Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olan 104 milyon yolcu kapasiteli İstanbul Havalimanına, Halkalı – Havalimanı Metro Hattı ve Gayrettepe – Havalimanı Metro Hattı olmak üzere toplam da yaklaşık 70 km’lik Raylı Sistem Ağı ile en hızlı ve konforlu erişim sağlanırken, şehrin önemli toplu taşım aktarma merkezleri ve aynı zamanda kent içi raylı sistem hatlarıyla entegrasyon sağlanmaktadır. Hattın, Gayrettepe- İstanbul Havalimanı yönünde uzunluğu yaklaşık 37,5 kilometre, İstanbul Havalimanı-Halkalı yönünde ise 32 kilometre olarak tasarlanmıştır.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı’nın metro inşaatı istasyonlarının su yalıtım işlerinde, ODE Yalıtım ürünleri tercih edilmiştir.

Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesi ile 300’den fazla destinasyona uçuş imkanı sunacak İstanbul Havalimanı’nın metro inşaatı istasyonlarının su yalıtımında kullanılan Epikon Proof Membran ürünleri yüksek performansıyla öne çıkmaktadır.

Bu yılın dördüncü çeyreğinde tamamlanması planlanan projede, toplam 100 bin metrekare Epikon Ep450 Proof Double ve Epikon Ep300 Proof Dikey kullanılacak. Epikon Proof yeni nesil temel su yalıtım sisteminde, yüksek dayanımlı taşıyıcı ve yüksek performanslı SBS katkılı polimer bitüm son teknolojiyle formüle ediliyor. Epikon Proof, temel ve tek yüz kalıp perde su yalıtım uygulamalarında güvenle kullanılabilmesi, taze betona yüksek yapışma mukavemetine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.