Zeolit Banyo & SPA Boyası

Marka: DÜFA

Özel saf akrilik esaslı, su bazlı, mat görünümlü dekoratif iç cephe son kat duvar boyasıdır. Banyo, mutfak ve spa gibi rutubetli ortamlarda boya filmi üzerindeki yüksek nemden dolayı yoğuşma (terleme) probleminin önlenmesi amacı ile geliştirilmiş, özel saf akrilik esaslı bir boyadır. İçerdiği içleri bos mikro kapsüller ile zemin ile boya yüzeyi arasında ısı yalıtımı sağladığından sıcaklık farkı ile oluşan yoğuşmayı engeller. Mikro kapsüller içeren boya sağladığı ısı yalıtımı sayesinde iç mekânın ısı kaybını da engellemiş olur. Her türlü yüzeye mükemmel yapışır. Çatlama, dökülme ve sararma yapmaz.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Zeolit Banyo & SPA Boyası ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Her türlü sıva, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, eski boyalı duvar ve tavan, mdf, osb yüzeylere ve boyanabilir duvar kâğıtları üzerine önerilen zemin oluşturma ve astarlama işleminden sonra kolayca uygulanabilir.

UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler gerektiğinde yüzeyi düzeltmek amacıyla “Düfa Akrilik İç Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak için macunlanmış, saten alçı uygulanmış veya kireçli gibi emici yüzeylere tek kat “Ultra Akrilik Şeffaf Astar” veya “Ultra Akrilik 1/7 Konsantre Astar” kullanılması tavsiye edilir. Sentetik boya uygulanmış yüzeyler zımparalanmalı ve üzerindeki tüm tozlar temizlenmelidir. Sentetik boyalı yüzeyden su bazlı yüzeye geçerken ve renk değişikliklerinde dönüşüm astarı olarak tek kat “Ultra Akrilik Örtücü Astar” kullanılması tavsiye edilir. “Zeolit Banyo&Spa Boyası” astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile en fazla % 20 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında bekleme süresi 3–4 saattir (ortam sıcaklığına göre farklılık gösterebilir). Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

KURUMA SÜRESİ
Dokunma kuruması: 30–40 dakika.
Katlar arası bekleme: 3–4 saat.
Tam kuruması: 24 saattir. (23 °C ve %50 Nem)

SARFİYAT
Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 14–18 m² lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.