Yapı Öncesi İşler

TTD Tek Taraflı Tırmanma Sistemi
Panele Ekle
İntek Kalıp TTD Tek Taraflı Tırmanma Sistemi

Beton basıncı perde kalıbının arkasına monte edilen dikey kuşak ve payanda vasıtasıyla tırmanma konsoluna iletilir ve tırmanma konsolu da beton içerisinde bırakılan kalıcı ankraja bu yükü aktarır. Sistem, elemanların birbirlerine bağlanmış olması sayesinde tek bir parça halinde taşınır.

PROTEK Geçici Kenar Koruma
Panele Ekle
İntek Kalıp PROTEK Geçici Kenar Koruma

Kenar koruma sistemleri inşaat işlerinde, öncelikli olarak kişilerin ve nesnelerin, korunması gereken döşeme kenarları, merdivenler ve diğer alanlardan daha düşük bir seviyeye düşmesini önlemek için kullanılır. Yapı sektöründe fiziksel yaralanma meydana getirebilecek her yükseklik tehlikeli sayılır ve kenar korumayla güvence altına alınmalıdır. Bu sebeple inşaatın tüm evrelerinde kenar koruma sistemleri kullanılmalıdır. Geçici kenar korumanın takılı olduğu zeminin tasarlandığı yükü taşıması gerekir.

FPS Güvenlik Konsolu
Panele Ekle
İntek Kalıp FPS Güvenlik Konsolu

Çalışılan katın iki ya da üç kat altına kurulan güvenlik konsolu, çalışma alanından düşen insan ve objeleri yakalayarak, hem katta çalışanları hem de aşağıda bulunan insanları korumayı amaçlar. Sistem çelik profillerin arasına gerilmiş olan bir sıra güvenlik ağı ve onun üzerine konan güvenlik filesinden oluşmaktadır.

İNTESAFE H Tipi Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemi
Panele Ekle
İntek Kalıp İNTESAFE H Tipi Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemi

”H” Tipi Güvenlikli Çalışma İskeleleri, konutlar, yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane sağlık tesisleri, restorasyon vb. projelerde kullanılır. Basit ve çok hızlı monte edilen geçmeli çerçeveden oluşan, cepheler için mükemmel çözümler sunan bir sistemdir. Sadece yedi temel eleman (çerçeve, çapraz, yatay, platform, korkuluk, topukluk ve ayarlı ayaklar) ile çok hızlı ve güvenli bir şekilde kurulur. Her katta yürüme platformları konularak güvenli çalışma ortamı, kapaklı merdivenler ile katlar arasında güvenli geçiş emniyeti sağlanır. İskelenin devrilmesini önlemek için çerçeveler, standartlarda belirlenmiş olan sayıda bağlantı noktasından binaya, ankrajlarla bağlanır. Sistemde kullanılan tüm borular, mekanik testlerden geçmiştir.

MULTİTEK Flanşlı İskele Sistemi
Panele Ekle
İntek Kalıp MULTİTEK Flanşlı İskele Sistemi

Sistem, genellikle ‘’çalışma iskelesi’’ olarak kullanılmakla beraber ‘’merdiven kulesi’’ ve ‘’kalıp iskelesi’’ sistemi olarak da kullanılabilen çok amaçlı bir iskele sistemidir. Dikey borularda tercihe göre 50 veya 100 cm ara ile flanşlar, yatay ve çapraz boruların uçlarında ise ‘’kurtağzı’’ olarak adlandırılan başlıklar vardır. Sistemde kullanılan tüm borular, mekanik testlerden geçmiştir.

GCS Raylı Tırmanma Sistemi
Panele Ekle
İntek Kalıp GCS Raylı Tırmanma Sistemi

GCS raylı tırmanma sistemi, yüksek yapıların dış cephelerinde ya da çekirdek bölgelerindeki perde kalıplarını tırmandırmak için tasarlanmıştır. Basit tırmanma sistemlerinden farklı olarak, tırmanma konsolları ve perde kalıpları, tüm aşamalarda yapıya ankrajlarla bağlanmış olan bir rayın üzerinde hareket ederler. Sistem, tırmanma aşaması dahil her aşamada binaya bağlı olarak kullanıldığı için iş güvenliği açısından çok başarılıdır. Tırmanma hareketi, tercihe bağlı olarak vinçle ya da hidrolik ekipmanlarla gerçekleştirilir. Özel tasarlanmış olan kafalar sayesinde hem düz, hem de eğrisel yüzeye sahip perdelerde kullanılabilen GCS raylı tırmanma sistemi ile 450 cm yüksekliğe kadar olan perdeler tek seferde dökülebilir.

