Duvar Bileşenleri

Baca Tuğlaları
Panele Ekle
Kil-San Baca Tuğlaları

Binaların ısıtma sistemlerinden açığa çıkan gazların uzaklaştırılması amacıyla kullanılan baca tuğlaları 1000°C ısıda pişirilmelerinden dolayı yüksek sıcaklıktaki gazların dışarı atılmasında güvenle kullanılır. Bu işlem sırasında binadaki baca sistemlerine, farklı imal edilmiş baca tuğlaları ile de uyum sağlanır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

İzolasyon Tuğlaları - W ve AB 0,8 Sınıfı
Panele Ekle
Kil-San İzolasyon Tuğlaları - W ve AB 0,8 Sınıfı

Özel olarak dizayn edilmiş delik şekilleri, yerleşimleri ve içerdiği porozite miktarı sayesinde yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Tasarımında bulunan lamda ve zıvanalar sayesinde geçmeli olarak kullanılır. Böylece yatay ve düşeyde ısı köprülerinin ortadan kalkması ile birlikte harç tasarrufu sağlanır. Ayrıca duvar başlangıcı ve bitişlerinde özel olarak dizayn edilmiş delik yapısındaki başlık tuğlaları kullanılarak duvarın standartlarına uygun imal edilmesi ve ısı kaçaklarının en az seviyeye düşmesi sağlanır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

Yatay Delikli  Tuğla
Panele Ekle
Kil-San Yatay Delikli Tuğla

Betonarme yapılarda iki farklı ortamı birbirinden ayırmak amacıyla kullanılan yatay delikli dolgu elemanıdır. Bina içindeki yaşama alanlarını birbirinden ayırmak ve dış duvarları oluşturmak için kullanılır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

Duvar Bloğu
Panele Ekle
Zenon Panel Duvar Bloğu

Özel çelik kafes donatısı sayesinde depremde yıkılmayan, ısı ve ses yalıtımlı duvar ve döşeme panelidir.

Bims Blok
Panele Ekle
Tekno Bims Bims Blok

Özellikle ısı-ses izolasyonu ve öz ağırlığı bakımından normal yapı elemanlarına nazaran oldukça büyük avantajlara sahip, hafif agregalı yapı elemanları olan Bims Bloklar gittikçe artan bir eğimle kullanım alanı bulmaya başlamıştır. Bu malzemenin hafifliği temel unsuru olmasının yanında ürünün doğal olması, yüksek sıcaklıklara dayanabilmesi ve ısı izolasyonu sağlaması da tercih edilmesinin nedenlerindendir.

Klinker Duvar Sistemi/Ekoklinker-20
Panele Ekle
Işıklar Klinker Duvar Sistemi/Ekoklinker-20

Kendinden yalıtımlı kil esaslı binaların dış duvarlarında ısı yalıtımını sağlamak için üretilmiş klinker duvar sistemleridir. Avantajları; Mükemmel izolasyon sağlar. Üstün teknolojiye sahip yüksek sıcaklıktaki fırınlarda pişirilen klinker özellikli Ekoklinker-20 ürünü, yüksek porozitesi ve içerisinde bulunan mineral yün sayesinde sisteme mükemmel ısı izolasyonu sağlar. Uygulandığı binalarda 3. ısı bölgesi dahil olmak üzere duvarlarda ilave yalıtım malzemesine gerek kalmadan, cephelerdeki kolon ve kirişlerde Ekoklinker yalıtım panelleri kullanılarak gerekli şartları yerine getirir. Sağlam yapısı: 1000 derecenin üzerinde pişirilmiş kilin mükemmel dayanıklılığı sayesinde Ekoklinker duvarları, sağlam ve koruyucu bir yapı oluşturur. Yüksek derecelerde pişirilen kilin klinker özelliğinden dolayı alternatif blok malzemelere göre çok daha yüksek basınç dayanımı ve mukavemet sağlar. Kolay uygulanabilir olduğundan ve duvarlarda ilave yalıtım malzemesine gerek kalmadığından ekonomiktir. A1 sınıfı yanmaz, %100 doğal ve çevre dostudur.

Klinker Duvar Sistemi/Ekoklinker-12
Panele Ekle
Işıklar Klinker Duvar Sistemi/Ekoklinker-12

Mineral yün ile doldurulmuş, binaların ara bölme duvarlarında yüksek ses performansı sağlayan klinker duvar sistemleridir. Avantajları : Gerçek ses yalıtımı: Yoğun , homojen yapılı yapı elemanlarında ses yalıtımı esas olarak birim alanın ağırlığı (kg/m²) ile orantılıdır. Ekoklinker-12 yoğun yapısı sayesinde gerçek ses yalıtımı sağlar. ( RW: 41,8 dB ) Yangına karşı dayanıklı yapı elemanı olan Ekoklinker, A1 sınıfı yanmaz üründür. Sağlam ve dayanıklı: 1000 derecenin üzerinde pişirilmiş kilin mükemmel dayanıklılığı sayesinde Ekoklinker, duvarlara sağlam ve koruyucu bir yapı oluşturur. %100 doğal ve çevre dostudur. Kolay İşlenebilir: Ekoklinker üzerinde her türlü matkap ile delik rahatlıkla açılabilir, dübeli sıkı olarak kavrar. Sürdürülebilir bir yapı elemanıdır, bünyesinde nem barındırmaz.

