Malzeme

Çatı Kaplamaları

Libart ClearSky K Sistemleri

ClearSky - Dome teleskobik tavan penceresi, geniş açıklıklı tavanlar için tasarlanmıştır. Motorlu operasyona sahiptir. Yapısal güvenlik için bir K-Trak ™ ray sistemiyle çalışmaktadır. Temel tasarım ClearSky sistemlerine benzer. ClearSky - Dome sistemlerinin farkı, ray sistemlerinin yerleşme şeklidir. Bu sistemler, ClearSky sistemlerinde olduğu gibi yatay değil dik olarak monte edilen raylı sistemlerdir. ClearSky - Dome sistemi, operasyon halindeki raylar için gerekli olan yapısal elemanlar üzerindeki ihtiyaç duyulan yatay yüzey alanını azaltarak net açıklığı arttırır. ClearSky - Dome sistemi, klasik ClearSky sistemlerine kıyasla daha düşük toplam yükseklik sağlar ve düşük kar yağışına sahip iklimler için daha uygundur. ClearSky - Dome hareketli tavan penceresi ile, kapalı alanlarınız artık kapalı kalmaya mahkum değiller. Sistem alanda yüksek oranda doğal ışık sağlar ve çoğunlukla alışveriş merkezlerinde kullanılır. Açıklık ve yerel yüklerin büyüklüğüne bağlı olarak 5 farklı konfigürasyonda üretilebilir.

Libart SolaGlide

SolaGlide sistemler tüm hava koşullarında en iyi ısı ve su yalıtımının, uzun yıllar sorunsuz kullanımını sağlamak için tasarlanmıştır. Isı köprülü ana profilleri, Isıcam özelikleri ve yapısal bağlantıları ile sizlere güvenli bir kullanım sağlar. Gizli hareket mekanizması ve otomatik ayarlanabilir kayış sistemi ana profillerin içine gizlenmiştir. Bu sayede kablo, kayış ve benzeri hareket mekanizması görüntü kirliliği yaratmaz. Termoplastik polyesterden üretilmiş kayış mekanizması ve paslanmaz çelik bağlantı elemanlarına sahiptir; kir, pas, yağ, zararlı UV ışınları ve ısı değişimlerine karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışır. "LIBART Hareketli mimari sistemler ile tüm masalar cam kenarında" SolaGlide hareketli cam sistemler restorant, kafe ve ticari alanların kullanımı için geliştirildi. Hiç bir müşteri yağmurlu veya rüzgarlı, soğuk bir havada dışarıda oturmak istemez, ya da güneşli ve güzel bir havada karanlık bir çatının altında kalmak istemez. Libart'ın harektli cam çatı çözümü ile işletmeler dış mekanlarından yılın 4 mevsimi en etkili şekilde faydalanabiliyor. Bunu sağlarken müşterilerini karanlık bir yapının altına hapsetmiyor ve doğal ışık ile aydınlık ve ferah bir mekan elde etmelerini sağlıyor.

Libart ClearSky

ClearSky E sistemler, havuzlar, restoranlar, kafeler, küçük etkinlik alanları ve resepsiyon salonları için ideal açılır çatı sistemleridir. 4 parçalı dizaynıyla birçok mimari yapıyla uyumludur. ClearSky E sistemler, raylı olarak üretilir, SecurTrak teknolojisiyle yapısal güvenlik ve kurulum kolaylığı sunar. ClearSky E hareketli çatı sistemleri; kalite, kulanım kolaylığı ve en uygun fiyatı sade ve şık bir tasarımla birleştirir. ClearSky E sistemleri ile artık çepeçevre kapatılmış mekanlar " iç mekan" olarak sınırlandırılamaz, çatıyı açtığınızda sizinle masmavi gökyüzü arasında hiçbir engel kalmaz. Daha az sistem bileşeni kullanarak ürettiğimiz ClearSky E sistemler, hızlı ve kolay kurululur, üstelik en uygun fiyatlı modellerdir. İsteğe göre maksimum 13m genişliğe kadar üretilebilirler. ClearSky E sistemler Uluslararası Yapı Standartlarına ( IBC ) göre üretilir, 240 kg/m2'ye (50 psf / 2,354 Pa) kadar kar ve rüzgar dayanıklılığı ile yılın her zamanı güvenli kullanım ve emniyet sağlarlar. Proje gereksimlerine göre statik hesapları yapılır.

