Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Hakan Helvacıoğlu Design Co.

İç Mimar Hakan Helvacıoğlu’nun imzasıyla yorumlanmış Bodrum Mandarin Oriental Residences’taki daire, mavi ve karamel birlikteliğiyle 60'ların erkeksi sert hatlarını buluşturmanın özel keyfini yaşıyor.

Sıcak yaz günlerinde içeride çok oturulmasa da terası ile bütünleşen salon, turkuaz-mavi ve karamel tonları ile Cennet Koyu ile iç içe bir atmosfere sahip. Helvacıoğlu, salon olmak üzere parlak ve çarpıcı renklerle yazın enerjisini eve katıyor. Salonda televizyonun yer aldığı  duvarı, zemindeki meşe parke ve kapılardan da referans alınarak 60'ların lambri esprisi ile birleştiriliyor. Açık plana sahip salondan özel tasarım bronz bir seperasyon ile kısmi mahremiyet sağlanırken, yemek bölümünün de kısmi kamufle olması sağlanıyor.

Döneme de uyan meşe duvar kaplaması yorumlanarak, çıta oyunları ve oniks ilavesiyle hem televizyon, hem de aksesuarlar için bir fon oluşturuyor. Yemek masasına denk gelen bölüm ise galeri duruşuyla fark atıyor. Pencereye yakın bölüm ise ahşap heykelsi formlarla yine sanatsal katkıyı tamamlıyor. 

Fotoğraflar: Kadir Aşnaz