Tesisat (Su, Isıtma, Soğutma, Havalandırma)

Nextrema Cam Seramik
Panele Ekle
UTT Nextrema Cam Seramik

NEXTREMA® cam seramik malzeme platformu, teknik camın avantajlarını yüksek sıcaklık malzemelerinin özellikleri ile birleştirir. NEXTREMA® cam seramiğin sunduğu özel üretim işlemleri sayesinde altı farklı cam seramik malzeme seçeneği elde edilebilir. Ekonomik levha üretim süreci, 2 mm - 6 mm aralığında kalınlığa sahip geniş levhaların üretilmesini sağlar. Özellikle optik camı veya teknik seramik gibi yüksek randımanlı plaka ebatlarında maliyet faktörleri ya da sınırlamalar kısıtlayıcı bir faktör olduğunda NEXTREMA® yeni ürün fikirlerinin ve yeniliklerin geliştirilmesi noktasında kabul gören bir alternatif olacaktır. Malzeme, tasarımcılar ve nihai müşteriler üzerinde dahi kalıcı bir etki bırakacaktır. Altı şık parlak tasarım seçeneği ve renk etkileri, bu teknik işlevselliğe yeni bir görünüm verecektir. NEXTREMA® malzeme platformu, çok yönlülüğü ve özelliklerinin benzersiz kombinasyonu ile sizi kesinlikle kendine hayran bırakacaktır.

Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru/Silenta FR
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru/Silenta FR

GF Hakan Plastik Silenta FR Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru TS EN13501, DIN4102 yanıcılık ve DIN4109 sessizlik standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Bu ürünler yapı mevzuatına ve yangın yönetmeliğine uygun atık su borularıdır. Silenta FR Yanmaya Dayanıklı Sessiz Borular içerdiği mineral takviyeli yapı sayesinde yüksek katlı yapılarda yangınlara karşı üstün direnç gösterir ve yangının katlar arasına geçişine izin vermez.

Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta 3A
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta 3A

GF Hakan Plastik Silenta 3A DIN 4109, DIN 4102 sistem standartlarına uygun şekilde formüle edilerek güçlendirilmiş ve PP' den üretilen ses yalıtımlı 3 katmanlı atık su boru sistemidir. Silenta 3A Almanya’daki Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4lt/s akış hızında sadece 16 dB ses şiddeti seviyesine ulaşmıştır. Mükemmel ses yalıtımı sağlar, binalar için ideal koşulları oluşturur ve yaşam kalitesi ile birlikte mülkün değerinin artmasına katkıda bulunur. Sıhhi tesisat sisteminden gelen titreşimleri ve yabancı sesleri azaltır. DIN 4102 standardına uygun olarak alev geciktiricilidir. Yüksek darbe dayanımı vardır. İlave ses yalıtım sistemlerine ihtiyaç duyulmaz. Isıl genleşme katsayısı sadece 0,06 mm/m°K dir. Çalışma ve montaj sıcaklığı -20 °C kadar düşer. Organik ve inorganik asitlere karşı dayanıklıdır. Ph değerleri 2 ile 12 arasında olan kimyasal ortamlar için uygundur. Dökme demire alternatiftir.

PE Su & Gaz Boru Sistemleri
Panele Ekle
GF Hakan Plastik PE Su & Gaz Boru Sistemleri

PE borularına duyulan ihtiyaç tüm dünya üzerinde artmaktadır. PE boru sistemleri daha çok gömülü gaz ve su hatlarında kullanılmaktadır. Hafif olma özellikleri kolay, basit, hızlı ve güvenilir montaj sağlamaktadır. Esnektirler, kimyasallara karşı son derece dirençlidirler ve çok yüksek darbe dirençleri vardır. GF Hakan Plastik Polietilen boruları gaz ve su sistemleri için yüksek ve alçak yoğunlukta olmak üzere iki çeşit olarak üretilmektedirler. Su transferi için kullanılan GF Hakan Plastik PE boruları üretildikleri hammaddenin tipine göre aşağıdaki gibi sınıflandırılırlar: - PE 32 - Alçak Yoğunluklu Boru Sistemleri - HDPE (PE 100) - Yüksek Yoğunluklu Boru Sistemleri - PE 100 RC - Yüksek Yoğunluklu Boru Sistemleri (Çatlamalara karşı dirençli) Gaz transferi için kullanılan GF Hakan Plastik PE boruları üretildikleri hammaddenin tipine göre aşağıdaki gibi sınıflandırılırlar: - PE 80 - Orta Yoğunlukta Boru Sistemleri - HDPE (PE 100) - Yüksek Yoğunlukta Boru Sistemleri

