Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
SilkarStone
SilkarStone

SilkarStone

  • Silkar Plaza Orta Mah. Topkapı Maltepe Cad. No:6, 34030, Bayrampaşa, İstanbul , Türkiye
  • 0212-5767500
  • silkarstone.com 
SilkarStone, çok çeşitli mermer ürün gamı ile mozaik, plaka ve fayans üretimi yapan, ürünlerini dünya çapında 35'ten fazla ülkeye ihraç eden lider bir doğal taş üreticisidir.
 
Firma Türkiye ve Yunanistan’daki öz mal mermer ocakları ve yine Türkiye’deki iki fabrikası ile otuz yılı aşkın süredir doğal taş sektöründe hizmet vermektedir. Eşsiz deneyimleri ile kurguladığı dikey entegrasyon sayesinde büyük ölçekli mimari projelerde ürün kalitesini baştan sona denetim altında tutarak benzersiz ve kaliteden ödün vermeyen bir hizmet sunmaktadır. Londra ve İstanbul’da bulunan teşhir merkezlerinin yanı sıra Katar, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortak girişimleriyle büyük ölçekli ve özel üretim gerektiren projelere dünya çapında hizmet vermektedir.
 
Kardeş firma AKDO Intertrade aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde lüks karo ve doğal taş pazarında “AKDO” markası altında 350'yi aşkın bayiye seçkin ürünler dağıtılmaktadır.
 
Silkar, özel tasarımları ve geniş doğal taş renk paleti ile dünyanın en büyük mozaik üreticilerinden biri konumundadır. Yıllar süren tecrübe ve çabaları sonucunda oluşturduğu mozaik atölyesinde el emeği yoğun ve kişiye özel mozaikler üretebilme yeteneği firmayı tasarım dünyasında ayrıcalıklı bir konumuna taşımaktadır.
 
Plaka, mozaik, ebatlı doğal taş ürünleri sunmanın yanı sıra, geleneksel doğal taş ürünlerinin ötesinde sürekli olarak yeniliğe yatırım yapmaktadır. Lamine edilmiş doğal taş paneller gibi yeni teknolojilere yaptığı yatırımlar sayesinde yat endüstrisi, mobilya endüstrisi, iç-dış cephe kaplamaları ve daha pek çok endüstride sağlamış olduğu birçok avantaj nedeniyle ürünleri tercih edilmektedir.
 
Doğanın sunduğu bu eşsiz malzeme ile bu kadar uzun süre çalışma şansını elde etmenin verdiği şevkle toprağa, bize sunduklarına ve yeşil hareketlere saygısı her gün katlanarak artmaktadır. Silkar, bugüne kadar benimsediği sürdürülebilir üretim politikası ile doğal taş sektöründe standartları belirlemeye devam eder konumdadır. EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip olan firma, EPD (çevresel ürün beyanları) çalışmaları sonucunda dokuz ürün için tüm yaşam döngüsü içindeki çevresel etkisini ISO 14044 standardına göre hesaplamış ve üçüncü taraf onaylı beyanlarını yayınlamış bulunmaktadır.