Yangından Korunum

Omnis Kompozit Ltd. E Glass Dokuma Elyaf

Kaynak Şiltesi, çalışma alanındaki teçhizatın kaynak esnasında korunmasını sağlar. Alev dirençli cam elyaf malzemesinden üretilen şilte, 600°C kadarki çalışma sıcaklıklarına karşı direnç gösterir. Kaynak yapımı esnasında önemli bir güvenlik unsurudur. Özellikle kaynak yapılan, başta gemi sanayi olmak üzere büyük, küçük tüm kaynak uygulamalarında etkin sonuç verir. Genel amaçlı kaynak şilteleri, korunması gereken malzemeyi kıvılcımlardan korur.

Tekno Yangın Köpüklü Yangın Söndürme Sistemi

Yangın esnasında yangının üstüne köpüğün püskürtülmesi ile kimyasal veya boğma ile yangın söndürülmesidir.

Tekno Yangın Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

Yangının ve dumanın yayılmasını sınırlamak maksadı ile kullanılırlar. Sprinkler sıcaklık tiplerine göre değişiklik gösterebilirler. Kullanım tipine göre depo, ofis, yanıcı depo vb. sınıflandırmaya göre değişik tipleri mevcuttur.

Tekno Yangın Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi

Yangının ve dumanın yayılmasını sınırlamak maksadı ile kullanılırlar. Sprinkler sıcaklık tiplerine göre değişiklik gösterebilirler. Kullanım tipine göre depo, ofis, yanıcı depo vb. Sınıflandırmaya göre değişik tipleri mevcuttur.

Tekno Yangın Yangın Hidrantı Sistemi

Yangın hidrantı; yangın sırasında üzerinde bulunan vana açılarak, 2 veya 3 yangın hortumu bağlanabilen ağıza sahip, yüksek su debili yangın söndürme elemanıdır. Yeraltı borulaması üzerinde, yükselmeyen milli vanalar tesis edilir. Hidrant-monitor aparatı, monitorun (Su topu) hidrant üzerine bağlanmasını sağlar.

Tekno Yangın Sismik Boru Bağlantı Sistemi

Sismik boru bağlantı elemanlar, boyuna, enine ve dört yollu sismik askı elemanları olarak kullanılır. Ayrıca, deprem sırasında oluşabilecek ekstra boru yüklerini taşır. İşçilik ve zamandan tasarruf sağlar.

Tekno Yangın Yivli Boru Bağlantı Sistemi

Yivli boru bağlantı sistemleri, yangın hattı borulamasında ara bağlantıların kaynak yapılmadan üstesinden gelinmesini sağlar. Sabit ve esnek olarak iki çeşittir. Esnek bağlantılar, sismik hareketlere karşı direnç gösterirler.

Tekno Yangın Yangın ve Duman Perdesi

Yangının ve dumanın yayılmasını sınırlamak maksadı ile kullanılırlar. Yangın perdeleri; özellikle büyük alanları, güvenli bölümlere ayırmak maksadı ile kullanılırlar. Yangının belirli bir süre yayılmasına engel olurlar. Duman perdeleri; dumanın yatay ve dikey yayılmasını sınırlayarak, dumanın aşağı katmanlara inmesini belirli bir süre engeller. Yangının yayılmasını sınırlar. İnsanlara, dumandan belirli bir süre arındırılmış yaşam alanı sağlar.

Tempo İnşaat Yangına Dayanıklı Şaft Kapağı

Alçı levha duvarlarda, tuğla, gazbeton ve beton duvarlarda uygulanır.

Zet Yapı Duman ve Yangın Perdesi

Yangın esnasında alanların bağımsız hale getirilmesini sağlayarak insanların kontrollü şekilde tahliyesini kolaylaştırır. Yangın algılama sistemine entegre edilebilen perdeler, tehlike anında otomatik olarak çalışır.

Fetaş Yangın Söndürme Cihazı

Yangın söndürme cihazı - 6 kg ABC

Fetaş Yangın Hidrant Dolabı

Yangına dışarıdan müdahalede ihtiyaç duyulacak, itfaiye ile uyumlu, bina dışı yangın dolabı.

Fetaş Nostaljik Yangın Hidrantı

Fetaş hem estetiğin hem fonksiyonelliğin bir arada olduğu “nostaljik” yangın hidrantlarını mimarlar ve kullanıcılarla buluşturuyor.Hidrantlar, binalarda çıkan yangınlar büyüdüğünde dışarıdan, söndürme yapılması için gerekli suyun temin edilmesini sağlar.

Fetaş Kuru Yangın Hidrantı

Yangın hidrantları; Tip A: kırılmaz veya Tip C: kırılan sistemli olabilmektedir. Kırılan sistemli yangın hidrantlarının gövdesi 3 parçadan oluşmaktadır. DN 80, DN 100 veya DN 150 ebatlı çeşitleri mevcuttur. Ayrıca Islak yangın hidrantları ve yeraltı yangın hidrantları da mevcuttur.

Fetaş Sprinkler

Ekstra sıkıştırılmış ergir metal sayesinde gizleme ihtiyacı duyulmayan estetik görünüme sahiptir. Tip ve renk çeşitliliğinden ortaya çıkan kombinasyonlarla Senju sprinkler başlıkları oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır.

Fetaş Yangın Dolapları

Universal yangın dolapları, binanızın mimarisiyle bütünleşecek ideal tasarıma sahiptir. İnşaat süresince meydana gelebilecek zararlardan demonte özelliği sayesinde, maksimum düzeyde korunmuş olur. Gizli menteşeli kapak, son düzenlemeye uygun olan ISO 7010 standardında uyarıcı işaretlere sahip, bina içi ve bina dışı kullanıma uygun, EN 671-1 ve EN 671-2 standartlarında, CE onaylı yarı sert ve yassı hortumlu yangın dolaplarıdır.