ARMADA GROUPE Modüler Yeşil Çatı Sistemi/Sedumtray TX

Sempergreen® Sedumtray TX modüler yeşil çatı sistemleri; bitki dahil, gerekli tüm katmanları yapısında bulundurur. 10-12 farklı Sedum türü içeren modüller Sempergreen tarafından geliştirilen özel bir tabaka üzerinde büyür. Sedum bitkiler, suyu yapraklarında bulundurdukları için değişen hava koşullarına son derece uygun bir bitki türüdür. Uygulaması kolay ve hızlıdır. %95 bitki kapalılığında olan modüller, estetik ve fonksiyonel alanların kolayca oluşturulmasını sağlar. Sistem; 38 – 60 cm kalınlığında, 45 -60 cm uzunluğunda ve 3-10 cm yüksekliğindedir. Düşük kot yüksekliği sayesinde bina yüklerinin azalmasını sağlar. Yalıtım üzeri koruma betonu atılmaya ihtiyaç duyulmaz. Sistemi oluşturan modüller, zemine montaj olmadığı için yalıtım katmanı üzerine serbest olarak yerleşim yapılır, bu sayede yalıtım sorunlarına müdahale imkanı sağlar. Esnek yapılı ham maddesi sayesinde kolayca kesilebilir. Yerleşimde kalan bitiş mesafeleri veya informal hatlar için rahatlıkla kesim yapılabilir. Uygulama sonrasında yeşil çatı firesiz başka bir alana aktarılabilir. 25 dereceye kadar düz ve hafif eğimli yüzeylerde uygulanabilir. Modüller, %100 geri dönüşümlü yüksek yoğunluklu polyethylene (HDPE) ham maddeden oluşmaktadır.

Kingspan Yalıtımlı Metal Kenet Panel Sistemi

KingZip IP, metal kenet sistem mantığını yalıtımlı panel teknolojisiyle birleştiren FM, LPCB onayına sahip rakipsiz bir çatı kaplama sistemidir. Yerinde yapma kenet ve zip sistemlerden 3 kat daha hızlı, ekonomik fabrikasyon olmasından dolayı işçilik hatalarından bağımsız bir üründür. Alüminyum, çelik, paslanmaz çelik opsiyonlarıyla üretilmektedir.

Kingspan Yalıtımlı Metal Kenet Panel Sistemi

KingZip SF, Standing Seam çatı ve cephe kaplama sistemleri, çok düşük eğimlerde ve istenen her türlü formda metal kabuk kaplama sistemidir. Ağırlıklı olarak alüminyumdan imal edilen KingZip, paslanmaz / kaplamalı çelik, çinko veya bakırdan temin edilebilir ve pürüzsüz, kabartmalı, kıvrımlı kavisli, konkav veya dışbükey düzgün kavisli, konik, dalga şeklinde veya konik ve düzgün kavisli olarak tedarik edilebilir.

Kingspan Sandviç Panel Firesafe (IPN Yalıtımlı)

Europanel özellikle uzay kafes ve benzeri çelik çatı sistemleri ile yapılan düz çatılarda kullanılan, üzerine membran uygulamaya elverişli çatı panelidir. Prestige Panel; geniş açıklıklı, çatı yükü fazla olan ve yağmur suyu debisi yüksek konstrüksiyonlarda kullanabileceğiniz, maksimum drenaj kabiliyetine sahip, yüksek mukavemet ve üst düzey sızdırmazlık güvenliği sunar.

Tayf Çatı Pencereleri, Çatı Çıkış Kapakları ve Aksesuarları/Okpol

Dünyanın en önemli çatı penceresi ve çatı çıkış kapağı üreticilerinden OKPOL, farklı profil kalınlıkları, ısı geçirgenlik kat sayıları, cam katmanları, ebatları ve aksesuarları ile her türlü iklim, aydınlatma ihtiyacı, çatı ölçüsü, tasarımı ve mimarisine yönelik çatı pencereleri, çatı çıkış kapakları, tamamlayıcı ürünler ve aksesuarları sunmaktadır.

Tayf Kil Kiremit ve Aksesuarları/Creaton

Naturel, engoblu ve cam sırlı yüzeyleri, 38 farklı kiremit modeli ve onlarca çeşit renk seçeneği ile çatılarda fark yaratır. Binaların bütünsel tasarımını destekleyecek çatılar Creaton kiremitleri ile mümkündür. Almanya'nın en iyi ham maddelerinin kullanılması ve üstün üretim teknolojisi ile kiremitlerde form bozukluları, renk dalgalanmaları, ve yüzey problemleri yaşanmaz.

