Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Craft312 Studio
Craft312 Studio

Craft312 Studio

Craft312 studio geniş bir tasarım bilinci ile birlikte Mimari, İç Mimari ve Peyzaj projeleri üzerinde çalışan bir tasarım ofisidir. 
 
Onur Karlıdağ ve Deniz Karlıdağ tarafından 2006 yılında Ankara’da kurulan ofis, Ankara’nın ilk  modern strüktürlerinden biri  olan Cinnah 19 binasında, mimar, içmimar ve tasarımcılardan oluşan deneyimli ekibi ile birlikte, yurtiçi ve yurtdışı projelerde, ofis , otel, yurt, restoran, konut ve rezidans gibi farklı fonksiyon ve ölçeklerde pratiğine devam etmektedir.
 
Craft312 studio, deneysel bir yaklaşımla tasarım bilinci bağlantısını kurduğu temel mekan yaratma prensipleri ile birlikte mekansal artikülasyonlar üzerinden keşfedilmemiş mekan tasarımları oluşturmaktadır. 
 
Craft312 studio’nun mekan tasarımları kendi dinamikleri çerçevesinde form, estetik, fonksiyon, malzeme kaygılarının ötesinde özgün bir mekansal algı ve deneyim sunmaktadır.
 
Craft312 studio’nun projeleri Frame, Workshop Magazine, BOB Interiors, Interior World (IW), Art of Financial Design, International Interior Design Year Book, XXI, Tasarım, Konsept Projeler gibi yerli ve yabancı dünyanın önde gelen dergilerinde ve kitaplarında yayınlanmıştır. 
 
Craft312 studio, çeşitli projeleri ile İtalya’dan ‘’A’design Award ‘’, İngiltere’den ‘’European Property Awards ‘’ gibi Uluslararası presitijli ödüller almıştır.
 
Craft312 studio’nun projeleri Milano Museum Of Design, Hollanda Cube Design Museum, Milano Tasarım Haftası, Bologna Tasarım Haftası, Çin Shenzhen Tasarım Haftası gibi dünyanın önde gelen Müze ve Tasarım Haftalarında sergilenmiştir.
 
Craft312 studio, 2014 yılında International Design Association (IDA) üyesi olmaya hak kazanmıştır.
 
Craft312 studio, 2015 yılında Uluslararası DAC Design Spesifications tarafından Dünya İç Mimari Tasarım sıralamasında 29. sırada yer alarak ‘’ Dünyanın Lider Tasarımcıları’’ sertifikasına layık görülmüştür.