Döşeme Bileşenleri

Asmolen Tip Tuğlalar
Panele Ekle
Kil-San Asmolen Tip Tuğlalar

Binalarda iki katı birbirinden ayırmak amacıyla kullanılan dolgu elemanlarıdır. Ürünler ambalajlı da sevk edilir.

EPS Asmolen
Panele Ekle
Panelsan Çatı EPS Asmolen

Pandeck kalıp üzer EPS asmolen yüksek kalıp ve enjeksiyon teknolojisiyle 16 kg/m³ ve 20 kg/m³ yoğunlukta E sınıfı (yanmaz) EPS hammaddesi ile üretilmektedir.

Döşeme Dolgu Tuğlaları, Asmolen Tuğlalar/ASM25
Panele Ekle
Kudret Tuğla Döşeme Dolgu Tuğlaları, Asmolen Tuğlalar/ASM25

Statik çalışmaya katılmayan prizma şekilli (dişsiz) olarak tasarlanmış kilden imal edilen asmolen tuğlalar, dolgu görevi görür. A1 sınıfı yanmaz ve güvenli malzemedir. Döşemelerde tabliyeyi hafifletmek amacıyla kullanılırlar. Beton dökülmesi sırasında esneme yapmaz, bütünlüğü bozulmaz. Depreme dayanımı arttırır.

Asmolen
Panele Ekle
PONCEBLOC Asmolen

Betonarme asmolen döşemelerde, kat aralarında dolgu amaçlı hafif yapı elemanı olarak kullanılır. PonceBloc asmolenler, muadil ürünlere oranla oldukça hafif olmalarının yanı sıra, ses ve ısı yalıtımı sağlayarak yapı konforunu artırır. Kolay kesilebilme özelliği ile fire oluşturmaz. İçine beton dolmaması için başta ve son bölümlerde kapalı asmolen uygulanması önerilir. Döşemelerde yaklaşık %10-%20 arası beton tasarrufu sağlamasına ilave olarak, düzgün ve pürüzlü yüzeyi sayesinde, %50 oranında sıva tasarrufu da elde edilebilmektedir. A1 Sınıfı (hiç yanmaz) yangın sınıfına sahip PonceBloc asmolenler, farklı ebatlardaki ürün alternatifleri ve boyutsal toleranslarındaki üstünlüğü sayesinde her türlü uygulama detayına kolaylıkla imkan tanır.

Asmolen Blok
Panele Ekle
AKG Gazbeton Asmolen Blok

Mineral bazlı masif bir ürün olan AKG Gazbeton Hafif Asmolen, gözenekli yapısıyla dış mekan ve katlar arasındaki ısı,ses yalıtımını artırarak konforlu bir yaşam sağlar.Taşıma cebi ile ustalara kolaylık getiren ürün, istenilen boyut ve açıda kesilebilen masif yapısı ile beton tasarrufu sağlar. Oluşturduğu düzgün yüzeyler ile sıva ekonomisi sağlar.

Asmolen
Panele Ekle
Stroton Asmolen

Stroton Asmolen 3-4 kg/m² ağırlığı ile geleneksel malzemeler (90-150 kg/m² briket, tuğla vb.) içerisinde en hafif malzemedir. ICF bina sisiteminin bir parçası olan ve B1sınıfı EPS' den üretilen asmolen sistemidir. Yatayda ve düşeyde birbirine kenetlenen özel kilit sistemi sayesinde döşemede sürekliliği sağladığı gibi boşluklu yapısından dolayı da mükemmel bir ısı yalıtım malzemesidir.

Beton Altı Trapez Sac Levha
Panele Ekle
Haskar Çelik Boru Beton Altı Trapez Sac Levha

Betonaltı deck trapezi 53 mm hadve yüksekliği ve gelişmiş form özellikleriyle beton ve çelik arasında mükemmel bir kompozit bütünlük sağlar. Taşıma kapasitesinin maksimum olduğu bu özel trapez sayesinde geniş açıklıklar rahatlıkla geçilebilir. Birbirine zıt yönlerde ve hadveler üzerinde yükseltilmiş yatay kabartmalar sayesinde, çelik ve sertleşmiş beton arasında mükemmel bir bağlantı sağlanır.

Enjeksiyon EPS Asmolen Döşeme Dolgusu
Panele Ekle
Hitpor Enjeksiyon EPS Asmolen Döşeme Dolgusu

Kalıba enjeksiyon üretim teknolojisi ile üretilmekte olan Hitpor EPS asmolenler sahip oldukları boşluklu özel kesitleri ve binili kenarları ile blok asmolenlerden daha sağlıklı ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Yivli yüzeyleri ile yüksek iyi beton ve sıva tutuculuğu performansı sergilemektedirler.