Diğer Hizmetler

YEM Kitabevi Mimarlık, Mühendislik, Şehircilik, Tasarım, Kültür, Sanat Yayınlarının Satışı ve Dağıtımı

YEM Kitabevi; alanında öncü olan YEM Yayın kitapları başta olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yayınevlerinin mimarlık, mühendislik, şehircilik, tasarım, kültür-sanat vb. alanlarının uzmanlarınca hazırlanmış 100.000’in üzerinde kitabı okurlarına sunan, Türkiye’nin alanında uzmanlaşmış tek kitabevidir. YEM Kitabevi; kişi ve kurumlara özel kütüphane kurulumu, üniversitelerde, fuarlarda ve sektörel etkinliklerde gezici sergiler düzenlenmesi, toptan kitap satışı ve dağıtımı gibi hizmetler de sunmaktadır. YEM Kitabevi’ndeki tüm kitaplara İstanbul, Fulya’daki merkezinin yanı sıra yemkitabevi.com adresinden de kolayca ulaşılabilmektedir. yemkitabevi.com üzerinden satın alınan kitapların gönderiminde kullanılan özel kutulara firma broşürü, ürün numunesi veya promosyonu ekleme fırsatı sunulmaktadır. Kurumsal çözümler: YEM Kitabevi ithal ve yerli kitap temini, kütüphane kurulum danışmanlığı ve kitap temini, kurumsal iletişim ve pazarlama projeleri için ithal ve yerli yayın temini, kitaplar ile birlikte kullanılmak üzere, firmalara özel ayraç, ambalaj, paket tasarımı ve uygulaması hizmetlerini sunmaktadır. YEM Bilgi Bankası’ndan seçilebilecek mimarlara, mühendislere, iç mimarlara ve müteahhitlik kuruluşlarına, pazarlama faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan yayınların gönderim hizmetlerini de vermektedir.

Karadeniz Prefabrik Beton Direk ve Prekast Üretim Tesis., Beton Santralleri, Konkasör Tesisleri, Sanayi Tesis Kurulumu Danışmanlığı, Kontrolörlük ve Mimari Proje Hizmet.

Karadeniz Prefabrik, inşaat ve tesis kurulumlarında danışmanlık, uygulama, temsilcilik, kontrolörlük ve mimari proje hizmetleri vermektedir. Firma kuruluşunun ilk yıllarında inşaat sektöründe daha sonra ise makina sektöründe olmak üzere teknik danışmanlık ve tesis kurulumları ile faaliyet alanını genişletmiştir. Karadeniz Prefabrik; 2012 yılından itibaren konusunda Türkiye'nin ileri gelen imalatçı ve uygulamacı firmalarının yurtiçi ve yurtdışı temsilciliklerini alarak çalışma alanını genişletmiştir.

Polarkon Yapı Sağlığı İzleme (YSİ), Değerlendirilme ve Raporlanma

Yapı Sağlığının izlenmesi (SHM-Structural Health Monitoring) hizmeti veren Polarkon, bu alanda sektörün lider firmalarından Strainstall UK şirketi ile işbirliği yapmaktadır. Strainstall UK, 1960’lı yıllardan günümüze dünyada birçok önemli yapıyı (çelik taşıyıcı yapı, demiryolu, köprü vb.) izlemektedir. Polarkon, kendi çalışmaları kapsamında Erzincan Havaalanı Terminal Binası taşıyıcı çelik yapısını ve Sanayi Bakanlığı ile yürütülen SANTEZ projesi ile Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi Spor Salonu’ nun uzay kafes çatısını izlemektedir. Ayrıca, Polarkon yapımını TAV’a üstlendiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ nda gerçekleştirilen 75 m açıklıklı çelik, tonoz tek katmanlı kafes kabuk (shell) yapıda uygulanmış ve halen yapımı devam eden İzmit Körfez Geçiş Köprüsü' nde de uygulama başlamıştır. Köprü uygulamasını Polarkon'un temsilciliğini yapılan Strainstall Co. gerçekleştirmektedir.

Agora Turizm BAU 2017, bauma 2019

Messe München & Leipziger Messe Türkiye Resmi Temsilciliği

AUTODESK Autodesk® Building Design Suite

Autodesk Building Design Suite; hem CAD hem de Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) iş akışları için gereksinim duyacağınız araçları içeren esnek ve uygun maliyetli bir çözümdür. Gerçekçi 3B görselleştirmeler yaratın, entegre simülasyon ve analiz gereçlerini kullanan, daha yüksek kalitede inşa dokümantasyonu yaratın, daha doğru tasarım ve inşa kararlarında bulunun.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Danışmanlık ve Bilgilendirme Hizmeti

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği 1989 yılında “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği”nin kuruluşuyla faaliyete geçmiştir. 2.100’ün üzerinde üyesi bulunan Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Türkiye genelinde söz konusu sektörde tek ve koordinatör birliktir.

