Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri 2021 Sahiplerini Buldu!

Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri 2021 Sahiplerini Buldu!

Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri, 13 Ocak 2022 tarihinde, “AURA İstanbul”da düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. 

“Mimarın İlk Yapısı” Ödülü ve “Mimarlık Teşvik” Ödülü olarak sektöre iki farklı tasarım yarışması sunan YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, 2021 senesinde yapı sektörünün en önemli aktörlerinden olan mimar ve içmimarların hem gerçekleşmiş hem de kâğıt üzerindeki tasarımlarını ödüllendirmek için önemli bir adım attı. Birbirinden değerli jüri üyelerinden oluşan jüri paneli, Mimarlık Ödülleri kapsamında en başarılı inşa edilmiş yapıları ve tasarlanmış fikirleri ödüllendirdi.

Ödül töreninde, Mimarın İlk Yapısı Birincilik Ödülünü “SW Evi” projesi ile Studio AVC alırken; Mimarlık Teşvik Ödülü’nde “co-space istanbul” projesi ile KAT 73 ve “Durmak için Bir Yer” projesi ile MAS Mimarlık, Jüri Eşdeğer Ödüllerine layık görüldüler.

“Mimarın İlk Yapısı” Ödülü kentlerimizdeki nitelikli yapı stoğunun artması, genç tasarımcıların yenilikçi fikirlerinin işveren ve kullanıcılarla buluşmasını teşvik amacıyla bu sene ilk defa “YAPI KATALOĞU” bünyesinde sahiplerini buldu.  01 Ocak 2015  - 31 Aralık 2020 arasında inşa edilmiş ilk yapılarıyla aday gösterilebildikleri yarışma sonucunda mimarlar ödüllendirildi.

“Mimarlık Teşvik” Ödülü, bu sene ilk defa YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ kapsamında, Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren belirli sayıda mimarlık ofisinin özel olarak davet edilmesiyle düzenlenen bir yarışma olarak sektörle buluştu. “Yeniden Kullanım, Yeniden İşlevlendirme” teması çerçevesinde, YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri yarışma moderatörlüğünün belirlediği, mesleki yetkinliğe ulaşmaya ve ortaya koydukları projelerle sektörde kendini göstermeye başlamış mimarlık ofisleri bu yarışmaya davet usulüyle katılım gösterdi ve yarıştı. YAPI KATALOĞU’nun kapalı davetini kabul ederek “Mimarlık Teşvik” Ödülü’nde yarışan mimarlık ofisleri şu şekildedir:

YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ 2021 Jüri Üyeleri

  • Can Çinici / Çinici Mimarlık 
  • Durmuş Dilekçi / Dilekçi Mimarlık DDA, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı 
  • Kurtul Erkmen / K,G: Mimarlık, AURA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı
  • Ayşe Hasol Erktin / HAS Mimarlık

Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri Sergisi

Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri 2021’de ödüle layık görülen ve yarışan diğer projelerin yer aldığı sergi 13 Ocak 2022 tarihinde Ödül töreni akabinde ziyarete açıldı. Sergi, 14-28 Ocak 2022 tarihleri arasında “AURA İstanbul”da hafta içi saat 10-18 arasında ziyarete açık olacak.

AURA İstanbul hakkında

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi dünya kentlerinde ve özellikle İstanbul üzerinde çağın getirdiği çeşitli küresel ve karmaşık sorunların ağır baskı yaptığını gözlemektedir. AURA İstanbul, bu çağdaş sorunları anlamak ve başa çıkabilmek için çeşitli uzmanlık alanlarının birlikte çözüm üretmeleri gerektiğine inanır. AURA İstanbul, bu iş birliğini sağlayabilmek amacıyla uluslararası düzeyde faaliyet göstermek üzere yapılanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. En önemli iki hedefinden ilki, sertifika programı aracılığıyla ilgili alanların mezunlarını akademik ve profesyonel hayata hazırlayacak araştırma ve eğitim ortamını sağlamaktır. Diğer hedefi ise, burada üretilecek araştırma ve tasarım projeleri ile bir İstanbul veri tabanı oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

ALTIN ÇEKÜL ÖDÜLLERİ 2021 ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ SPONSORLARI

DKM İNŞAAT & DANIŞMANLIK (Gümüş Sponsor)

SILKARSTONE (Gümüş Sponsor)

Detaylı bilgi için: www.altincekul.com

ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri Kazananları ile ilgili habere BURADAN ulaşılabilir.