Borosilikat Cam - 3D Yazıcılar için

UTT

3D yazıcılarda kullanıma uygun borosilikat cam.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Borosilikat Cam - 3D Yazıcılar için ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


3D yazıcılar

• Cam dışı malzemeler her kullanım sonrası deforme olur. Plastik ve alüminyum gibi baskı yapılan tablalar yeniyken bile nadiren tamamen düzdür. Isı veya stresle eğilmeye devam ederler. Diğer malzemelerden farklı olarak, camın basınç altında daha az deforme olma eğilimi vardır. Borosilikat cam gibi ideal düz bir yüzey her baskı işinden sonra düz kalır.
• Borosilikat cam dışındaki diğer alternatif malzemeler yalnızca bir baskı için kullanılmaktadır. Oluşan ısı ve kimyasallar kılcal çatlaklara sebep olur ve içi kir dolan tablalar kullanılamaz hal alır. Borosilikat cam ise 300°C ısıya, buhar ve kimyasallara dayanıklıdır, sert yüzeyi sayesinde deforme olmaz ve genleşmez.
• Borosilikat cam proje esnasında ögeyi sabit tutup proje tamamlandığında kolayca serbest bıraktığı için 3D baskı için ideal yüzey yapışmasına sahiptir. Düşük ısıl genleşme katsayısına sahip olduğundan, tamamlanan parçaların çıkarılması çok güvenli ve kolaydır.
• Temizlemesi çok kolaydır. Cam yüzeyindeki parçacıklar, yapışkan ve kirli maddeler alternatif tablalardaki gibi yüzey bozulmasına sebep olmadan kolayca temizlenir.