Mimari Cam

Borofloat Borosilikat Cam
Panele Ekle
UTT Borofloat Borosilikat Cam

BOROFLOAT®33, camdan daha fazlası; sınırsız potansiyele sahip bir malzemedir.

Yalıtım Camı Ünitesi - Temperlenebilir Isı ve Güneş Kontrol Kaplamalı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Yalıtım Camı Ünitesi - Temperlenebilir Isı ve Güneş Kontrol Kaplamalı

Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir ısı ve güneş kontrol camıdır. Akredite Isıcam Yetkili Üreticileri (IYÜ) tarafından Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam kullanılarak üretilen çift cam üniteleri, Isıcam K T ismiyle pazara sunulur. Isıcam üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir. Tek bir kaplama ile güneş kontrolü ve ısı yalıtımını bir arada sağlar. Isı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltır ve kışın ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar. Güneş ısısı girişini sıradan çift cama göre %40-65 oranlarında azaltır ve yazın soğutma masraflarından tasarruf sağlar. Farklı performans seçenekleri ile projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunar. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları geciktirir. Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın sıcak olmasını önler. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tempersiz bir cama göre yatay yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır. Temperlenebilir Solar Low-E cam, renksiz düzcamın yanı sıra talep üzerine yeşil, füme, bronz ve mavi renkli camlar üzerine de uygulanabilir.

Güneş Kontrol Camı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Güneş Kontrol Camı

Şişecam Temperlenebilir Solar Cam, Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir güneş kontrol camıdır. Şişecam Temperlenebilir Solar Cam kullanılarak üretilen Isıcam üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir. Gün ışığını kontrollü olarak içeri alır. Maksimum güneş kontrolü sağlar. Enerji tasarrufu sağlar ve soğutma giderlerini azaltır. Vizyon - spandrel uyumu ile giydirme cepheli binalarda görüntü bütünlüğü sağlar. Farklı performans seçenekleri ile projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunar. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tempersiz bir cama göre yatay yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır.

Renkli Düzcam
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Renkli Düzcam

Şişecam Renkli Düzcam Şişecam Düzcam'ın harmandan renkli camlarının markasıdır. Float prosesi sırasında cam hamuruna renk verici maddelerin ilave edilmesi ile elde edilir. Yeşil, füme, bronz, mavi, turkuaz ve koyu füme renkleri mevcuttur. Şişecam Renkli Düzcam ürününe ikincil işlemler yapılarak yalıtım camı ünitesi, lamine cam, temperli cam, kısmi temperli cam, emaye cam, bombeli cam, kaplamalı cam, ayna üretilebilmektedir.

Renksiz Düzcam
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Renksiz Düzcam

Şişecam renksiz düzcam, şişecam düzcam’ın float teknolojisiyle ürettiği renksiz düzcamının markasıdır. Ayna, lamine cam, kaplamalı cam, çift cam, temperli cam gibi tüm düzcam türevleri için temel camdır.

Emniyet ve Güvenlik Camı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Emniyet ve Güvenlik Camı

Cam kırılgan bir malzemedir ve standart düzcamın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlığının artırılması ile camın darbelere karşı dayanımı artmakta, ancak cam kırılmasından kaynaklanan yaralanma riskleri giderilememektedir. Şişecam Lamine Cam, Şişecam Düzcam’ın emniyet ve güvenlik camıdır. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı güvenlik sağlar. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri önler/geciktirir. Şişecam Ultra Clear Lamine Cam ise, Şişecam Düzcam’ın düşük demirli düzcamı ile üretilen emniyet ve güvenlik camıdır. Şişecam Lamine Cam’a oranla daha şeffaf bir görüntüye sahiptir ve arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde göstermektedir.

Yalıtım Camı Ünitesi - Temperlenebilir Isı Kontrol Kaplamalı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Yalıtım Camı Ünitesi - Temperlenebilir Isı Kontrol Kaplamalı

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir ısı kontrol camıdır. Akredite Isıcam Yetkili Üreticileri (IYÜ) tarafından Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam kullanılarak üretilen çift cam üniteleri, Isıcam S T ismiyle pazara sunulur. Isıcam üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir. Isı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltır ve ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar. Şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermez. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları geciktirir. Güneş ısısından maksimum fayda sağlar. Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tempersiz bir cama göre yatay yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır. Temperlenebilir Low-E kaplama, renksiz düzcamın yanı sıra talep üzerine yeşil, füme, bronz ve mavi renkli camlar üzerine de uygulanabilir.

