Tesisat (Su, Isıtma, Soğutma, Havalandırma)

Nextrema Cam Seramik
Panele Ekle
UTT Nextrema Cam Seramik

NEXTREMA® cam seramik malzeme platformu, teknik camın avantajlarını yüksek sıcaklık malzemelerinin özellikleri ile birleştirir. NEXTREMA® cam seramiğin sunduğu özel üretim işlemleri sayesinde altı farklı cam seramik malzeme seçeneği elde edilebilir. Ekonomik levha üretim süreci, 2 mm - 6 mm aralığında kalınlığa sahip geniş levhaların üretilmesini sağlar. Özellikle optik camı veya teknik seramik gibi yüksek randımanlı plaka ebatlarında maliyet faktörleri ya da sınırlamalar kısıtlayıcı bir faktör olduğunda NEXTREMA® yeni ürün fikirlerinin ve yeniliklerin geliştirilmesi noktasında kabul gören bir alternatif olacaktır. Malzeme, tasarımcılar ve nihai müşteriler üzerinde dahi kalıcı bir etki bırakacaktır. Altı şık parlak tasarım seçeneği ve renk etkileri, bu teknik işlevselliğe yeni bir görünüm verecektir. NEXTREMA® malzeme platformu, çok yönlülüğü ve özelliklerinin benzersiz kombinasyonu ile sizi kesinlikle kendine hayran bırakacaktır.

Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru/Silenta FR
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru/Silenta FR

GF Hakan Plastik Silenta FR Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru TS EN13501, DIN4102 yanıcılık ve DIN4109 sessizlik standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Bu ürünler yapı mevzuatına ve yangın yönetmeliğine uygun atık su borularıdır. Silenta FR Yanmaya Dayanıklı Sessiz Borular içerdiği mineral takviyeli yapı sayesinde yüksek katlı yapılarda yangınlara karşı üstün direnç gösterir ve yangının katlar arasına geçişine izin vermez.

Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta 3A
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta 3A

GF Hakan Plastik Silenta 3A DIN 4109, DIN 4102 sistem standartlarına uygun şekilde formüle edilerek güçlendirilmiş ve PP' den üretilen ses yalıtımlı 3 katmanlı atık su boru sistemidir. Silenta 3A Almanya’daki Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4lt/s akış hızında sadece 16 dB ses şiddeti seviyesine ulaşmıştır. Mükemmel ses yalıtımı sağlar, binalar için ideal koşulları oluşturur ve yaşam kalitesi ile birlikte mülkün değerinin artmasına katkıda bulunur. Sıhhi tesisat sisteminden gelen titreşimleri ve yabancı sesleri azaltır. DIN 4102 standardına uygun olarak alev geciktiricilidir. Yüksek darbe dayanımı vardır. İlave ses yalıtım sistemlerine ihtiyaç duyulmaz. Isıl genleşme katsayısı sadece 0,06 mm/m°K dir. Çalışma ve montaj sıcaklığı -20 °C kadar düşer. Organik ve inorganik asitlere karşı dayanıklıdır. Ph değerleri 2 ile 12 arasında olan kimyasal ortamlar için uygundur. Dökme demire alternatiftir.

PE Su & Gaz Boru Sistemleri
Panele Ekle
GF Hakan Plastik PE Su & Gaz Boru Sistemleri

PE borularına duyulan ihtiyaç tüm dünya üzerinde artmaktadır. PE boru sistemleri daha çok gömülü gaz ve su hatlarında kullanılmaktadır. Hafif olma özellikleri kolay, basit, hızlı ve güvenilir montaj sağlamaktadır. Esnektirler, kimyasallara karşı son derece dirençlidirler ve çok yüksek darbe dirençleri vardır. GF Hakan Plastik Polietilen boruları gaz ve su sistemleri için yüksek ve alçak yoğunlukta olmak üzere iki çeşit olarak üretilmektedirler. Su transferi için kullanılan GF Hakan Plastik PE boruları üretildikleri hammaddenin tipine göre aşağıdaki gibi sınıflandırılırlar: - PE 32 - Alçak Yoğunluklu Boru Sistemleri - HDPE (PE 100) - Yüksek Yoğunluklu Boru Sistemleri - PE 100 RC - Yüksek Yoğunluklu Boru Sistemleri (Çatlamalara karşı dirençli) Gaz transferi için kullanılan GF Hakan Plastik PE boruları üretildikleri hammaddenin tipine göre aşağıdaki gibi sınıflandırılırlar: - PE 80 - Orta Yoğunlukta Boru Sistemleri - HDPE (PE 100) - Yüksek Yoğunlukta Boru Sistemleri

