Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Çukurova Isı
Çukurova Isı

Çukurova Isı

Çukurova A.Ş.,1991 yılının ilk çeyreğinde Amerikan Roberts-Gordon Inc. firmasının imal ettiği; ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için dizayn edilmiş Radyant Isıtma Sistemlerinin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. Çukurova Isı, kurulduğu günden bu yana ürün gamını ülkenin ve müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde genişleterek, zaman içinde; borulu, açık alevli, elektrikli ve seyyar tip radyant sistemlerden, açık alanlarda kullanılan ısıtıcılara, hava üflemeli sıcak hava üreteçlerine, çatı sızdırmazlık elemanlarına ve hatta doğalgaz yedekleme ekipmanlarına kadar birçok değişik ürünle hizmet vermeye devam etmiştir.
 
Isıtma sistemlerinin yanı sıra proses brülörleri konusunda da çalışmakta olan Çukurova Isı, bugün Amerika’dan Roberts-Gordon Inc., Algas-SDI International LLC, Flynn Burners Corp., Aztec Inc. ve Gas Fired Products Inc. (Space Ray); İngiltere'den Roberts-Gordon Europe Ltd., İtalya’dan Robur SpA, Avustralya'dan Bromic Ltd. ve Japonya’dan Shizuoka Seiki firmalarının Türkiye Mümessilliğini sürdürmektedir.
 
2002 yılından itibaren ithalatçı kimliğinin yanına imalatçı kimliğini de ekleyen Çukurova Isı, Gebze'de bulunan üretim tesislerinde kendi markaları olan GOLDSUN ve SILVERSUN ile doğalgazlı radyant ve elektrikli infrared ısıtıcı pazarında fark yaratan çalışmalar gerçekleştirmeye başlamıştır.
 
Çukurova Isı'nın ürün portföyünde bugün; “Borulu Radyant Isıtıcılar, Sıcak Hava Üretecileri, Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar, Stadyum Tribün Isıtıcıları, Elektrikli Halojen Isıtıcılar, Doğalgazlı Termo-Konvektörler ve Seyyar Radyant Isıtıcılar” yer almaktadır. Oldukça çeşitli ve geniş olan ürün yelpazesi ile Türkiye Endüstriyel Radyant Isıtma pazarında yaklaşık yüzde 65 pazar payına sahip olan Çukurova Isı, kurulduğu günden bu yana pazarda ki liderliğini sürdürmektedir.
 
81 ili kapsayan geniş satış ve servis ağı ile başta endüstriyel tesisler, fabrikalar, cafe, restoranlar, spor salonları, stadyumlar ve camiler olmak üzere endüstriyel ve ticari ısıtma konusunda müşterilerine; ücretsiz  keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar komple sistem çözümü sunan Çukurova Isı, çözüm ortağı olduğu projelerin ısıtmasında minimum enerji sarfiyatı ile maksimum konfor sağlamayı hedeflemektedir.
 
Hâlihazırda 20.000’i aşkın referansı bulunan Çukurova Isı; Starbucks, Kahve Dünyası, Cook Shop, Tavuk Dünyası, Midpoint gibi cafe-restaurant segmentindeki işletmelerin kurumsal tedarikçisi konumundadır. Çukurova Isı, aynı zamanda Türkiye imalat sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan;  Vestel, Arçelik, Toyota, Şişecam, Renault, Demirdöküm gibi sanayi kuruluşunun da çözüm ortağıdır.