VP900.25 Yangın Geciktirici Poliüretan Özel Mat Vernik

Marka: GENÇ

Yangın geciktirici ürünler zehirli gaz ve duman salınımını en aza indirerek yangın alanından uzaklaşmak için zaman kazandırır. Yangının yayılmasını yavaşlatır.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya VP900.25 Yangın Geciktirici Poliüretan Özel Mat Vernik ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Kamuya açık alanlar (tiyatro, kütüphane, okul, hastane vs.)

UYGULAMA
Yangın esnasında alev ile teması halinde ürün hacimsel büyüme göstererek kabarır. Deforme olmuş yüzeylerin spatula ile kazınmasından sonra zımpara yapılarak yüzey yeniden uygulamaya imkân verir. Yangın geciktirici sertifikasının geçerli olması için zeminde yangına dayanıklı MDF, VP900.77 Yangın Geciktirici PU Dolgu Verniği ve VP900.25 Yangın Geciktirici PU Özel Mat Verniğinin birlikte kullanılması gerekmektedir.

YÜZEY HAZIRLAMA
Uygulamadan önce yüzey, 220-400 numara zımpara kağıdıyla zımparalanmalı, toz ve diğer yabancı maddelerden (yağ, silikon, vernik kalıntıları vs.) arındırılmalıdır. Zımpara hafif yapılmalıdır, fazla yüzey aşındırılması yangın geciktirici özelliğini azaltabilir. İdeal uygulama 3 kat dolgu üzerine sonkat uygulamasıdır. Dayanıklılığı arttırmak için daha fazla kat/miktar uygulanabilir.