Duramax Koruge Boru Sistemleri - HDPE & PP
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Duramax Koruge Boru Sistemleri - HDPE & PP

GF Hakan Plastik Duramax basınçsız drenaj sistemleri için TS EN 13476-3 sistem standartlarına göre HDPE’ den [Yüksek Yoğunlukta Polietilen] ve PP' den (Polipropilen) üretilen çok katmanlı kanalizasyon boru sistemidir. Duramax HDPE ve PP'den imal edilmiş yüksek kalitede çok katmanlı boru sistemidir. Duramax yerüstü ve yeraltı drenaj sistemlerinde hatta yoğun trafik yükü olan bölgelerde kullanılabilir. Duramax ürün gamı 100mm'den 1000mm'ye kadar manşonlu veya manşonsuz borular ve ek parçalardan oluşur. GF HAKAN PLASTiK Türkiye'nin ilk ve tek PP koruge boru üreticisidir. Duramax GF HAKAN PLASTiK’ in tescilli ticari markasıdır. Duramax asitli sıvı transferleri için uygundur. Duramax ürünleri sıcaklık değişikliklerine karşı dirençlidir.

Yapıya Entegre Fotovoltaik Sistemler
Panele Ekle
Sapa Yapı Yapıya Entegre Fotovoltaik Sistemler

Yapıya entegre fotovoltaik sistemler

Termostatik Radyatör Valfi
Panele Ekle
E.C.A. SEREL Termostatik Radyatör Valfi

Tasarruf ve konforu bir arada sunan E.C.A. termostatik radyatör valfleri; oda sıcaklığındaki değişimleri algılayarak, radyatör paneline giren sıcak su miktarını ayarlar ve harici ısı kaynaklarından elde edilen enerjiyi doğrudan kazanca dönüştürür. Ortamın sıcaklığını ayarlanan değerde sabit tutarak ısınma giderlerini önemli ölçüde düşürür.

E Glass  Dokuma Elyaf
Panele Ekle
Omnis Kompozit Ltd. E Glass Dokuma Elyaf

Kaynak Şiltesi, çalışma alanındaki teçhizatın kaynak esnasında korunmasını sağlar. Alev dirençli cam elyaf malzemesinden üretilen şilte, 600°C kadarki çalışma sıcaklıklarına karşı direnç gösterir. Kaynak yapımı esnasında önemli bir güvenlik unsurudur. Özellikle kaynak yapılan, başta gemi sanayi olmak üzere büyük, küçük tüm kaynak uygulamalarında etkin sonuç verir. Genel amaçlı kaynak şilteleri, korunması gereken malzemeyi kıvılcımlardan korur.

Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta Premium
Panele Ekle
GF Hakan Plastik Ses Yalıtımlı Boru Sistemi/Silenta Premium

SILENTA Premium Ses Yalıtımlı Boru Türkiye’nin ilk PP’den üretilen ses geçirmez borusudur. SILENTA Premium, tam 4 lt’de 13 dB ses geçirgenliğine sahiptir ve Türkiye’nin en sessiz borusu olma özelliğini sürdürmektedir. 3 katlı yapısıyla atığın boru iç yüzeyine çarpmasıyla oluşan sesin tesisatın dışına çıkmasını engeller. Özel yapısı tesisat sistemi üzerindeki titreşimleri büyük oranda azaltmaktadır. Böylece bina içerisinde titreşimler sonucu meydana gelen temas sesleri ve uğultular engellenmiş olur. Geleceğe yönelik kullanımlar için ideal koşullar yaratarak, binalarda mükemmel bir ses yalıtımı sağlar. SILENTA, yaşam kalitesi ile birlikte mülk değerinin de artmasına olumlu pozitif katkı sağlar.