SPL 120/140/160 Şaft Platformu
Panele Ekle
İntek Kalıp SPL 120/140/160 Şaft Platformu

Şaft platform kirişleri, asansör boşluklarında perde kalıplarının oturacağı ve işçilerin bu bölgede emniyetle çalışabileceği bir platform oluşturulması için dizayn edilmiştir. Şaft platform kirişlerinin uçlarına mafsallı şaft platform askıları ve üzerine tali kirişler ve ahşaptan oluşan platform monte edilir. Vinç yardımı ile tek seferde bir üst kata çıkarılır. Şaft platform kirişinin uçlarına takılan mafsallı şaft platform askıları, platformun yukarı yönde hareket etmesine müsaade ederken, platformun aşağıya doğru hareketini engellemektedir.

SCS Dairesel Kolon Kalıbı
Panele Ekle
İntek Kalıp SCS Dairesel Kolon Kalıbı

SCS dairesel kolon kalıpları, iki adet “yarım daire” panonun birleştirilmesi ile oluşturulur. Bu panolar “dairesel kolon panosu” olarak adlandırılır. Yarım daire panoların yüzeyleri, dairesel kolonun çapına uygun olarak bükülmüş olan çelik levhalar ile kaplıdır. Betona şekil veren, bu çelik levhalardır. Yarım daire panolar, “yüzey sacı” olarak adlandırılan bu çelik levhaların arkasına monte edilen çelik “ara takviyelerin” ve kenarlarına monte edilen “kenar profillerin” birbirlerine kaynatılması ile oluşturulur. İki adet yarım daire pano, kenar profillerin üzerine atılan kilitler vasıtası ile birbirleri ile birleştirilir ve dairesel kolon kalıbı oluşturulur.

FORMEX Hafif Pano Perde Kolon Kalıpları
Panele Ekle
İntek Kalıp FORMEX Hafif Pano Perde Kolon Kalıpları

FORMEX sistemi vinç kullanılmayan şantiyeler için ideal bir hafif pano sistemidir. Bir kişi tarafından rahatlıkla taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Havalandırmalı Döşeme Altı Boşlukları için Kör Kalıp Sistemi
Panele Ekle
ARMADA GROUPE Havalandırmalı Döşeme Altı Boşlukları için Kör Kalıp Sistemi

Sistema Atlantis (Atlantis Sistemi) yeni veya yenilenmiş sivil veya endüstriyel binaların, biriktirme depolarının, dağıtım depolarının, bal-peteği salların, düşük ısı soğuk odalarının zeminlerinin altında boşluklar ve havalandırmalı zeminler oluşturmak için geliştirilmiş bir sistemdir. Atlantis Sistemi, yükseltici boruların sabit çapının doldurmak için kullanılacak betonu asgariye indirebilme avantajıyla; zemin altı boşluğun veya boşluğun derinliği klasik Iglù® kalıplarının kullanılamayacağı derinlikte olduğu durumlarda kullanılır. Ana sistem hız, basitlik ve maliyet performansı sunar. İlaveten Atlantis ile, uygun şekilde rutubeti engellenmiş hijyenik bir alan elde edilir ve eğer dışarıyla bağlantılı bir boru sistemi üzerinden doğru şekilde havalandırılırsa, zeminde mevcut olan Radon gazının bertaraf edilmesi için bir araçtır. Kesilerek ayarlanabilen PVC sütunlar sayesinde her türlü kademe ve rampa yapılabilir. Geri dönüşümlü polipropilen ile üretilen kör kalıplar projeye LEED puanı da kazandırır.

