Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Kuzu Grup

  • EAA - Emre Arolat Architecture

Toplam 188.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Kuzu Effect projesi 17 katlı bir blok, 46 katlı bir blok, üç katlı alışveriş merkezi, üç katlı yatay ofis bloğu, üç katlı home-ofis bloğu ve sosyal tesislerden oluşmaktadır.

Kuzu Effect, Ankara'da LEED Gold sertifikası alan ilk karma kullanım projesidir. Kavramsal tasarım aşamasından başlayarak, bina çok sayıda su ve enerji verimliliği özelliği ile geliştirilmiştir.

Kuzu Effect, dünyaca ünlü mimar Emre Arolat'ın Ankara'daki ilk projesidir. Eşsiz bir mimari tasarıma sahip olan proje, şehrin silüetini çarpıcı biçimde değiştirmiştir.

Projede girişerde dormakaba KTV döner kapılar, BST eğrisel kayar kapılar ve ST otomatik kayar kapılar tercih edildi. Cam sistemler üzerinde panik kaçış donanımları ve cam aksesuarları kullanıldı.

Projede toplamda 109 adet HSW Easy Safe panel kullanıldı, bunlardan 27 adedi otomatik kayar kapı paneli olarak çalışmak üzere geçiş noktalarını belirledi ve sistem yüksekliği 3795 mm olarak bulunduğu cepheye en uygun şekilde tasarlandı.