Silosan Silikonlu Beyaz Astar

Marka: DÜFA

Su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı ve silikon katkılı, dolgulu dış cephe astarıdır. Yüksek su buharı geçirgenliği ile nemin dışarı çıkmasını sağlayarak binaların nefes almasına imkân verir. Yüksek aderans (yapışma) özelliğine sahiptir. Sağlam bir zemin oluşturarak üzerine uygulanacak boyanın yapışmasını arttırır. Dolgulu olması sebebiyle son kat boyanın örtücülüğünü arttırır ve sarfiyatını azaltır.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Silosan Silikonlu Beyaz Astar ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Beton, sıva, serpme sıva, brüt beton, gaz beton, briket, tarak mozaik ve betopan yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir.

UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeyler uygulama öncesi en az 4 hafta beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik Dış Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak, boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak ve renk değişikliklerinde tek kat kullanılması tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuruma problemlerinin yaşanmaması için yağış ve dona karşı korunmalı, aşırı rüzgârlı havalar ile direk güneş ışığı alan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. 35°C üzerindeki sıcaklıklarda ve saat 12–16 arası uygulama yapılacaksa binaların güneş görmeyen yüzeyleri tercih edilmelidir. “Silosan Silikonlu Beyaz Astar’’ su ile en fazla %10 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile tek kat halinde uygulanır. Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

KURUMA SÜRESİ
Son kat boya öncesi: 6–8 saat. (23°C ve %50 Nem)

SARFİYAT
Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 12–16 m² lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.