Tayf Beton Kiremit ve Aksesuarları/Martı - Albatros Modelleri

Geleneksel ve modern tüm çatı tasarımlarına estetik bir görünüm sağlar, kalitesi ile binaları zorlu iklim koşullarına karşı yıllar boyu başarıyla korur. Hem harcın içerisinde hem de yüzeyde iki defa olmak üzere toplam üç kez boyanması sayesinde yüzeyde toz, kir, yosun oluşumu engellendiği gibi, kiremitin içine su girmesi de engellendiğinden basınç mukavemeti yüksektir. Metrekarede 10 adet kullanımı ile hızlı bir şekilde döşenir, işçilik ve malzeme maliyetini azaltır, çatılarınıza yük bindirmez. A1 sınıfı ile yangına oldukça dayanıklıdır.

Hekim Yapı İzolasyonlu Çatı ve Cephe Kaplamaları

Boyalı galvaniz sac, alüminyum, fibercement ve PVC malzemelerin poliüretan, taşyünü ve EPS ısı yalıtım malzemeleri ile continue sistem üretim hattında birleştirilmesi ile oluşan kompozit sistem kaplama panelleridir.

Teknopanel Sandviç Panel Çatı Kaplamaları

Çatıları ısı, nem, ses ve yangın yalıtımlı olarak estetik bir şekilde kaplamak için kullanılır. 3 ve 5 Hadveli formlarda ve PUR, PIR, Mineral yün yalıtım dolgu malzemelerinde alternatifli üretim yapılır. Teras (düşük eğimli) çatılar için Membranlı Panel, hayvancılık yapıları için CTP’li Panel, ses yalıtımının önemli olduğu yapılar için Akustik Panel seçenekleri sunulmaktadır.

Teknopanel Membranlı Çatı Panel

Poliüretan (PÜ) & poliizosiyanurat (PIR) ve taşyünü yalıtım malzemeleri kullanılarak yalıtımlı hazır kompozit çatı kaplaması olarak üretilmektedir. Eğimi %7'den düşük teras çatılar için önerilen PVC ve TPO membranlı çatı paneli 5 hadveli olarak üretilmektedir. Alt sac min 0,50 mm olarak imal edilmektedir.

Metek Kenetli Metal Sistem Kaplamalar

Kenetli metal sistem kaplamalar; boyalı galvaniz sac, boyalı alüminyum, titanyum-çinko ve bakır gibi değişik metaller kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu metallerin seçiminde müşteri taleplerinin yanı sıra; mimari ve yerel koşullarda etkili olmaktadır.

Metapanel A.Ş. PUR/PIR ve Taşyünü İzolasyonlu Sandviç Panel

Metapanel A.Ş. ısı yalıtımı, hava geçirimsizliği, hijyen, estetik, yangın izolasyonu gibi tüm ihtiyaçlara cevap veren izolasyonlu çatı ve cephe panellerinin yanı sıra asidik ortamlar ile gıda üretim tesislerinde kullanılmak üzere ürettiği CTP ve PET’li çatı paneli, ses izolasyonu için akustik taşyünü çatı ve cephe paneli, teras çatılar için PVC-TPO membranlı çatı paneli, konteyner ve prefabrik yapılar için H Cephe paneli ve soğuk depo paneli ile piyasanın tüm ihtiyaçlarına ürün gamı ile cevap verebilmektedir.

VMZINC® Titanyum Çinko Tonoz ve Kubbe Çatılar

QUARTZ-ZINC® füme gri, ANTHRA-ZINC® antrasit siyah, PIGMENTO® kül mavi, toprak kırmızı, liken yeşil, ağaçkabuğu ve şimdi AZENGAR® estampe aydınlık yüzey ile beraber toplam 7 mimari patinalı yüzey. VMZINC titanyum çinkonun avantajları: Modern estetik, stil sahibi - prestijli yapılar Doğal çevre ve tüm yapı elemanları ile uyum (ahşap, tuğla, cam vb.) Dayanım: ortalama 100 yıl, Bakım gerektirmez, paslanmaz ve çizikler kendiliğinden kapanır Agresif iklimler için ideal: Renk değiştirmez, solmaz. Geri dönüştürülebilir, doğa dostu sürdürülebilir yapılar. *Patina; çinko yüzeyin atmosfer elementleri ile tepkimeye girmesi sonucu suda çözünmeyen hidro-karbonattan oluşturduğu koruyucu tabaka. VMZINC fabrikalarında üretilen tüm yüzeyler doğal ortamda şartlandırılır ve prepatine edilir.