ve Yapı Nemi Ölçüm Cihazı/BL Compact RH-T

BL COMPACT RH-T FLEX 250/350 çabucak bağıl nem ve sıcaklık ölçümü yapabilen hassas bir termo higrometre cihazıdır. Cihaz yazılımına gömülü absorbe edici izotermler vasıtasıyla çeşitli türden yapı ve izolasyon malzemesi ile sert ve yumuşak tahta için ağırlık veya kitle endeksleri tespit edilebilir. Ölçüm cihazından nem analizleri için uygun olarak yapılandırılmış esnek bir prob borusu bulunmaktadır, örn. Hasar raporları ya da yapı sertleşme oranı. Hatta zemin ve duvar döşemeleri için yapının nem durumunu ölçme için idealdir..

Tahta-Beton Nemi Cihazı/HT 85T
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta-Beton Nemi Cihazı/HT 85T

Bu cihaz ile 3 ölçüm farklı proplar ile yapılır. Ortam nemi-sıcaklığı , beton nemi ve tahta nemini ölçer. 180 mm derinliğe kadar kesilmiş kereste, sunta, kontrplak, talaş ölçümü ve benzeri kaba malzeme ile sertleşmiş yapı malzemesinin nemi ölçülebilir. Ölçüm aralığı tahta %4-%100 (dry mass), beton 0,5-25 wt.-% ve 0,3-12 CM-%, sıcaklık -50…+199,9°C (Pt100 ısı probuna göre değişir).

Tahta Nemi Cihazı/BL Compact S
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta Nemi Cihazı/BL Compact S

BL Compact S, çeşitli yanıcı kereste, sert ve yumuşak ahşap nemini ölçmek için tasarlanmış bir cihazdır. BL Compact S ile yanıcı ahşabın nemini ölçme, en düşük emisyonda en iyi enerji tüketimi yakl. %20 tahta neminde elde edilir. Kaba malzeme ölçümü için 175 mm uzunluğunda elektroları kullanılmalıdır. Ölçüm aralığı 10…50%(atro)

Tahta Nemi Cihazı/Compact A
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta Nemi Cihazı/Compact A

Compact A, tahtanın nemini dielektrik sabiti veya yüksek frekans ölçüm prensibine göre ve hasar vermeden ölçen ideal kontrol cihazıdır. 40 mm derinliğe kadar tahta içindeki nem değeri ölçülebilir. Tahta cinsini wt.-% cinsinden doğrudan ölçer. Üzerindeki 1…10 arası kademe düğmesinden ölçüm yapılacak ağaç cinsine göre ayarlama yapılabilir. Ölçüm aralığı 5..45%(dry mass)

Beton Nemi Cihazı/Compact BL/B
Panele Ekle
Eruz Elektrik Beton Nemi Cihazı/Compact BL/B

BL CompactB, yapı malzemelerine herhangi bir hasar verilmeden elektronik yolla neminin ölçmek için tasarlanmıştır. Cihaz, Dielektrik sabiti/yüksek frekans ölçüm prensibine göre çalışır. Küre şeklindeki probu her türlü yapı malzemelerinin içindeki nemi ölçmeye ve duvardaki,çatıdaki,zemindeki nem dağılımını bulmaya yaramaktadır.Her yapı malzemesi için değer girilebilmekte olup, be değer aşınca sesli sinyal verir. Her türlü yapı malz. Ölçümü için ideal ön kontrol cihazıdır. Ölçüm aralığı 0-100 digit(tarama aralığı), 0,3-6,0 Gew.-% veya 0,3-4,0 CM-%

Tahta Nemi Cihazı/Compact S
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta Nemi Cihazı/Compact S

Compact S Yumuşak ve sert ahşap türleri içindir.orta değer kalibrasyonuyla çalışır. Yanıcı malzeme kontrolü için idealdir. 3-digit LCD göstergeli nem ölçüm cihazıdır. Cihazın üzerindeki sivri ölçüm uçları 30 mm derinliğe kadar nem ölçümü yapar. Ölçüm aralığı %10- %50 (atro).