Modüler Taşıyıcı Beton Duvar Bloğu
Panele Ekle
Sargın Briket Modüler Taşıyıcı Beton Duvar Bloğu

Beton blok, her türlü iç ve dış duvar yapımında kullanılan, kalıp, sıva ve boya gerektirmeyen, taşıyıcı özelliğe sahip duvar bileşenidir. Sargın beton blok standart, dekor, mozaik olarak ve ayrıca fugalı şev ve saksı olarak üretilmektedir.

Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları (Düşey Delikli)/MAXI 20
Panele Ekle
Kudret Tuğla Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları (Düşey Delikli)/MAXI 20

Isı yalıtım özelliği taşıyan tuğlalar (düşey delikli). İç ve dış duvarlarda kullanılan, düşey delikli, eps takviyeli, taşıyıcı olan, kompozit ısı izolasyon tuğlasıdır. En önemli avantajı mantolama maliyetini ortadan kaldırır.

Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları (Düşey Delikli)/MAXI 15
Panele Ekle
Kudret Tuğla Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları (Düşey Delikli)/MAXI 15

Isı yalıtım özelliği taşıyan tuğlalar (düşey delikli). İç ve dış duvarlarda kullanılan, düşey delikli, eps takviyeli, taşıyıcı olan, kompozit ısı izolasyon tuğlasıdır. En önemli avantajı mantolama maliyetini ortadan kaldırır.

Düşey Delikli Tuğlalar
Panele Ekle
Kudret Tuğla Düşey Delikli Tuğlalar

İç ve dış duvarlarda kullanılan, düşey delikli, taşıyıcı olan tuğlalardır. Tüm petek yapılı geçmeli tuğlalar W – sınıfı olarak üretilmektedir ve perde sayıları istenenden çok daha yüksektir. Buna bağlı olarak da ısı iletkenlik hesap değerleri çok iyileştirilmiştir.

Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları/19 Termal
Panele Ekle
Kudret Tuğla Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları/19 Termal

190X190X125 mm termal tuğladır. Taşıyıcı olmayan, iç ve dış duvarlarda kullanılan, yatay ve düşey harç derzli, yatay delikli, kompozit ısı izolasyon tuğlasıdır. Kudret termal tuğla ısı iletkenlik değerleri; kompozit yapısında kullanılan eps malzemesi nedeniyle diğer kagir malzemelere göre iyileştirilmiştir. En önemli avantajı mantolama maliyetini ortadan kaldırmasıdır.

Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları/EKO25
Panele Ekle
Kudret Tuğla Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları/EKO25

Isı yalıtım özelliği taşıyan tuğlalardır. Taşıyıcı olmayan iç ve dış duvarlarda kullanılan, gizli harç cepli, yatay delikli, çift taraflı eps takviyeli kompozit ısı izolasyon tuğlasıdır. En önemli avantajı mantolama maliyetini ortadan kaldırır.

Yatay Delikli Tuğlalar
Panele Ekle
Kudret Tuğla Yatay Delikli Tuğlalar

Yatay delikli tuğlalardır. 190*190*135 mm kilden mamul yatay delikli tuğlalar kategori 2 - LD.

Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları (Yatay Delikli)/24 Termal
Panele Ekle
Kudret Tuğla Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları (Yatay Delikli)/24 Termal

235*240*135 mm termal tuğladır. Taşıyıcı olmayan, iç ve dış duvarlarda kullanılan, yatay ve düşey harç derzli, yatay delikli, kompozit ısı izolasyon tuğlasıdır. Kudret termal tuğla ısı iletkenlik değerleri kompozit yapısında kullanılan eps malzemesi nedeniyle diğer kagir malzemelere göre iyileştirilmiştir. En önemli avantajı mantolama maliyetini ortadan kaldırır.

Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları/EKO20
Panele Ekle
Kudret Tuğla Kompozit Isı Yalıtım Tuğlaları/EKO20

Isı yalıtım özelliği taşıyan tuğlalardır. Taşıyıcı olmayan iç ve dış duvarlarda kullanılan, gizli harç cepli, yatay delikli, çift taraflı eps takviyeli kompozit ısı izolasyon tuğlasıdır. En önemli avantajı mantolama maliyetini ortadan kaldırır.