Malzeme

Mimari Cam

UTT Borofloat Borosilikat Cam

BOROFLOAT®33, camdan daha fazlası; sınırsız potansiyele sahip bir malzemedir.

Guardian Glass Anti-reflekte Cam/Guardian Clarity™

Mimari uygulamalar için anti reflekte cam Guardian Clarity, üstün bir görüntü sağlar.Cam üç özelliği bünyesinde barındırır: işlev, güç ve güzellik. Camın zamansız kalitesi, modern mimarideki teknolojik gelişmelerle de birleşerek farklı rollere bürünür. Ancak cam ne kadar şeffaf olursa olsun, yansıma, parlama ve orijinal renklerin filtrelenmesi yüzünden mükemmel görüntüyü yakalamak zor olabilir. Dikkat dağıtıcı bu unsurlar, net bir görüntü yakalamayı engeller.İster içeriden, ister dışarından bakın... Bu cam daima iyi görünür Dikkat dağıtan yansımalar nedeniyle etkisini kaybeden vitrinlerden, dikkat dağıtıcı parlaklık nedeniyle tam olarak seçilemeyen görüntüleme platformlarına ya da güneş battığında karanlığa gömülen nefes kesici bir manzaraya sahip restoranlara varana kadar, aşırı yansımanın görüntüyü bozduğu her yerde Guardian Clarity anti reflekte cam, kullanılabilecek en ideal üründür.

Guardian Glass Güneş Kontrol Camı/SunGuard® SuperNeutral SN 51/28

1,0 W/m²K’lik U-değeri ile birlikte istisnai seçicilik ve şeffaflık. Mimar ve yatırımcılar, özellikle enerji tasarrufu ve güneş kontrolü temin etmek istediklerinde çok yüksek doğal ışık geçirgenliği sunan kaplamalı cam ürünleri tercih ederler. SunGuard® High Selective ürünleri bu gereksinimleri karşılar. Çok amaçlı kaplamasıyla yapay ışık için ihtiyacı en aza indirir ve üstün ısıl yalıtımla birleştirilmiş mükemmel bir güneş kontrolü sunar.

Guardian Glass Güneş Kontrol Camı/SunGuard® HP Neutral 50/32

Güneş kontrolü ve ısı yalıtım tek bir kaplama üzerinde. Bugünün mimarisi cömert cam kullanımı ile dikkat çekmektedir. Işıkla doldurulmuş ev ve ofisler, hayat kalitemiz içerisinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, yüksek derecedeki şeffaflık, aynı zamanda ısı ve mor ötesi ışığın artışına da yol açmaktadır. SunGuard® gibi çağdaş güneş kontrol camları hemen tüm uygulamalarda maksimum görünür ışık geçirgenliğine izin verirken, istenmeyen güneş enerjisi kazancını da azaltmaktadır.

Guardian Glass Güneş Kontrol Camı/SunGuard® HP Silver 35/26

Güneş kontrolü ve ısı yalıtım tek bir kaplama üzerinde. Bugünün mimarisi cömert cam kullanımı ile dikkat çekmektedir. Işıkla doldurulmuş ev ve ofisler, hayat kalitemiz içerisinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, yüksek derecedeki şeffaflık, aynı zamanda ısı ve mor ötesi ışığın artışına da yol açmaktadır. SunGuard® gibi çağdaş güneş kontrol camları; hemen tüm uygulamalarda maksimum görünür ışık geçirgenliğine izin verirken, istenmeyen güneş enerjisi kazancını da azaltmaktadır.

Guardian Glass Güneş Kontrol Camı/SunGuard® eXtra Selective SNX 60/28

SunGuard® eXtra selective serisi Guardian’ın en iyi güneş kontrolünü sunar. SunGuard SNX 60/28 rahat bir çalışma ve yaşama alanı yaratılmasına katkıda bulunur. Mükemmel seçiciliği sayesinde doğal gün ışığının %60’ını geçirirken güneşten gelen ısının ise sadece %28’ini geçirir. Yapay ışığa ve soğutmaya olan ihtiyaç azaldığı için enerji masrafları da düşer. SunGuard SNX 60/28 şeffaf görüntüsü ve düşük yansımasıyla binanızın tasarımına zarif bir görüntü katar. Denetimli üretimi sayesinde SunGuard SNX 60/28’in rengi tutarlıdır ve tamamen cam kaplı cepheler için idealdir. Standart çift yalıtım camı ünitesinde kullanıldığında 1,0 W/m2K’lik U-değeri en yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlar.

Şişecam Düzcam Yalıtım Camı Ünitesi - Temperlenebilir Isı ve Güneş Kontrol Kaplamalı

Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir ısı ve güneş kontrol camıdır. Akredite Isıcam Yetkili Üreticileri (IYÜ) tarafından Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam kullanılarak üretilen çift cam üniteleri, Isıcam K T ismiyle pazara sunulur. Isıcam üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir. Tek bir kaplama ile güneş kontrolü ve ısı yalıtımını bir arada sağlar. Isı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltır ve kışın ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar. Güneş ısısı girişini sıradan çift cama göre %40-65 oranlarında azaltır ve yazın soğutma masraflarından tasarruf sağlar. Farklı performans seçenekleri ile projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunar. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları geciktirir. Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın sıcak olmasını önler. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tempersiz bir cama göre yatay yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır. Temperlenebilir Solar Low-E cam, renksiz düzcamın yanı sıra talep üzerine yeşil, füme, bronz ve mavi renkli camlar üzerine de uygulanabilir.

