Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Ofist
Ofist

Ofist

Ofist, 2004 yılında iç mimar ve tasarımcılar Yasemin Arpac ve Sabahattin Emir tarafından İstanbul'da kuruldu. Ortaklar, bu metropolde yüzyıllardır yaşayan farklı kültürlerin derin izlerini sokaklarında, meydanlarında, binalarında ve vatandaşlarında hala barındıran bir şehrin parçası olmanın sorumluluğu ve bilinciyle tasarımlar üretmeye odaklanıyor.   

Problemin (ihtiyacın) tanımlanmasından, ortaya çıkan ürünün (ortam/mekan) fiziksel ömrünün sonuna kadar geçen, Ofist'in önemli bir unsur olduğunun farkına vararak, kendisinin sadece bir parçası olduğuna inandığı sürecin bütünüdür.

Ofist, profesyonelliği nedeniyle işine yabancılaşma tuzağına düşmeden çalışmalarına devam etmeye çalışır. Her projeye kendi koşulları ve doğruluğu ile odaklanır ve bireysel projelerin özelliği ne olursa olsun önceden uygulanmış çözüm kalıplarını uygulamaz.

Projenin içinde bulunduğu zaman dilimine ve çevreye verdiği yoğun yoğunlaşma ile çözüm üretmeye çalışan  Ofist, farklı sektörlerden farklı projeleri hayata geçirmekte; sosyal ve ticari, ayrıca konut projeleri ve ürün tasarımı.