Tek Kullanımlık Döşeme Kalıbı
Panele Ekle
ARMADA GROUPE Tek Kullanımlık Döşeme Kalıbı

U-Boot Beton® hafifleştirilmiş plakalar ve radyeler oluşturmak üzere geri dönüşümlü polipropilenden tasarlanmış bir kalıptır. U-Boot Beton® kalıplarının kullanımı, mantar kısmı plakanın kalınlığına eşit kalınlıkta bile olabilen mantar sütunların oluşturulmasına olanak sağlar. Konik yükseltici ayağı sayesinde, U-Boot Beton® kalıplarının beton içinde kullanılması altından ve üzerinden düz bir tabaka ile tek dökümde kapatılmış karşılıklı dik kirişlerin bir ızgara çalışmasını oluşturur; bu da beton ve çelik kullanımında azalma sağlar. Avantajları: Kat sayısında artış Büyük kat açıklığı ve büyük ölçüde mimari özgürlük Azaltılmış beton plaka kalınlığı Direkler arası kirişe gerek yok Sütun sayısında azaltma Daha az derinlikte temel kazısı

Havalandırmalı Zemin Altı Boşlukları için Tek Kullanımlık Kör Kalıp
Panele Ekle
ARMADA GROUPE Havalandırmalı Zemin Altı Boşlukları için Tek Kullanımlık Kör Kalıp

Iglù® kamu ve endüstriyel binaların inşaatı ve yeniden yapılandırılması esnasında, hijyenik alanların, havalandırma boşluklarının, zemin altı boşluklarının, havalandırmalı zemin ve çatıların yapılması için oluşturulan ve patentlenmiş piyasanın önde gelen ürünlerinden biridir. Yan yana sıralı olarak sistemin geçitlerinde alt boşluk alanı ile sütunlara yerleştirilen, artan nemin ve radyoaktif gazların etkisini ortadan kaldıran, hızlı ve ekonomik bir şekilde uygulaması yapılan modüler plastik Iglù® kör kalıp yapıları, kendinden destekli yürüyüş platformunu hızla oluşturmayı mümkün hale getirir. Geri dönüşümlü malzemeden üretilmiştir, beton tüketiminde azalma, inşaat sürelerinde kısalma, ve nem ve radon gazından korunma sağlar. Tesisatlar için kolay erişim ve bakım imkânı sunar..

Rüzgar Perdesi Sistemi/CLIMBSET – W
Panele Ekle
URTİM Rüzgar Perdesi Sistemi/CLIMBSET – W

CLIMBSET - W Rüzgâr Perde Sistemi, yüksek yapı projelerinde hava koşullarından topyekûn koruma sağlayarak, yüksek iş güvenliği seviyesinin devamını temin eder. Kaplama, tercihe bağlı olarak delikli veya deliksiz saç veya kontrplakların ahşap taşıyıcı üzerinde monte edilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Yapım sürecinde, döşeme kalıbı, cihazlar ve diğer malzemeler, yükleme platformları ve/veya Masa Çıkarma Sistemi kullanılarak hızlı ve güvenli bir şekilde taşınır.

Ayarlanabilir Dikme Sistemi/PROPSET
Panele Ekle
URTİM Ayarlanabilir Dikme Sistemi/PROPSET

Propset Ayarlanabilir Dikme Sistemi taşıyıcı dikme elemanlarından oluşan esnek bir sistemdir. CE normuna uygun döküm aksesuarlardan oluşur.Sistem iç-dış daldırma boya ile kaplanır. Akzonobel kalitesiyle Türkiye'de sadece Urtim tarafından polivinil esaslı boya ile kaplanır.

Fincan Tipi Cuplock İskele Sistemi /SCAFSET-C Fincan Tipi
Panele Ekle
URTİM Fincan Tipi Cuplock İskele Sistemi /SCAFSET-C Fincan Tipi

12811 normuna uygun olarak üretilen Scafset-C Fincan Tipi İskele Sistemi, dikey ve yatay elemanlarla kurulan ve farklı korelasyonların oluşturulmasına imkan veren esnek bir iskele sistemidir.Sistem iç-dış daldırma boya ile kaplanır.Akzonobel kalitesiyle Türkiye'de sadece Urtim tarafından polivinil esaslı boya ile kaplanır.

Flanşlı İskele Sistemi/SCAFSET-C
Panele Ekle
URTİM Flanşlı İskele Sistemi/SCAFSET-C

SCAFSET-C Flanşli İskele Sistemi, ISO EN- 12810-1/2 ve ISO EN 12811-1/2/3 normlarına uygun olarak üretilen ve benzersiz bağlantı tekniği sayesinde güvenli ve sağlam bir şekilde kaynaklanmış flanş ile çok fazla sarf malzemesine gerek duymadan istenilen ölçülerde bina yüzeylerine tatbik edilen iskele sistemidir.