PP-R Boru ve Ek Parçaları/GF Hakan Aquasystem
Panele Ekle
GF Hakan Plastik PP-R Boru ve Ek Parçaları/GF Hakan Aquasystem

PP-R [Polipropilen Random Copolimer) hammaddesinden üretilen PP-R Boru ve Ek Parçaları; hafif ve pürüzsüz olması, iç yüzeyinin kaygan ve parlak olması, kireçlenme ve paslanma yapmaması, hijyenik olması, montajının kolay olması gibi avantajlı yönleriyle günümüz bina içi soğuk ve sıcak su tesisatlarında vazgeçilmez çözüm olmuştur. Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı son derece dirençlidir ve içme suyu için uygundur. 20°C 'de ve 25 atü basınçta çalışma ömrü 50 yıldır. -5°C ile +95°C aralığında kullanıma Kimyasal maddelere karşı yüksek direnç gösterir. Korozyona dayanıklıdır. Kireçlenme ve paslanma yapmaz. Suyun rengini, kokusunu ve tadını değiştirmez. Kaygan ve parlak iç yüzeylere sahiptir. Kaynak yerlerinde çap daralması meydana gelmez. Yüksek kaynak performansı vardır. Montajda tasarruf sağlar ve firesi yoktur.

Hava Nem Alıcı ve Kurutucu Cihaz
Panele Ekle
Etyemezler Hava Nem Alıcı ve Kurutucu Cihaz

Bulunan ortamın nemini üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde %30-80 arasında istenilen değerde tutarak insanların eşyaların gıda ürünlerinin sağlıklı olarak saklanabilecekleri ortamları yaratır. Fonksiyon prensibi: Nemli hava fan motoru tarafından emilir ve buharlaştırıcının içinden geçirilir, evoparatör küçük ebatta olmasına rağmen yüksek nem alma performansı sergiler burada hava içerdiği su miktarının çoğunu kaybeder. Kondansel suyu toplama haznesine aktarılır soğuk hava ise sıcak kondanserden geçer ve oradan ısıtlımış kuru hava olarak geri verilir.

PP-R Boru ve Ek Parçaları
Panele Ekle
Java Plastik PP-R Boru ve Ek Parçaları

PP-R’den üretilmiş sıcak ve soğuk su tesisatı boru ve ek parçaları üretilmektedir.

Yerden Isıtma Sistemi Yalıtım Levhaları
Panele Ekle
Berkosan Yalıtım Yerden Isıtma Sistemi Yalıtım Levhaları

Kapalı hücre yapısında, düşük ısı geçirgenliğinde, yüksek su ve buhar direncine sahip, geniş sıcaklık aralığında kullanıma uygun, hafif ve esnek yapısı ile uygulama kolaylığına sahip, uzun ömürlü, kokusuz, HCFC içermeyen çapraz bağlı polietilen köpükten üretilen ısı ve ses yalıtım levhasıdır. 3-25 mm ve 30-200 kg/m³ aralığında, kaplamalı (alüminyum vb.) ve kaplamasız olarak üretimi mümkündür.

Odun Sobası/Ove
Panele Ekle
Aksan Şömine Odun Sobası/Ove

Ove, evinizde rahat bir köşe oluşturmak için mükemmel bir sobadır. Tasarımı ve yüksek performansı ile evinizi ısıtır.

Şömine Haznesi
Panele Ekle
Aksan Şömine Şömine Haznesi

Tamamı el işçiliğiyle yapılmış metal hazne ve seramik panoramik vitro camlı şömine önemli Fransız şömine firmalarından biri olan Totem tarafından üretilmektedir.