Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kayalar Kimya
Kayalar Kimya

Kayalar Kimya

Kayalar Kimya’nın büyüme stratejisi, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklı, hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisine sahip, ufku dünya pazarlarına açık bir misyon üzerine kuruludur. 
 
Üretim hayatına 1976 yılında başlayan Kayalar Kimya, son teknolojiyle donatılmış, en ileri otomasyon sistemine sahip üretim tesislerinde stabil ve güvenilir bir üretim ortamı sağlamaktadır. 60 bin tonluk üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük mobilya boya ve vernik üreticilerinden biri olan Kayalar Kimya, sektörünün dünya çapında en prestijli şirketlerini belirleyen Coatings World listesine 2020 yılında 79. sıradan girmiştir.
 
Kayalar Kimya, Türkiye'deki en büyük pazar payı ve 3.000 farklı çeşit üretim kapasitesinin yanı sıra 4.000’i aşkın ulusal ve uluslararası müşterisi ile global anlamda kabul görmüş en iyi uygulamaları hayata geçirmekte ve böylelikle rekabet gücünü arttırmaktadır. 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat performansı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından üst üste “İhracatın Yıldızı” ödülüne değer bulunan Kayalar Kimya, 2016 yılı Aralık ayından bu yana GENÇ markası ile Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamına alınmıştır.
 
Kayalar Kimya Markaları:
 
GENÇ 
 
2016 Aralık ayında GENÇ markası Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamına alınmıştır. Mobilya boya ve vernikleri sektöründe Turquality programına girmeye değer görülen ilk ve tek markadır. 
 
GENÇ Ürün Grupları: Ahşap Renklendiriciler - Dekoratif Grup - GENÇ AQUA Su Bazlı Ürün Grubu - Akrilik Ürün Grubu - Poliüretan Ürün Grubu - Selülozik Ürün Grubu - Polyester Ürün Grubu - UV Sistem Ürün Grubu - Genç Tinting Sistem - Tinerler - Özel Amaçlı Ürün Grubu - Yardımcı Ürünler Grubu
 
DÜFA
 
Kayalar Kimya, ahşap koruma sistemlerindeki başarısını inşaat boyalarına da taşımıştır. Dünya genelinde 9 fabrikası bulunan Alman Meffert AG ile 2005 yılında ortaklık anlaşması yaparak Düfa boyalarını Türkiye’de üretmeye başlayan Kayalar Kimya, 2009 yılında bu ortaklığın tüm haklarını satın alarak Kayalar-Meffert AG şirketinin tek sahibi olmuştur.
 
Üstün Alman teknolojisi ve AB standartlarına uygun kalitesi ile Türk pazarında kısa zamanda kabul gören DÜFA Boya, çevre ve insan sağlığına duyarlı, uygulaması pratik su bazlı boyalar üretmektedir. “Boyanın Ustası” sloganıyla pazara renk getiren Düfa, Mix makine renklendirme teknolojisi ile müşterilerine sonsuz renk seçeneği sunmaktadır. Su bazlı iç ve dış cephe ürünlerinin yanı sıra PROFITEC şantiye grubu ile profesyonellerin önde gelen tercihlerinden biri haline gelen Düfa, ısı yalıtım sistemlerinde de Düfa Thermal markası ile üretim yapmaktadır.
 
WOODSOL
 
Woodsol, su bazlı dış mekan ahşap boya ve vernikleri alanında Kayalar Kimya’nın 2016 yılında sektöre kazandırdığı en yeni markasıdır. Woodsol markası geniş ürün gamı ile kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda çözüm ortağı olma hedefi ile yola çıkmıştır. Ahşap malzemelerin kullanım ömürlerini minimum bakım faaliyetleri ile uzatan Woodsol, estetik ve dayanımı aynı anda sunar. İnsana ve doğaya zarar vermeyen Woodsol ürünleri, Avrupa Birliği VOC limit değerlerine uygundur.
 
Woodsol Ürün Grupları: Su Bazlı Dış Mekan Ahşap Boya ve Vernikler - Su Bazlı Dış Mekan Yarı Şeffaf Astarlar - Su Bazlı İç Mekan Parke Vernikler - Dış Mekan Yağlar - Dış Mekan Ahşap Temizleyiciler - Performans Arttırıcı Katkılar
 
GENÇ NOROO
 
Kayalar Kimya, 2012 yılında Güney Kore’nin ikinci büyük boya üreticisi olan Noroo markası ile stratejik bir ortaklığa imza atmış ve “Genç Noroo” markası ile endüstri boyaları, zemin kaplamaları ve oto tamir boyaları alanında üretim yapmaya başlamıştır.