Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
I-AM
I-AM

I-AM

I-AM, mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan, müşterilerine 360 derece hizmet sunmayı hedefleyen, multidisipliner bir tasarım ve marka deneyimi ajansı. I-AM bir yandan heyecan verici yeni markalara imza atarken, diğer yandan var olan markalara müşteri deneyimi kapsamında yeni tasarımlar geliştiriyor. Dünya standartlarında müşteri deneyimleri yaratırken, bunları destekleyecek etkileyici online uygulamalar da kurguluyor.
 
Kurucu ortaklar Emre Kuzlu, Emin Ertuğrul Yurdakul, Jon Blakeney, Pete Champion ve Pero Trivunovic yönetiminde I-AM, Garanti Bankası, Turkcell, Brisa, Avea, Odeabank, Mey Diageo, UniCredit, FerahFeza, Diesel, Nationwide, Türk Havayolları gibi hem Türkiye’de hem de dünyada öne çıkan markalarla projeler yürütüyor.
 
1997 yılında Londra ofisinin açılmasıyla kurulan I-AM, 2007 yılında İstanbul, 2011’de Mumbai ve 2014’de Dubai’de açılan ofisiyle dünyanın dört bir yanında perakende, bankacılık, konaklama, telekomünikasyon gibi birçok farklı sektörlerden markalar için hizmet veriyor. I-AM’in farklı ülke ve şehirlerdeki stüdyoları müşteri ihtiyaç ve davranış biçimleri konusunda uluslararası bir bakış açısı ile, şirketin çok kültürlü tasarım anlayışını besliyor.
 
I-AM, 4 farklı ofisinde 130’u aşkın çalışanı olan bir ekiple çalışıyor. Ekip çalışanları arasında mimarlar, iç mimarlar, iletişimciler, grafik tasarımcılar, endüstri ürünleri tasarımcıları, çevre tasarımcıları, interaktif medya tasarımcıları var. Çalıştığı markanın ihtiyacına göre hizmet içeriğini oluşturan I-AM’in projelerinden de farklı ekol ve kültürlerden gelen bu uluslararası ekip sorumlu.
 
I-AM’in işlerini farklılaştıran en önemli değerlerden biri de metodolojisi. İmzasını attığı her işte, birlikte çalıştığı her marka ile müşteri ve kullanıcı odaklı araştırma süreci yürüten I-AM’in araştırma ve analiz süreci Erdem Demir liderliğindeki araştırma ekibi, I-AM Insight tarafından gerçekleştiriliyor. Geleneksel pazar araştırmalarının dışına çıkarak, tasarım alanından birçok kalitatif araştırma tekniğini kullanan ekip, mimari, marka ve dijital tasarım projelerine derinlemesine kullanıcı ve müşteri bilgisi sağlıyor.
 
Derinlemesine yapılan tasarım araştırmalarının yanı sıra, I-AM’in her proje öncesinde yürüttüğü “Marka Anahtarı” ve “Müşteri Yolculuğu” çalıştayları ile marka tanımı ve bu doğrultuda deneyim stratejisi kurgulanıyor. Bu sayede her marka için özgün bir ifade oluşturuluyor. Farklı sektörlerde farklı müşteri yolculuklarının birbiriyle etkileşim halinde olması gereğine inanan I-AM, bir bankanın bir perakende mağazasından, bir perakende mağazasının bir otelden öğreneceği çok şey olduğu inancıyla hareket ediyor ve bu doğrultuda bilgi ve tasarım çözümleri üretiyor.
 
Günümüz tüketicilerinin %80’inden fazlası daha iyi bir deneyim için daha fazla para ödemeyi tercih ederken, I-AM müşteriler için her marka özelinde en ideal deneyim yolculuğunu kurguluyor ve bunu marka değerleri, kişiliği ve nihai olarak marka özü üzerinden tasarlıyor.