Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Mimaristudio
Mimaristudio

Mimaristudio

Mimaristudio, 1995 yılından itibaren Türkiye’ nin önde gelen mimarlık ve tasarım bürolarında yürütülen mimari ve iç mimari çalışmaların birikimi ile, 2006 yılında Önder KUL ve Ayça S. AKKAYA KUL öncülüğünde kurulmuştur.
 
Mimaristudio, ulusal ve uluslararası gruplara, ağırlıklı iç mimari tasarım ve proje çalışmaları hizmeti veren bir mimarlık ofisidir. Özellikle farklı ölçeklerde, nitelikli yeni nesil çalışma mekanları ve ofisler, deneyimleme ve teknoloji merkezleri, lab-ofisler, ağırlama mekanları, konaklama ve kongre merkezleri gibi farklı konu başlıklarını, biyofilik tasarım ve well-being konularını temel alan bir tasarım yaklaşımı ile ele almaktadır.
 
Mimaristudio savunduğu modern mimari ilkeleri, teknolojik gelişme ve uygulamaları takip ederek yorumlamakta, bu gelişmeleri geçmişin ve günümüzün değerleri ile bir araya getirerek farklı konu ve içerikte projeler geliştirmektedir.
 
Ana gayesi özgün, yenilikçi, çağdaş ve kaliteli hizmet sunmak olan firma, yürüttüğü her projeyi, projenin kendi iç koşulları içinde ele alarak ve bu koşullara yenilikçi ve farklı çözümler katarak, fonksiyonel, net ve estetik mekanlar kurgulamayı amaçlamaktadır. 
 
Her yeni proje öncesinde yaptığı geniş araştırma çalışmalarının ardından, ortaya koyduğu özgün tasarımlar ile şekillendirdiği projeleri, dalında uzman kişi ve kurumlarla işbirliği yaparak, bir takım çalışması ve proje çözüm ortaklığı yaklaşımı ile yürütmektedir. Mimari ve iç mimari proje, uygulama ve uygulama kontrolü çalışmaları, bu çalışmalar ile birlikte inşaat, statik, elektrik, mekanik, aydınlatma, akustik, görsel tasarım, peyzaj gibi farklı disiplinlerin projelendirilmesi, proje yönetimi ve uygulamalarının yanında, projeye özel mobilya ve aydınlatma tasarımları ile bunların üretimleri hizmetleri de vermektedir.