Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

Turkcell Pera mağaza tasarımı için, daha önce Akasya AVM mağazasında geliştirdiğimiz Turkcell mağaza konseptini, İstiklal Caddesi’ne uygun şekilde güncelledik. Turkcell Pera flagship mağaza olarak konumlandırılıyor. Biz de lokasyonun marka ve müşteri için önemine uygun, caddenin ruhunu mağazanın içine taşıyan, daha fazla ürün sergilenebilen, deneyim odaklı bir mağaza yaratmayı amaçladık.

Turkcell Pera mağazası, içeri giren müşteriyi Beyoğlu’nun mihenk taşı olan nostaljik tramvay ünitesi ile karşılıyor. İstiklal Caddesi’nde yürümeye devam ediyormuş hissini yaratmayı amaçladığımız bu ünitede, sezona ait 8 adet hero ürün, nostaljik “TAKSİM-TÜNEL” tabelası altında müşterilere sunuluyor. Turkcell mağaza konseptine dahil ettiğimiz, girişin tam karşısına, orta aks üzerinde konumlandırdığımız ve yoğun bitki kullanımının hakim olduğu branding alanı, bu mağazada Beyoğlu sokak kafelerinin karakteriyle örtüşecek şekilde masa ve sandalyeler ile tamamlanıyor. Kahve servisi yapılan ve ikramlarla ilişkili Internet of Things ürünlerinin sergilendiği ünitenin önünde, satış görevlileri müşteriyle iletişim kurabiliyor. Müşteriler işlem sırası beklerken, kafede oturuyormuş duygusu yaşayarak dinlenebiliyor. Mağaza içerisindeki sokak mobilyaları ağaçlar ile bütünleşirken, ziyaretçiyi mağaza zemininde gerçek kaldırım taşları yönlendiriyor.

Turkcell mağaza deneyimini Pera mağazası için güncellerken, uyarlamasını yaptığımız TİM konseptindeki “Hizmet Alanı”, “Akıllı Destek” gibi standart ünite tasarımlarını koruduk. Bununla birlikte, telekom sektöründe mağaza tasarımı denilince, farklı ürünlerin müşteri tarafından deneyimlenebilmesi önem taşıyor. Akasya mağazasında bu beklentiyi farklı şekilde karşılamaya yönelik olarak, müşterilerin kapalı bir ortamda ses izolasyonu ile birlikte ürünleri deneyebildiği “Dans et” isimli bir alan oluşturmuştuk. Turkcell Pera mağaza konseptinde ise, bu deneyim alanını sokak lezzetlerinin sunumundan ilham alarak farklılaştırdık. İstiklal Caddesi’ndeki seyyar satıcıların kullandığı arabalara benzer şekilde tasarladığımız bu ünitelerde, müşterilerin ürünleri deneyimleyebilmesini sağladık. IoT ürünlerinin yer aldığı “Keşfet” ve sporla ilişkili cihazların test edilebileceği “Hareket Et” alanlarında da aynı tasarım stratejisini benimsedik. Mağaza tasarımı dahilinde personel için de farklı bir alan geliştirdik. Pera mağazasının tavan yüksekliğinin verdiği avantajdan faydalanarak, üst katta personel için Turkcell’in marka renklerini adapte ettiğimiz bir ofis ile dinlenme alanı kurguladık. Bu yükseklik avantajı aynı zamanda mağazanın üst yüzeylerinde bir poster sergisi yaratmamızı sağladı. Mağaza duvarlarını kaplayan sergi alanı, Turkcell’in bugüne kadar sponsor olduğu çeşitli organizasyonların orijinal posterlerinden oluşuyor.