Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
‘DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışması

‘DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışması

  • Yarışmalar

  • 18 Mayıs 2020, Pazartesi

  • 17 Temmuz 2020, Cuma

AKDOTEX koleksiyonlarına yenilerini eklemek için açtığı‘DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışmasını sunar!

En büyük tutkusu doğadan, modadan ve sanattan esinlenen çok çeşitli ve yenilikçi tasarımlar sunmak olan Silkar Madencilik'in en son teknoloji ürünü makinelerle üretilen mozaik, fayans ve plaka boyutundaki ürünleri, tasarımcı ekibi ve profesyonel tasarımcılar tarafından detaylara özen gösterilerek, yüksek kalitede tasarlanarak hayata geçiriliyor ve eşsiz koleksiyonlar olarak sektörle buluşuyor.

Şimdi Silkar, taşın dönüştürülmesinin sınırlarını genişleterek, doğal taş konusundaki uzmanlıklarıyla geliştirdiği koleksiyonlarına tasarımlarınızla güç katmak istiyor. 

Mesleki birikimlerinizi ve üretken zihinlerinizi evlerimizde harmanlamanın tam zamanı!

Yarışmanın Konusu

‘Yüzey/Surface’ kavramı mekanı oluşturan ana bileşenlerden biri olarak farklı tanımlarıyla mimar ve tasarımcıların en önemli tartışma konularından biridir. Günümüz hayat dinamikleri, mimar ve tasarımcıları mekanın tanımını tekrar tekrar sorgulamaya, kullanıcılar için yeni deneyimler oluşturmaya zorlarken, gelişen teknolojilerin gücünden yararlanmak büyük bir avantaja dönüştü. Biliyoruz ki, mekanlarımızı kurgularken titizlikle konumlandırdığımız ‘yüzey’ler, fonksiyon / tasarım / teknoloji arakesitinde şekilleniyor.

‘DESIGN-YOUR-TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışmasında katılımcılardan beklenen, günümüz değişkenleri ışığında ve gelecek vizyonuyla iç mekanda kullanılmak üzere geliştirilecek bir ‘yüzey/surface/texture’ tasarımıdır.

  • Yüzeyin kullanılacağı mekansal tiploji yarışmacıya bırakılmıştır. (konut, çok fonksiyonlu alanlar, kültür yapısı, kamu yapısı, ticaret, ibadet alanı vb…)
  • Elde edilecek ‘yüzey/texture’un, birim ölçüleri çoğaltılabilir, yan yana gelişleri üretilebilir olmalıdır. AKDOTEX Koleksiyonundaki ölçüler katılımcılara rehber olmalıdır.
  • Tasarımın niteliği belirlenirken, yarışma neticesinde üretilecek, koleksiyona girecek ve sektörle paylaşılacak olması göz önünde bulundurulmalıdır. 

Yarışmaya Katılım Koşulları

Online katılımla başvurabileceğiniz ‘DESIGN-YOUR-TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışması, mimar, iç mimar, endüstri ürünleri tasarımcısı olan tüm tasarımcıların katılımına açıktır. Bireysel ya da grup halinde katılım sağlanabilir. Katılımcılarda, Oda kaydı zorunluluğu aranmamaktadır.

Yarışmaya başvurmak isteyen katılımcıların, www.akdo.com.tr adresinde yer alan şartnameyi indirmeleri ve formu doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Teslim ve Sunum Koşulları

  1. Projeler A2 boyutunda, en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF formatında (300 dpi çözünürlükte), katılımcının tercih edeceği ölçek ve sunum tekniği kullanılarak hazırlanır.
  2. Tasarım hikayenizi anlatan tasarım raporu PDF formatında paftalarla birlikte yüklenmelidir.
  3. Paftalara ek olarak, tasarımcı projeyi animasyon veya kısa bir film (max. 60 sn.) ile de ifade edebilir.
  4. Her proje 5 rakamdan oluşan bir rumuzla tanımlanır. Paftaların sağ üst köşesinde ve raporda 5 rakamlı rumuz bulunmalıdır. Ek olarak teslim edilen belgelerde, sadece söz konusu rumuz kullanılır, bunun dışında proje sahiplerinin kimliğini belli eden herhangi bir işaret bulunmaz.

Teslim Şekli

Katılımcılar, dijital olarak hazırladığı proje pafta ve belgelerini *Soft copy* en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF formatında ya da sıkıştırma programlarında dönüştürerek https://tr.akdo.com/tr/etkinlik-kayit web sitesinde ilgili bölüme proje son teslim tarihi olan 15.06.2020 gün sonu, saat 00:00’a kadar yüklemek zorundadır. Daha sonra yapılan yüklemeler, sistem izin verse dahi, değerlendirme dışında kalacaktır.

Proje yüklemesi, belgelerin tümü üzerinde sadece rumuz yazılarak ilgili formatlarda yapılmalıdır.

Proje son teslim tarihinden sonra sistem veri yüklemesine kapatılacağında, son gün yükleme konusunda yoğunluk yaşanabileceği göz önüne alınarak, projelerin yüklenememe riskine karşılık önceden yüklenmesi önerilir.

Yarışma Jürisi

Yarışma jürisi AKDO bünyesinde çalışan tasarımcılar ve sektörün birleştirici platformu Yapı Kataloğu ve Dezinti Tasarım Danışmanlık profesyonelleridir. Jüri üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

Yarışma jürisi değerlendirme sonuçları www.akdo.com.tr web sitesinde ve AKDO sosyal medya hesaplarında duyurulacaktır.

Yarışma Takvimi    

Yarışmanın duyurulması       :   18 MAYIS 2020

Proje Son Teslim Tarihi         :   10 TEMMUZ 2020 (SAAT 00.00’A KADAR)

Jüri Değerlendirmesi             :   13 TEMMUZ 2020

Sonuçların Açıklanması        :   17 TEMMUZ 2020

Ödül  

Jüri değerlendirmesi sonunda, katılımcılar arasından ilk 3 belirlenecektir. 1. olan tasarımın üretimi gerçekleştirilecek olup AKDOTEX koleksiyonlarında yer alacaktır.

FİKRİ HAKLAR 

Yarışmacılar; yarışmaya sundukları projelerin yayın, kullanım ve sergileme haklarını yarışmayı düzenleyen Silkar Madencilik San ve Tic. A.Ş. ile paylaştıklarını kabul ederler. Yarışma için sunulan, fakat telif hakkı üçüncü şahıslara ait olan fotoğraf ve benzeri malzemelerin yayın, kullanım ve sergileme imtiyazlarının alınmasından bu materyali sunan yarışmacılar sorumludur. Silkar Madencilik San ve Tic. A.Ş. yarışma ile ilgili görsel, işitsel ve tüm dijital mecralarda duyuru yapma hakkına sahiptir.

Yarışmaya katılan katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmayı Düzenleyen

SİLKAR MADENCİLİK SAN VE TİC. A.Ş.

İletişim 

Adres: Silkar Plaza, Orta Mah. Topkapı Maltepe Cad. No:6 K:8 Bayrampaşa / İstanbul
Tel: 0532 – 740 49 28

Raportör: Berna Açık Tunçbaş

E-posta : [email protected]

KAYIT İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.