Ayna
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Ayna

Şişecam Düzcam’da üretilen float cam, dünyanın en ileri teknolojisi kullanılarak Flotal®'e dönüştürülür. Float cam, ayna hattında tam otomatik üretim sonucu yıkama, parlatma, gümüş kaplama, bakır kaplama ile iki kat boyama ve kurutma aşamalarından geçerek Flotal® haline gelir. Flotal®, yansıtıcı özelliği ile mekânı aydınlatan, büyütüp genişleterek zenginleştiren dekoratif bir malzemedir. Çağdaş mimariyle bütünleşen Flotal®, kalitesi ile uygulandığı alana estetik, ışık ve ferahlık kazandırır. Yaratıcı bir anlayışla kullanıldığında dar, şekilsiz ve loş mekânlara yepyeni boyutlar katar.

Düşük Demirli Ayna
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Düşük Demirli Ayna

Flotal Ultra Clear, düşük demirli düzcam ile üretilir, daha parlak bir görüntüye sahiptir. Yüksek ışık yansıtma özelliğiyle bulunduğu ortama derinlik katarak ferahlık hissi verir, daha berrak ve daha doğal görüntü sağlar.

Buzlu Cam ve Telli Cam
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Buzlu Cam ve Telli Cam

Şişecam Telli Cam ve Buzlu Cam Şişecam Düzcam’ın dekoratif camlarıdır. Telli Cam üretimi sırasında camın içine tel konularak elde edilirken, Buzlu Cam cam eriğinin biri desenli iki metal merdane arasından geçirilmesi yolu ile üretilmektedir. Telli camlar kırıldığında parçalar hakinde dağılmayarak istenmeyen geçişleri engellemektedir. Estetik bir tasarım ile üretilen buzlu camlar, yaşanılan alanların şıklığını ortaya çıkarır. Ev ve ofis tasarımlarında en doğal malzemelerinden biri olan cam, yaşadığımız mekanlara güneşin ışıltılı dokunuşlarını taşır, aydınlığın ve gizliliğin aynı anda yaşanmasına imkan verir. Buzlu cam aynı zamanda lamine edilerek güvenlik alanında çözümler sunarken, emniyet gerektiren alanlarda da temperli olarak kullanılabilir. Desenli yüzey aynalanarak görsel özellik kazandırılabilir.

Ekolojik Ayna
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Ekolojik Ayna

Flotal E, Şişecam Düzcam’ın ekolojik aynasıdır. Bakırsız ve kurşunsuz olarak üretilir. Çevre dostudur. Flotal E üretiminde kullanılan üst koruyucu yaş boya %100 kurşunsuzdur. Yaş astar boya ise ağırlıkça <%0,5’den düşük kurşun tuzu içerir. Renksiz, füme, bronz, mavi ve yeşil renk seçenekleri mevcuttur. Flotal E, yansıtıcı özelliği ile mekânı aydınlatan, büyütüp genişleterek zenginleştiren dekoratif bir malzemedir.

Ultra Clear Düzcam
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Ultra Clear Düzcam

Şişecam Ultra Clear Düzcam, Şişecam Düzcam'ın düşük demirli düzcamının markasıdır. Şişecam Ultra Clear Düzcam'ın demir oranı renksiz düzcama göre azaltılmıştır. Kesitinden bakıldığında düzcamın yeşilimtırak rengi tamamen kaybolmaktadır. Yüksek ışık geçirgenliğine ve berraklığa sahiptir.

