Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
HAS Mimarlık
HAS Mimarlık

HAS Mimarlık

  • Kaya Aldogan Sok. No:15 Zincirlikuyu, Şişli, İstanbul, Türkiye
  • 0212-2722830
  • www.hasmimarlik.com.tr 
HAS Mimarlık, otel, hastane, üniversite, ofis ve konut yerleşmesi türünden çeşitli yapıların mimari proje çalışmasının yanısıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız içmimarlık tasarım ve uygulamaları gerçekleştirmiştir. Bunlar arasında, yatırım ve işlevler açısından üst düzeyde deneyim gerektiren İzmir Büyük Efes Oteli, Hyatt Regency Dushanbe, Cezayir El Aurassi Oteli ile Anadolu Sağlık Merkezi ve Kristal Kule mimari proje çalışmaları sayılabilir.
 
Firma, 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır. Gebze’de gerçekleştirdiği Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Urban Land Institute (ULI) tarafından açılan “2006 ULI Mükemmellik Ödülleri” yarışmasında finalist olmuştur. Aegean Hills projesi 2007 CNBC Uluslararası Gayrimenkul Ödülü ile Homes Overseas Ödülü altın madalyasına değer bulunmuştur. Ekoyapı projesi ile, World Architecture Community 2008 Ödülü’nü kazanarak Türkiye’de bu ödülü alan ilk mimarlık firması olmuştur. ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi projesiyle Türkiye Prefabrik Birliği’nin 2012-2014 “Altın Kiriş Ödülü”nü almıştır. Son olarak da Kristal Kule, Emporis’in 2014 yılı yüksek yapılar sıralamasında Dünya 7.si seçilmiştir. Kristal Kule projesi ayrıca, 2016 the Chicago Athenaeum International Architecture  ödülünü de almıştır.
 
HAS Mimarlık, ünlü uluslararası mimarlık firmaları Skidmore, Owings and Merrill (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında, Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında, RMJM ile 2009 yılında başarılı iş ortaklıkları sürdürmüştür.
 
Son dönemde, İstanbul Levent’te 168 m. yüksekliğinde Soyak Kristal Kule binası, Pei, Cobb, Freed&Partners ile birlikte tamamlanmış; ayrıca, Basra’da 120 yataklı bir hastanenin, Gebze’de Anadolu Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim ve Teknoloji Kompleksi, ING Bank Kahramanmaraş IT&Operasyon Binası, Cezayir’de iki ayrı onkoloji hastanesi ile Katar’da Al Bidda Park Tören Binası projeleri hazırlanmıştır.
 
Halen Berlin’de iki ayrı projenin çalışmaları sürmektedir.
 
HAS Mimarlık, Türkiye’nin BREEAM yeşil bina değerlendiricisi ilk mimarlık firması ve Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası’na (EDAC) sahip ilk ve tek firmasıdır.