Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
EGGER
EGGER

EGGER

  • Gebze Plastikçiler OSB, 41400, Gebze, Kocaeli, Türkiye
  • 0262-6484500
  • www.egger.com/shop/tr_TR 
EGGER, Ahşaptan Daha Fazlası mottosu ile “benzersiz bir malzeme olan ahşaba duyduğu tutku”yu tüm dünyaya ulaştırdığı, başarı dolu 60 yılı aşkın bir yolculuğa sahiptir.
1961 yılında Avusturya’nın St. Johann/Tirol bölgesinde bir aile şirketi olarak kurulan EGGER, bugün bünyesinde 11.000’den fazla çalışanı olan, orman ürünleri sektörünün dev oyuncularından biridir. Dünyanın dört bir yanında bulunan 22 üretim tesisinde çok çeşitli ahşap bazlı malzeme (yonga levha, MDF levhalar, parke ve OSB), kereste ve kenar bandı üretimleri gerçekleştiren EGGER, sektörün ilham kaynağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
EGGER, Gebze’de bulunan üretim tesisinde mobilya endüstrisinin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan kenar bantlarının üretimini gerçekleştirmekte ve 1.000’i aşkın çalışana istihdam sağlamaktadır. Modern donanımlara sahip çeşitli üretim hatlarında PVC, ABS, Akrilik kenar bantlarını EGGER ve ROMA markaları çatısında üretmektedir.
 
EGGER ürünleri; mutfaklar, banyolar, yatak odaları, ofisler, oteller ve mağazalar gibi çok çeşitli kamusal ve özel yaşam alanlarında yerini bulmaktadır. EGGER, mobilya ve iç mekân tasarımı, ahşap yapı ve ahşap bazlı parke sektörleri için tüm ihtiyaçlara cevap verebilen geniş ürün portföyüne sahiptir. EGGER; mobilya endüstrisi, perakende ve yapı marketler için güvenilir bir iş ortağıdır. EGGER Grubu, 2022/2023 mali yılında 4,45 milyar EUR ciro elde etmiştir.
 
Sürdürülebilir bir işletme olmak daima EGGER’in faaliyetlerinin odağındadır. Kullanılan ahşabın %65’i geri dönüşümden veya yan ürünlerden gelmektedir. EGGER ürünleri, uzun süre hizmet verdikten sonra büyük ölçüde geri dönüştürülüp döngüye yeniden dâhil edilebilmektedir. Aile şirketi, bunun gibi daha birçok önlem sayesinde “değerli ahşap kaynağından daha fazlasını elde etme” hedefi doğrultusunda sürekli çalışmakta ve böylece sürdürülebilir yaşamı ve çalışmayı mümkün kılmaktadır.
 
EGGER Ürünleri
Dekoratif Ürünler: Kenar bandı, yonga levha, MDF gibi modüler mobilya sistemleri, panel, marangoz tutkalları ve endüstriyel tutkallar
Yapı Ürünleri: Kereste, Kalas, OSB (Çatı malzemeleri)
Parke (Flooring) Ürünleri: Laminat Parke, parke aksesuarları