Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık

Oğuz Bayazıt Mimarlık

  • Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 , Beşiktaş, İstanbul, Türkiye
  • 0212-2270301
  • www.oguzbayazit.com.tr/ 
Y.Mimar M.Oğuz Bayazıt tarafından 2003 yılında kurulan Oğuz Bayazıt Mimarlık, proje tasarımı, proje uygulaması ve proje/yapım yönetimi alanlarında hizmet vermektedir.
 
Yapı fiziği ve süreç yönetimi konusundaki profesyonel yaklaşımı ile 500’ün üzerinde projeye imza atan firma projelerinde tasarımcı, kullanıcı, karar verici ve uygulayıcı gibi tüm paydaşların, tasarım ve üretim süreçlerinin en başından itibaren bir arada çalışarak ihtiyaç ve çözümleri projenin ilk aşamalarında ortaya konması prensibine dayanan bütünleşik tasarım yaklaşımını temel almaktadır.
 
Türkiye’de son yıllarda gerçekleştirilen Bodrum Yalıkavak Palmarina, Bomonti Bira Fabrikası gibi projelerde farklı görevler üstlenmiş, Basf Türkiye, Eren Holding, Vaillant Türkiye, Merck, Finansbank, Credit Suisse, Bahçeci Sağlık Grubu gibi önemli markaların tercihi olmuştur. Türkiye’nin ilk genetik merkezi projesini gerçekleştiren Oğuz Bayazıt Mimarlık, değişik sektörlerde uzmanlık isteyen birçok önemli projede yer almış, sektörel anlamdaki bu zenginlik ofisin tecrübesini en üst düzeye taşımıştır.
 
Gerçekleştirilen projelerde, binaların ilk yatırım maliyetini optimize etmeye çalışarak, enerji verimliliği ve kullanıcı konforunu en üst seviyede tutacak şekilde tasarım sürecini yürüterek uygulamalarının tamamlanmasını sağlayan Oğuz Bayazıt Mimarlık, sistematik düşünerek, yaşanabilirliği maksimize eden binalar için optimum çözümler üretebilen, performans tabanlı ancak estetik bir mimarlık anlayışına sahiptir.