Duramax Koruge Boru Sistemleri - HDPE & PP
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Duramax Koruge Boru Sistemleri - HDPE & PP

GF Hakan Plastik Duramax basınçsız drenaj sistemleri için TS EN 13476-3 sistem standartlarına göre HDPE’ den [Yüksek Yoğunlukta Polietilen] ve PP' den (Polipropilen) üretilen çok katmanlı kanalizasyon boru sistemidir. Duramax HDPE ve PP'den imal edilmiş yüksek kalitede çok katmanlı boru sistemidir. Duramax yerüstü ve yeraltı drenaj sistemlerinde hatta yoğun trafik yükü olan bölgelerde kullanılabilir. Duramax ürün gamı 100mm'den 1000mm'ye kadar manşonlu veya manşonsuz borular ve ek parçalardan oluşur. GF HAKAN PLASTiK Türkiye'nin ilk ve tek PP koruge boru üreticisidir. Duramax GF HAKAN PLASTiK’ in tescilli ticari markasıdır. Duramax asitli sıvı transferleri için uygundur. Duramax ürünleri sıcaklık değişikliklerine karşı dirençlidir.

Yapıya Entegre Fotovoltaik Sistemler
Panele Ekle
Sapa Yapı Yapıya Entegre Fotovoltaik Sistemler

Yapıya entegre fotovoltaik sistemler

Termostatik Radyatör Valfi
Panele Ekle
E.C.A. SEREL Termostatik Radyatör Valfi

Tasarruf ve konforu bir arada sunan E.C.A. termostatik radyatör valfleri; oda sıcaklığındaki değişimleri algılayarak, radyatör paneline giren sıcak su miktarını ayarlar ve harici ısı kaynaklarından elde edilen enerjiyi doğrudan kazanca dönüştürür. Ortamın sıcaklığını ayarlanan değerde sabit tutarak ısınma giderlerini önemli ölçüde düşürür.

E Glass  Dokuma Elyaf
Panele Ekle
Omnis Kompozit Ltd. E Glass Dokuma Elyaf

Kaynak Şiltesi, çalışma alanındaki teçhizatın kaynak esnasında korunmasını sağlar. Alev dirençli cam elyaf malzemesinden üretilen şilte, 600°C kadarki çalışma sıcaklıklarına karşı direnç gösterir. Kaynak yapımı esnasında önemli bir güvenlik unsurudur. Özellikle kaynak yapılan, başta gemi sanayi olmak üzere büyük, küçük tüm kaynak uygulamalarında etkin sonuç verir. Genel amaçlı kaynak şilteleri, korunması gereken malzemeyi kıvılcımlardan korur.

Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta Premium
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta Premium

SILENTA Premium Ses Yalıtımlı Boru Türkiye’nin ilk PP’den üretilen ses geçirmez borusudur. SILENTA Premium, tam 4 lt’de 13 dB ses geçirgenliğine sahiptir ve Türkiye’nin en sessiz borusu olma özelliğini sürdürmektedir. 3 katlı yapısıyla atığın boru iç yüzeyine çarpmasıyla oluşan sesin tesisatın dışına çıkmasını engeller. Özel yapısı tesisat sistemi üzerindeki titreşimleri büyük oranda azaltmaktadır. Böylece bina içerisinde titreşimler sonucu meydana gelen temas sesleri ve uğultular engellenmiş olur. Geleceğe yönelik kullanımlar için ideal koşullar yaratarak, binalarda mükemmel bir ses yalıtımı sağlar. SILENTA, yaşam kalitesi ile birlikte mülk değerinin de artmasına olumlu pozitif katkı sağlar.