Tahta, Beton, Ortam Isı-Nem Ölçüm Cihazı/Hydromette BL/E
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta, Beton, Ortam Isı-Nem Ölçüm Cihazı/Hydromette BL/E

BL E cihazı Tahta,yapı,izolasyon malzemesi ölçümlerini direnç ölçüm prensibine göre ölçer. Tahta nemi ölçüm aksamı ile 180mm derinliğe kadar sunta ve parke ölçebilir. Cihazda prop değiştirme imkanı olup, şap,harç,sıva,beton,tuğla ve çeşitli izolasyon malzemeleri gibi 23 yapı malzemesinin % cinsinden değeri doğrudan ölçülür. Ölçüm yapı aralığı 0-200 digit(tarama aralığı), tahta 5,5…58% nemi, 0.1-42.2 wt.-% bzw. veya 0.2- 9.9 CM-% ölçülen malzemeye göre

Tahta Nemi Cihazı/Hydromette H 40
Panele Ekle
Eruz Elektrik Tahta Nemi Cihazı/Hydromette H 40

BL H40, işlem öncesi ve sonrası kesilmiş kereste (180mm kalınlığa kadar),sunta ve kontrplaklar için direnç ölçüm prensibine göre çalışan hassas tahta nemi ölçüm cihazıdır. Ek olarak ayarlanabilen tahta sıcaklığı özelliği sayesinde en iyi ölçüm sonucu elde edilir. Ölçüm aralığı %5- %40 (dry mass). H70 modeli bir üst model cihaz ile %5…%70 (dry mass) nem ölçülebilir..

Lazer Ölçüm Cihazları
Panele Ekle
Laseto nv Lazer Ölçüm Cihazları

Laseto laser ölçüm cihazları ve diğer el aletleri konusunda profesyonel ve son kullanıcılara ileri teknoloji ve kaliteye sahip cihazları sunmayı hedeflemektedir. Futech ve Agatec kaliteli, hassas ölçüm aletleridir. Verimliliği artırmak için, sektöre en yenilikçi ve pratik cihazlar sunulmaktadır.

LD 520 Mesafe Ölçer
Panele Ekle
Köhle Kimyevi LD 520 Mesafe Ölçer

LD 520 mesafe ölçer hem içeride, hem de dışarıda uzun mesafelerden hassas bir şekilde ölçüm yapmak, ölçüm tekniğinde esneklik sağlayan bir cihazdır. Entegre kameralı renkli dijital hedef arayıcı sayesinde, aydınlık ortamda 4 kat yakınlaştırma (zoom) ile çok rahat ölçüm yapılabilir.

Nem/Sıcaklık Ölçüm Cihazı/Testo 635-2
Panele Ekle
Testo Nem/Sıcaklık Ölçüm Cihazı/Testo 635-2

Testo 635-2; nem/sıcaklık ölçüm cihazı ile sıcaklık farkından yola çıkılarak malzemelerin u değeri hesaplanabilmektedir. Cihaz, ölçüm değerleri hafızası, bilgisayar yazılımı, USB veri iletim kablosu, batarya ve kalibrasyon protokolü ile birlikte sunulmaktadır.

Malzeme Nemi, Hava Nemi ve Sıcaklığı Ölçüm Cihazı/Testo 606-1/2
Panele Ekle
Testo Malzeme Nemi, Hava Nemi ve Sıcaklığı Ölçüm Cihazı/Testo 606-1/2

Testo 606-1/-2, yapı malzemelerinin (çimento, tuğla, kireç, tuğla vb,) ve farklı ağaç türlerinin nem değerlerini ölçebileceği portatif ölçüm cihazıdır. 606-2 modelinde malzeme nem ölçümüne ek olarak ortam sıcaklık ve nem değerleri de ölçülebilmektedir. Cihaz koruyucu başlık, batarya ve kalibrasyon protokolü ile birlikte teslim edilmektedir.

Termal Kameralar
Panele Ekle
Testo Termal Kameralar

Mükemmel dedektör ve lens kalitesi ile hiçbir detayı kaçırmama özelliğine sahiptir. Testo termal kameraların üstün sıcaklık çözünürlüğü sayesinde en küçük sıcaklık farklılıkları bile tespit edilir.