HPL & Kompakt Laminat Mobilya ve Duvar Kaplamaları


Yüksek basınçlı laminat (HPL), melamin reçinesi ile emprenye edilmiş kraft kağıt katmanlarının, dekoratif kağıt ve koruyucu kaplama ile kaplandığı ve elde edilen laminatın, yüksek basınç ve sıcaklıklarda alt tabakalara tutturulduğu dekoratif bir laminat şeklidir. Benzer bir işlem düşük basınçlı laminatların üretilmesinde de kullanılır ama basınç aralığı farklıdır. Yüksek Basınçlı Laminat veya HPL, orijinal plastik laminatın doğrudan soyundandır. En dayanıklı dekoratif yüzey malzemelerinden biri olarak kabul edilir ve kimyasal, yangın ve aşınma direnci gibi özel performans özelliklerine sahiptir. Özel derecelerde HPL, kıvrılmış kenarların etrafına ısı ve kısıtlama uygulanarak biçimlendirilebilir. Yüksek basınçlı laminat, çeşitli yapıştırıcılar kullanan bir kompozit panele lamine edilir. Sunta veya MDF tercih edilen substrattır, çünkü stabil, dayanıklı, tutarlı ve ekonomik bir temel sağlarlar. Dayanıklılığı nedeniyle, yüksek basınçlı laminatlar döşeme, tezgah ve masaüstleri de dahil olmak üzere yatay yüzeyler için yaygın bir seçimdir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya HPL & Kompakt Laminat Mobilya ve Duvar Kaplamaları ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Evlerde (özellikle mobilya ve yüzeyde), AVM, havaalanları, spor kompleksleri, hastaneler, eğitim kurumları, oteller, fabrikalar, restoranlar, iş merkezleri ve ofisler gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

• Dayanıklılık: Yüksek basınç altında üretilen kompakt laminat formu oldukça dayanıklıdır.
• Çeşitlilik: Görünüm, kalınlık, malzeme, renk, desen ve daha birçok açıdan farklı özelliklerde seçilebilir.
• Hijyen: Diğer tüm laminat formları gibi tasarım endüstrisindeki en hijyenik malzemeler arasında sayılmaktadır. Üreticiler, malzemenin mikroplardan arınmış ve son derece sağlık dostu olmasını sağlamak için anti-bakteriyel kaplamalar ve mantar önleyici katkı maddeleri kullanırlar.
• Güvenlik: Yüksek basınçlı laminat mobilya kaplaması yangına dayanıklıdır. Kimyasal yanma, sigara yanığı ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Dahası yıpranma, çatlama, çizilme ve çarpma eğilimi yoktur. Ürünlerimizin hepsi neme dayanıklıdır ve geniş bir yelpazemiz mevcuttur. Ürünlerimizi uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güneş, nem, aşırı soğuk ve sıcak ya da temizlik maddeleri gibi korozyon faktörlerine karşı yüksek dayanıma sahiptir.
• Bakım: Kir birikmediğinden ve farklı hava koşullarından kolayca etkilenmediği için temizlenmesi ve bakımı kolaydır.