Şişecam Düzcam Güneş Kontrol Camı

Şişecam Temperlenebilir Solar Cam, Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir güneş kontrol camıdır. Şişecam Temperlenebilir Solar Cam kullanılarak üretilen Isıcam üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir. Gün ışığını kontrollü olarak içeri alır. Maksimum güneş kontrolü sağlar. Enerji tasarrufu sağlar ve soğutma giderlerini azaltır. Vizyon - spandrel uyumu ile giydirme cepheli binalarda görüntü bütünlüğü sağlar. Farklı performans seçenekleri ile projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunar. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tempersiz bir cama göre yatay yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır.

Şişecam Düzcam Renkli Düzcam

Şişecam Renkli Düzcam Şişecam Düzcam'ın harmandan renkli camlarının markasıdır. Float prosesi sırasında cam hamuruna renk verici maddelerin ilave edilmesi ile elde edilir. Yeşil, füme, bronz, mavi, turkuaz ve koyu füme renkleri mevcuttur. Şişecam Renkli Düzcam ürününe ikincil işlemler yapılarak yalıtım camı ünitesi, lamine cam, temperli cam, kısmi temperli cam, emaye cam, bombeli cam, kaplamalı cam, ayna üretilebilmektedir.

Şişecam Düzcam Renksiz Düzcam

Şişecam renksiz düzcam, şişecam düzcam’ın float teknolojisiyle ürettiği renksiz düzcamının markasıdır. Ayna, lamine cam, kaplamalı cam, çift cam, temperli cam gibi tüm düzcam türevleri için temel camdır.

Şişecam Düzcam Emniyet ve Güvenlik Camı

Cam kırılgan bir malzemedir ve standart düzcamın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlığının artırılması ile camın darbelere karşı dayanımı artmakta, ancak cam kırılmasından kaynaklanan yaralanma riskleri giderilememektedir. Şişecam Lamine Cam, Şişecam Düzcam’ın emniyet ve güvenlik camıdır. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı güvenlik sağlar. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri önler/geciktirir. Şişecam Ultra Clear Lamine Cam ise, Şişecam Düzcam’ın düşük demirli düzcamı ile üretilen emniyet ve güvenlik camıdır. Şişecam Lamine Cam’a oranla daha şeffaf bir görüntüye sahiptir ve arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde göstermektedir.

Şişecam Düzcam Yalıtım Camı Ünitesi - Temperlenebilir Isı Kontrol Kaplamalı

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir ısı kontrol camıdır. Akredite Isıcam Yetkili Üreticileri (IYÜ) tarafından Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam kullanılarak üretilen çift cam üniteleri, Isıcam S T ismiyle pazara sunulur. Isıcam üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir. Isı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltır ve ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar. Şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermez. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları geciktirir. Güneş ısısından maksimum fayda sağlar. Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tempersiz bir cama göre yatay yüklere karşı 5 kata kadar dayanıklıdır. Temperlenebilir Low-E kaplama, renksiz düzcamın yanı sıra talep üzerine yeşil, füme, bronz ve mavi renkli camlar üzerine de uygulanabilir.

Şişecam Düzcam Ayna

Şişecam Düzcam’da üretilen float cam, dünyanın en ileri teknolojisi kullanılarak Flotal®'e dönüştürülür. Float cam, ayna hattında tam otomatik üretim sonucu yıkama, parlatma, gümüş kaplama, bakır kaplama ile iki kat boyama ve kurutma aşamalarından geçerek Flotal® haline gelir. Flotal®, yansıtıcı özelliği ile mekânı aydınlatan, büyütüp genişleterek zenginleştiren dekoratif bir malzemedir. Çağdaş mimariyle bütünleşen Flotal®, kalitesi ile uygulandığı alana estetik, ışık ve ferahlık kazandırır. Yaratıcı bir anlayışla kullanıldığında dar, şekilsiz ve loş mekânlara yepyeni boyutlar katar.

Şişecam Düzcam Düşük Demirli Ayna

Flotal Ultra Clear, düşük demirli düzcam ile üretilir, daha parlak bir görüntüye sahiptir. Yüksek ışık yansıtma özelliğiyle bulunduğu ortama derinlik katarak ferahlık hissi verir, daha berrak ve daha doğal görüntü sağlar.

Şişecam Düzcam Buzlu Cam ve Telli Cam

Şişecam Telli Cam ve Buzlu Cam Şişecam Düzcam’ın dekoratif camlarıdır. Telli Cam üretimi sırasında camın içine tel konularak elde edilirken, Buzlu Cam cam eriğinin biri desenli iki metal merdane arasından geçirilmesi yolu ile üretilmektedir. Telli camlar kırıldığında parçalar hakinde dağılmayarak istenmeyen geçişleri engellemektedir. Estetik bir tasarım ile üretilen buzlu camlar, yaşanılan alanların şıklığını ortaya çıkarır. Ev ve ofis tasarımlarında en doğal malzemelerinden biri olan cam, yaşadığımız mekanlara güneşin ışıltılı dokunuşlarını taşır, aydınlığın ve gizliliğin aynı anda yaşanmasına imkan verir. Buzlu cam aynı zamanda lamine edilerek güvenlik alanında çözümler sunarken, emniyet gerektiren alanlarda da temperli olarak kullanılabilir. Desenli yüzey aynalanarak görsel özellik kazandırılabilir.

Şişecam Düzcam Ekolojik Ayna

Flotal E, Şişecam Düzcam’ın ekolojik aynasıdır. Bakırsız ve kurşunsuz olarak üretilir. Çevre dostudur. Flotal E üretiminde kullanılan üst koruyucu yaş boya %100 kurşunsuzdur. Yaş astar boya ise ağırlıkça <%0,5’den düşük kurşun tuzu içerir. Renksiz, füme, bronz, mavi ve yeşil renk seçenekleri mevcuttur. Flotal E, yansıtıcı özelliği ile mekânı aydınlatan, büyütüp genişleterek zenginleştiren dekoratif bir malzemedir.