PP-R Boru ve Ek Parçaları/GF Hakan Aquasystem
Panele Ekle
GF Hakan Plastik PP-R Boru ve Ek Parçaları/GF Hakan Aquasystem

PP-R [Polipropilen Random Copolimer) hammaddesinden üretilen PP-R Boru ve Ek Parçaları; hafif ve pürüzsüz olması, iç yüzeyinin kaygan ve parlak olması, kireçlenme ve paslanma yapmaması, hijyenik olması, montajının kolay olması gibi avantajlı yönleriyle günümüz bina içi soğuk ve sıcak su tesisatlarında vazgeçilmez çözüm olmuştur. Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı son derece dirençlidir ve içme suyu için uygundur. 20°C 'de ve 25 atü basınçta çalışma ömrü 50 yıldır. -5°C ile +95°C aralığında kullanıma Kimyasal maddelere karşı yüksek direnç gösterir. Korozyona dayanıklıdır. Kireçlenme ve paslanma yapmaz. Suyun rengini, kokusunu ve tadını değiştirmez. Kaygan ve parlak iç yüzeylere sahiptir. Kaynak yerlerinde çap daralması meydana gelmez. Yüksek kaynak performansı vardır. Montajda tasarruf sağlar ve firesi yoktur.

Doğal Gaz Bağlantı Hortumu
Panele Ekle
AYVAZ Doğal Gaz Bağlantı Hortumu

Ayvaz N-Gas Doğal Gaz Bağlantı Hortumları, TS-EN 14800 Avrupa standartlarına göre üretilen, ocak ve fırın gibi gaz yakan cihazlarda kullanılan, eğilebilir ve bükülebilir yapıya sahip, güvenilir, çabuk ve kolay bağlantı ile zamandan tasarruf sağlayan hortumlardır. DVGW sertifikalı ve CE belgeli Ayvaz N-Gas Doğal Gaz Hortumları rijit bağlantı yapmanın getirdiği sorunları ortadan kaldırır. PVC kaplamalı olup kimyasal aşındırıcılara karşı uzun ömürlüdür. Emniyetli, çabuk ve kolay montaj imkanı sunar. Hortumu paslanmaz çelik kullanılarak üretilen Ayvaz N-Gas’ın örgü teli, somunu, iç parçası ve nipel bağlantısı da paslanmaz çeliktir. Rakorlu ve nipelli bağlantıya sahip olan ürünün nominal çapı DN 12’dir (1/2”). Doğal gaz yakan fırın, ocak ve soba bağlantılarında kullanılacak esnek metal hortumlar ülkemizde de TS-EN 14800 standardında olmak zorunda. Bu standart, hortumda kullanılacak çeliğin kalitesinden, kaplama malzemesinin yanmazlığına kadar uzanan birçok güvenlik unsurunu içermektedir. Hortum, doğal gaz tesisatının en zayıf halkasıdır. Tehlikelere en açık, en maruz kalabilecek eleman yine hortumdur. Bu nedenle evinizdeki veya iş yerinizdeki hortumların, yeni standarda uygun olup olmadığını aşağıdaki bilgilere göre kontrol edebilirsiniz. Hortumun üzerinde üretici adı, belge numarası olan bir CE simgesi ve EN 14800 ibaresi olmalıdır. TS-EN 14800 standardına uygun olarak üretilen doğal gaz hortumlarında bulunan PVC kılıf, hortumu temizlik maddelerinde bulunan aşındırıcılara karşı korur. Doğrudan ateşe tutulsa bile “ateş yürümez” bir yapıysa sahip olduğu için, kendi kendini söndürür. Bu kılıf, kolaylıkla temizlenebildiği için daha hijyeniktir ve görüntüsü eski tip hortumlara göre daha şıktır. TS-EN 14800 standardına uygun olarak üretilen doğal gaz hortumlarının bağlantı uçları gerçek paslanmaz çelik olmalıdır. Gerçek paslanmaz çelik mıknatıs tutmaz. Bir mıknatıs ile test edin; kullandığınız hortumun bağlantı uçları mıknatıs tutuyorsa gerçek paslanmaz çelik değildir. Dolayısıyla bağlantı uçları zamanda paslanabilir ve doğal gaz sızıntısına neden olabilir. Ayvaz N-GAS EN 14800 doğal gaz bağlantı hortumlarının metal yüzeyinde “Ayvaz” markasını göreceksiniz. Bu lazer markalama, yangın gibi herhangi bir felaket sonrasında dahi okunabilecek bir teknoloji ile yapılır ve üreticinin "ürünün arkasında durduğunu" gösterir. Bu teknoloji yerine, ürünün PVC kaplaması üzerine yapılan markalamalar faydasızdır. Doğal gaz bağlantı hortumları parçalar halinde üretilir. Bu parçalar kaynak ile birleştirilerek ürün ortaya çıkarılır. Ayvaz, doğal gaz hortumlarında “lazer kaynak” teknolojisini kullanmaktadır. Lazer kaynak sayesinde, işçilikten doğabilecek hatalar sıfıra indirilir ve gaz sızıntılarına karşı yüksek güvenlik sağlanır. Ayvaz N-Gas, lazer kaynak ile üretilen tek doğal gaz hortumu unvanını taşımaktadır.

