Art-Tex Renkli Ahşap Vernik

Marka: DÜFA

Alkid esaslı, şeffaf, yarı parlak görünümde bir ahşap son kat verniğidir. İç ve dış cephe ahşap yüzeylerde dekoratif amaçlı kullanılır. Yüzeyde çizilme ve aşınma direnci yüksek bir film tabakası oluşturur. Ahşabın doğal görüntüsünü bozmadan renklendiren alkid esaslı, dekoratif bir ahşap verniğidir. Kurşun içermez.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Art-Tex Renkli Ahşap Vernik ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Binaların dış cephe ahşap yüzeylerinde, kapı ve pencere çerçevelerinde, panjurlarda, balkon ve merdiven korkuluklarında ahşap tavan ve kirişlerde yüzeyi korumak ve renklendirmek için kullanılan ahşap verniğidir. Uygulama sonrası ahşabın doğal dokusu bozulmaz. Ahşabın derinliklerine nüfuz etmesi için fırça ile uygulanması tavsiye edilir.

Eski ahşap yüzeylerde uygulamadan önce eski vernikler, kir yağ temizlenmeli ve yüzey zımparalanmalıdır. Gereken yerler, özel ahşap macunu veya vernik talaş karışımı ile düzeltilmelidir.
Yeni ahşap yüzeylerde; reçineli budaklı kısımlar yakılmalı, yüzeydeki kir, yağ, toz vs. tercihen selülozik vernikle temizlenmelidir.