Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • NSK Mimarlık

Yeni evli bir çift için kabadan teslim alınan projede istenilenler doğrultusunda modern ve neo-klasik tarzı barındıracak şekilde bir tasarım oluşturuldu.
 
Giriş, bir koridor aksı ile galeri boşluğunun olduğu alana çıkıyordu. Bu alandaki 6 metrelik tavan yüksekliği, misafir ağırlamak ve keyifli vakit geçirebilmek için yemek alanı olarak tasarlandı. Yemek alanı metal ve camdan oluşan yarı geçirgen bir separatörle ayrıldı. 
 
Bahçeye çıkış için alan bırakılıp yanına şömine konumlandırıldı. Duvardan tavana olmak üzere bu alandaki her obje özel olarak özenle tasarlandı. Bahçedeki yeşillik içeriye de taşındı ve cam fanus içerisinde sergilemek amaçlı belirli yerlerde konumlandırıldı.
 
Yemek alanının hemen yanında, salon ve yatak odası konumlandırılmıştı. Bu alan yeniden planlanarak salonu büyütüldü ve İtalya’dan özel seçilen tasarım mobilyalar konumlandırıldı. Bu alana geçiş koridorunun sol kısmı ayna ile kaplanarak cepheden alınan güneş ve yeşillik içeriye yansıdı. Salon girişinde, solda bulunan tasarım dolapların arasına yine yeşillik içeren cam kolon konumlandırıldı.
 
Mermer destekli tasarlanan TV ünitesi ve özel olarak cam malezemeden üretilmiş sarkıt avizeyle salon olabildiğince minimal şıklıkta olacak bir şekilde tamamlandı. Salonun arka kısmında bırakılan yeni alanda ise ev sahibinin keyifli vakit geçirmesi amaçlı “hobi alanları” konumlandırıldı. Bir tarafta sinema salonu ve hemen yanında masa tenisi ve konsol oyunlarının yer aldığı bir hobi odası tasarlandı.