Demos Fuarcılık Fuar Organizasyonu Hizmeti

Demos Fuarcılık, 1993 yılından bugüne Türk Fuar Sektörü’nde birçok yeniliğe imza atmış bir fuar organizasyon firmasıdır.

UL Verification Services Ticari Faaliyet Danışmanlığı

UL şirketlere sertifika, onay, test, denetim, inceleme ve eğitim hizmetleri verip danışmanlık yapmaktadır. UL bilgi birikimini ve tecrübesini firmaların pazara giriş zorluklarında ve değişen ticaret koşullarında başarılı olmalarını sağlamak için aktarmaktadır.

İTB Araştırma Kurumu Yapı Malzemelerinde Ulusal Teknik Onay ve Avrupa Teknik Değerlendirme Belgelendirmesi

İTB Araştırma Kurumu, harmonize veya ulusal standardı bulunmayan, mevcut standartlardan sapma gösteren veya yenilikçi yapı malzemelerine ulusal teknik onay ve Avrupa teknik değerlendirme belgeleri verilmesi hizmetini vermektedir. Yapı Araştırma Derneğinin iktisadi işletmesi olarak, yapı malzemelerinde Avrupa Birliği ile uyum çalışmaları kapsamında teknik değerlendirme ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için kurulan İTB ARAŞTIRMA KURUMU, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 13 Kasım 2014 tarihli ve 29174 nolu Resmi Gazetede yayınlanan MHG/2014-26 sayılı Tebliğ ile, Türkiye'de üretilen yapı malzemelerinin tüm Avrupa Birliği ülkelerinde serbestçe satılabilmelerine olanak sağlayacak European Technical Assessment (Avrupa Teknik Değerlendirme - ETA) belgesi vermek üzere yetkilendirilmiştir. İTB Araştırma Kurumu 2011 yılından bu yana yine T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olarak Ulusal Teknik Onay belgeleri de vermektedir.

MKA Yazılım ve Mühendislik MkaSteel

Tek kat içinde arakat ve vinç bulunabilen depo fabrika hangar gibi sanayi yapılarının statik hesaplarını yapar, çizimlerini hazırlar ve metrajlarını verir. Ayrıca, çizimlerin Tekla Structures (Xsteel) e birleşimleri ile beraber aktarılabilinir.

Ecor Turkey Proje, Danışmanlık, Ürün Geliştirme, Tasarım, Prototip Üretimi, İthalat

Noble Çevreci Teknolojiler A.Ş., ECOR markalı ekolojik ürünler geliştirmek üzere kurulmuş yenilikçi bir global şirkettir. ECOR; orman, tarım ve şehir atıklarından elde edilen her çeşit doğal selülozun, patentli teknoloji ile sadece su, ısı ve basınç uygulanması ile üretilir. %100 biyolojik bazlı, %100 zehirsiz, aynı zamanda sağlam, bükülebilir, hafif ve çevreci panellerdir. Ahşap, MDF, kontrplak, yonga levha vb. alternatifi olarak her türlü mobilya, stand, iç dekorasyon ve dekoratif ürünlerin üretiminde kullanılan yapı malzemeleridir.

WSM Danışmanlık Hizmetleri

Çelik ve Metal İşleme Sanayi Birliği (WSM); şirketler için güvenilir bir ortaktır ve BDI - Alman Sanayileri Federasyonu, bakanlıkların tavsiye kurulları ve diğer kamu kuruluşları içerisinde WSM şirketlerinin mevzuatla, ulusal makamlar, Avrupa Birliği makamları, müşteriler ve tedarikçi sektörler ile ilgili çıkarlarını temsil eder. WSM; üyesi olan şirketlerin ve alt birliklerin/grupların bir temsilcisi gibi hareket ederek üyelerine bir dizi hizmetler sunar.

NUMOV Danışmanlık Hizmetleri

NUMOV - Alman Yakın ve Orta Doğu Birliği (German Near and Middle East Association / Nah- und MittelOst-Verein) Berlin'deki merkezi ve çeşitli diğer şehirlerdeki temsilcilik büroları ile Almanya, Yakın ve Orta Doğu ülkeleri arasındaki ekonomik ilişkiler konusunda faaliyet gösteren lider kuruluştur.

AUMA Fuar Organizasyon Hizmeti

AUMA Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı ve Tarım, Gıda ve Tüketici Koruma Bakanlığı ile yakın işbirliği halinde yurtdışında resmi Alman ticaret fuarı programını organize etmektedir.