X-TEND Paslanmaz Çelik Ağ Sistemleri

Marka: Carl Stahl

X-TEND koruma ve estetik tasarımı bir arada sunan yenilikçi bir yapı malzemesidir. X-TEND her bir uygulama için özel üretilir. Kurulum kolaylığının yanı sıra boy ve en konusunda hiçbir sınır bulunmamaktadır. Ağ şeritleri gözle görünür ek yeri olmaksızın bir araya getirilerek daha geniş alanlar kaplanabilir. Çapraz ya da düzensiz geometrilerde kaplama yapılabilir. X-TEND, ağ genişliği ve halat çapının birçok farklı şekilde kombine edilebilmesi sayesinde yapıya farklı etkiler kazandırabilir. Seçim, işlevsel, yapısal ve estetik açılardan düşünerek yapılır.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya X-TEND Paslanmaz Çelik Ağ Sistemleri ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Potansiyel uygulama alanları gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda oldukça geniştir. Diğer şeylerin yanında korkuluk dolgusu, yatay veya dikey düşmeye karşı koruma, bölme, cephe giydirme, yeşil cephe sistemleri ya da sadece oldukça esnek tasarım malzemesi olarak kullanılabilir. Hafif ve kuşların özgürce uçmasına izin veren hayvanat bahçesi kuş kafesleri ya da üç boyutlu, kavisli geometrisi olan vahşi kedi kafesleri gibi mimari açıdan iddialı olan hayvanat bahçesi çözümleri X-TEND paslanmaz çelik ağ ile inşa edilir.

Çelik

X-TEND dirençli, yüksek kalite DIN 1.4401/AISI 316 paslanmaz çelik halatlardan üretilir. Halatlar, hem dayanıklı hem de esnek olan ve iki ya da üç boyutlu uygulamalara uygun olan ağ oluşturmak için kalaylı bakır (tip CX) veya paslanmaz çelik (tip CXE ve CXS) kelepçelerle kalıplanır. X-TEND şeklini her koşulda korur ve genelde bakım gerektirmez.
Özellikleri:
- Estetik tasarım ve koruma bir arada
- Transparan ve esnek
- Hafif ve sabit
- İki veya üç boyutlu kullanım
- Yenilikçi ve dayanıklı
- Kaliteli paslanmaz çelik
- Renkli olarak da tercih edilebilir
- İç veya dış mekan kullanımına uygundur
- Farklı kullanım alanları
- Geri dönüştürülebilir

Ön-montajlı halat ağ yapılar boş ağırlık ya da ek yükler ne olursa olsun şekillerini korur. Eğri çizgisel yüzeyi ve gerilimi sayesinde en iyi dengeyi sağlar. Gereken gerilim kabloların birbiri üzerindeki baskısı sayesinde elde edilir. Yapısı, yük taşıma ve gerilim yönlerinde ters eğime sahiptir. Her bir halat ağ yapısının yük kapasitesi ve mesafe genişliğine kıyasla düşük boş ağırlığı vardır. Asgari malzeme kullanımı ve düşük kütle tasarımı sayesinde oldukça ekonomiktir.

CARL STAHL MİMARİ satın alma ve kurulum süreçlerini kolaylaştırmak için farklı sistem çözümleri sunar. X-TEND2 ve X-TEND3 sistemlerimiz X-TEND paslanmaz çelik ağın sunduğu değerle standart ürünün bilinen faydalarını bir araya getirir. X-TEND daha çok korkuluk dolgusu olarak tasarlanmış olsa da, sektöre özel çözümler ya da müşterinin gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan çözümler için dikdörtgen ya da paralel kenarlı panelleri de X-TEND dolgulu olarak sunabiliriz.
X-TEND2:
- Tüm korkuluk yapılarına uyum sağlar
- Farklı farklı belirlenen boyutlar
X-TEND3:
- Kenar kısımlardan oluşan çerçevelerin içerisine monte edilir.
- 1,600 mm uzunluğunda, 1,100 mm yüksekliğinde bağımsız çerçeveler
- Merdivenler için paralel kenarlı tırabzan çerçeveleri de mevcuttur

X-TEND hem iç hem de dış mekan uygulamalarda yeni tasarım fikirlerinin temelini oluşturuyor. CARL STAHL MİMARİ renkli paslanmaz çelik halat yelpazesi olan X-TEND Colors binalarda göz alıcı, canlı renklendirmeler yapma olanağı sağlıyor. Halatlarda kullanılan dekoratif, salınım yapmayan polimer kaplama dirençli, suya dayanıklı ve fizyolojik açıdan güvenlidir.

Özellikle yüksek güçlü LED-şeritlerden yapılan X-TEND ağdan oluşan alt ürün X-LED, mükemmel aydınlatma ve etkili mesajlar için gerekli ortamı oluşturuyor. Ayrı ayrı kontrol edilebilen LED ampullerden oluşan hareketli resimler ve 16.5 milyon renkten oluşan canlı renkler göz alıyor.

- DIN EN ISO 9001:2008 Kalite sistemi
- DIN EN ISO 14001:2004 Çevre yönetimi
- ETA-13/0650 X-TEND Avrupa teknik onayı
- ETA-10/0358 I-SYS Avrupa teknik onayı
- DNV NV FRC 10 02029 Rev. A (Det Norske Veritas) X-TEND ağın düşürme testi
- ERB 2010-PV 100901 Hollanda, X-TEND korkuluk dolgu sistemi

EN 1263-1:2002, EN 12600:2002, EN 13501-1:2007: "Yanmaya dayanıklı test A1“, CAP437'ye göre test edilmiştir.