Hava Nem Alıcı ve Kurutucu Cihaz
Panele Ekle
Etyemezler Hava Nem Alıcı ve Kurutucu Cihaz

Bulunan ortamın nemini üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde %30-80 arasında istenilen değerde tutarak insanların eşyaların gıda ürünlerinin sağlıklı olarak saklanabilecekleri ortamları yaratır. Fonksiyon prensibi: Nemli hava fan motoru tarafından emilir ve buharlaştırıcının içinden geçirilir, evoparatör küçük ebatta olmasına rağmen yüksek nem alma performansı sergiler burada hava içerdiği su miktarının çoğunu kaybeder. Kondansel suyu toplama haznesine aktarılır soğuk hava ise sıcak kondanserden geçer ve oradan ısıtlımış kuru hava olarak geri verilir.

Sfero Döküm Baca Kapağı Takımı/M121
Panele Ekle
Mert Döküm Sfero Döküm Baca Kapağı Takımı/M121

Menhol kapakları kanalizasyon ve atık su olarak 2 tipte üretilir.

Yağ Ayırıcı
Panele Ekle
Mert Döküm Yağ Ayırıcı

Atık su toplama sistemlerine karışan yağlar en son atık su arıtma aşamasına kadar geçtiği tüm hatlarda büyük çaplı sorunlara yol açar. Tıkanma, kapasite düşmesinden dolayı kanalizasyon hatlarını zorlar, sık temizlik gerektirir. Ağır vakalarda tüm boru hattının belirli uzunluğunun komple değiştirilmesi dahi gerekebilir. Yağlı atıklar, atık su arıtma tesislerinde de verimi düşürür, çünkü normal atık su arıtma işlemleri sırasında kullanılan bakteriler zarar görecektir. Bu nedenle, bina atık su tesisatının tıkanmasını önlemek, kanalizasyon hatlarının tıkanmasını önlemek ve su arıtma tesislerinin sağlıklı çalışmasını sağlamak, temizlenmiş yağların geri kazanımını teşvik etmek için yağ ayırıcılara gerek vardır.

Sfero Döküm Kanalizasyon Kapağı
Panele Ekle
Mert Döküm Sfero Döküm Kanalizasyon Kapağı

Sfero döküm olarak üretilmektedir. Özel kilit ve menteşe sistemiyle ağır tonajlarda dayanıklılık göstermektedir. Altyapı ve kanalizasyon işlerinde montaj ve dayanıklılık açısından tercih edilen üründür.