Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • EAA - Emre Arolat Architecture

  • Aktürk

  • 2014

Geçmişten günümüze, hem İstanbul’un simgesi olan meydanlardan hem de dünyanın her yerindeki şehirlere ait, ünlü meydanlardan yola çıkılarak yaratılan Zorlu Center, modern mimari anlayışı ile Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği noktada adeta bir köprü görevini üstleniyor. Emre Arolat Architects tasarımı olan Zorlu Center, 5 farklı fonksiyonu bir araya getiren karma bir projedir. Performans Sanatları Merkezi projenin önemli bir parçası olarak nitelendiriliyor. Raffles Istanbul ve yüzlerce dünya markasının, gurme restoranların yer aldığı alışveriş merkezi de Zorlu Center’in bir diğer bölümünü oluşturuyor. Kule Rezidans’ları ve her evin kendine ait bahçe ve teraslarının bulunduğu Teras Ev’leri ile proje genelinin bütünleşik bir parçası olarak planlanan ve 20.000 metrekarelik A tipi ofisler de projede yer alan yaşam alanlarıdır.

İlk ödülünü 2008’de gerçekleştirilen “Cityscape Dubai Architectural Awards” yarışmasında jüri özel ödüllerinden “Master Planning” (En İyi Planlanmış Proje) ödülüyle kazandı. Bu ödülü; “International Property Awards” (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında düzenlenen, “Europe and Africa Property Awards 2009” (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2009) yarışmasında kazandığı ödül izledi. Ayrıca, “Commercial Architecture Award” (Ticari Mimarlık Ödülü) dalında Avrupa birinciliği ödülüne hak kazandı.

SilkarStone

Emre Arolat imzalı Zorlu Center projesinde, SilkarStone'un Dark Olive ürünü kullanılmıştır.

dormakaba

Projede geçiş çözümleri için dormakaba kalitesi tercih edildi. Kullanılan ürünler: HSW EASY Safe, BST / F-BST, ES 200 – ES 200 EASY, KTV 3 / KTV 4 – KT FLEX Motor Teknolojisi ile, ST MANET, UNIVERSAL, TS 92