Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

Garanti Suadiye şube konsepti ile, bankacılıkta deneyim tasarımı alanındaki çalışmalarımıza bir yenisini ekledik. Yeni şube konsepti, klasik bir banka şube tasarımının ötesine geçerek sektörün değişen dinamiklerini ve farklılaşan kullanıcı beklentilerini ön plana alıyor. Garanti Bankası şube tasarımı bir yandan müşteri akışını daha etkili kurgulayarak, gerekli noktalarda onları dijital platformlara yönlendirmeyi, diğer yandan çalışan verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Garanti Bankası Suadiye şubesi için müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik hızlı ve verimli çözüm alabilmelerine olanak sağlayan bir akış kurguladık. Girişe konumladığımız G-Matic’i, tavanda ve zemindeki tasarım öğeleri ile vurgulayarak tüm kullanıcıların sıra numarası almasına ve bu sayede tanınarak uygun hizmet modeline yönlendirilmesine katkı sağladık. Lobide konumlandırdığımız ATM'ler ile gişede basit işlemler için bekleyen, dijital okur-yazarlığı olmayan ve güvenlik algısı nedeniyle sadece gişeyi tercih eden müşterilerin ATM kullanımını artırmayı hedefledik.

Banka şube konsepti kapsamında, standart banka servis modelinden farklılaşarak, gişe ve bireysel müşteri temsilcisi istasyonlarını tek bir modülde birleştirdik. Bu modülde, müşterilerin profillerini tanıyarak onlara göre içerik sunan tabletler yerleştirdik. Müşteriden onayların dijital olarak alınmasını sağlayan, aynı zamanda internet şubesi şifresi olmayan müşterileri dijitale yönlendirecek akışları içeren bu ekranların arayüz tasarımını da gerçekleştirdik. Böylece, bir yandan müşterileri dijitale kanalize edip bekleme sürelerini azaltırken öte yandan müşteri temsilcilerinin zamanını basit işlemler yerine daha değerli işlemler için kullanmasına zemin hazırladık. Yeni kurguda müşterinin bekleme süresini de azaltarak içerideki işleyişi daha verimli hale getirmeyi, öte yandan da satışların artmasını hedefledik. Uygulamasını da üstlendiğimiz projede, materyal seçiminde bir yandan yenilikçi, bir yandan dadayanıklılığı uzun malzemeler kullanmaya özen gösterdik. Aynı zamanda, modüler tasarım kurgularıyaparak, farklı şube tipleri için de kolay adapte edilebilir bir konsept geliştirdik.