Gürültü Kontrol Camı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Gürültü Kontrol Camı

Şişecam Akustik Lamine Cam, Şişecam Düzcam’ın gürültü kontrol camıdır. Gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu camlardır. PVB sayesinde akustik lamine camlar ses titreşimlerini bünyesinde sönümler, böylece karşı tarafa daha az ses geçişi sağlanır. Ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken aynı zamanda Şişecam Lamine Cam ürününün güvenlik özelliğine de sahiptir. Etkin gürültü yalıtımı için yapıda, duvar, çatı ve doğramalar gibi diğer ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

Güneş Kontrol Camı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Güneş Kontrol Camı

Şişecam Tentesol, Şişecam Düzcam’ın reflektif güneş kontrol camıdır. Şişecam Tentesol, tek plaka halinde kullanılabileceği gibi Isıcam Sistemleri içerisinde de yer alabilir. Şişecam Low-E Cam ile oluşturulan Isıcam Sistemleri S Serisi, güneş kontrol özelliğine ek olarak ısıtma giderlerinden de tasarruf sağlar. Güneş ısısının içeriye girişini sınırlar. Güneşin aşırı parlaklığını denetler. Rahat bir çalışma ve yaşam ortamı sunar. Enerji tasarrufu sağlar ve soğutma giderlerini azaltır. Giydirme cepheli binalarda görüntü bütünlüğü sağlar. Işığın kuvvetli olduğu yönden bakıldığında ayna etkisi yaratır. Kullanım ve işleme kolaylığı sunar. Sert kaplaması sayesinde stoklarda uzun süre zarar görmeden saklanabilir. Temperleme, kısmi temperleme, bombeleme, emaye baskı ve lamine yapılabilir. Gümüş, yeşil, füme, bronz ve mavi renkleri mevcuttur.

Yalıtım Camı Ünitesi - Isı Kontrol Kaplamalı (Şişecam Low-E Cam)
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Yalıtım Camı Ünitesi - Isı Kontrol Kaplamalı (Şişecam Low-E Cam)

Yeni nesil yalıtım camı Isıcam® Sistemleri S Serisi, ısı kontrol kaplamalı Şişecam Low-E Cam ile Şişecam Düzcam'ın Isıcam® Yetkili Üreticileri tarafından üretilen Isıcam® ünitesidir. Şişecam Düzcam’ın etkin ısı kontrolü için geliştirdiği ürünü Isıcam® S, ısı kontrol özelliği sayesinde ısı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltarak yakıt masraflarından tasarruf sağlar. Sıradan çift cam yerine Isıcam® S tercih edilmesi durumunda, yapılacak ek harcama, sağlanacak enerji tasarrufu ile kullanıcıya 1-2 yılda geri döner. Şişecam Düzcam’ın maksimum enerji tasarrufu için geliştirdiği ayrıcalıklı ürünü Isıcam® S 3+ ise, iki plakası Şişecam Low-E Cam (ısı kontrol kaplamalı cam) olan çift ara boşluklu üçlü Isıcam® ünitesidir. Sıradan çift cama göre göre 4 kat, Isıcam® S’ye göre ise, yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlar. Sıradan çift cam yerine Isıcam® S 3+ tercih edilmesi durumunda, yapılacak ek harcama, sağlanacak enerji tasarrufu ile kullanıcıya 3-5 yılda geri döner. Güneş ısısından maksimum oranda yararlanırken ışıktan ödün vermez. Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler. Düşük UV geçirgenliği sayesinde eşyaların renklerinin solmasını geciktirir. Isıcam® üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir.

Güneş Kontrol Camı
Panele Ekle
Şişecam Düzcam Güneş Kontrol Camı

Şişecam Tentesol Titanyum, Şişecam Düzcam’ın reflektif güneş kontrol camıdır. Şişecam Tentesol Titanyum, tek plaka halinde kullanılabileceği gibi Isıcam Sistemleri içerisinde de yer alabilir. Şişecam Low-E Cam ile oluşturulan Isıcam Sistemleri S Serisi, güneş kontrol özelliğine ek olarak ısıtma giderlerinden de tasarruf sağlar. Avantajları: Bina içine güneş ısısı girişini sınırlar. Güneşin aşırı parlaklığını denetler. Rahat bir çalışma ve yaşam ortamı sunar. Enerji tasarrufu sağlar ve soğutma giderlerini azaltır. Optimum gün ışığı geçirgenliği sunar. Kaplamanın özelliği sayesinde alt cam rengi daha belirgin gözlemlenir. Görsel bütünlük sağlar. Kullanım ve işleme kolaylığı sunar. Sert kaplaması sayesinde stoklarda uzun süre zarar görmeden saklanabilir. Temperleme, kısmi temperleme, bombeleme, emaye baskı ve lamine yapılabilir. Renkler: Gümüş, yeşil, füme, mavi ve turkuaz renkleri mevcuttur.