Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Proje Yarışmasının Ödül Kazananları Açıklandı

Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Proje Yarışmasının Ödül Kazananları Açıklandı

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. ‘nin 2003 yılından itibaren her yıl farklı bir temayı işlediği, bu yıl 18.si düzenlenen, Çuhadaroğlu Alüminyum Öğrenci Projesi Yarışması sonuçlandı. “Yeni Yaşam Arayüzleri” temalı yarışmanın, ödül kazananları 11Eylül -23 Eylül 2021 tarihleri arasında jüri heyetinin titiz değerlendirmeleri sonucu gerçekleşti.

İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen, “Yeni Yaşam Arayüzleri” temalı Çuhadaroğlu Alüminyum 2021 Öğrenci Projesi Yarışması’nda katılımcılardan; hızla gelişen dijital çağ ve pandemi ile birlikte yeniden şekillendirilme ihtiyacının kaçınılmaz olduğu kırsal ve kentsel yaşam alanlarımızın üzerine; özgün mekansal tasarım önerisi getirmeleri istendi.

Toplam 71 projenin değerlendirmeye alındığı ve kazananların 24 Eylül 2021 tarihinde www.ogrenciprojeyarismasi.com sitesi, Çuhadaroğlu sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı yarışmada öğrenciler; yeni üretimlerden, kamusallık biçimlerine, çalışma ortamlarından, iletişim biçimlerine, alışveriş formlarından akıllı yaşamlara ve öğrenim ortamlarına kadar geniş bir yelpazede yeni yaşam alanlarını barındıran “Arayüz”ü keşfederek, içinde bulunduğumuz koşulları toplum yararına dönüştürmeye yönelik yaratıcı çözümler üretmeye yönlendirildiler.

Jüri Heyeti’nin Çuhadaroğlu ve İTÜ işbirliği ile oluşturulduğu yarışmanın asıl jüri üyeleri arasında; Prof. Dr. Birgül Çolakoğlu (İTÜ), Prof. Dr. Leman Figen Gül (İTÜ), Prof. Dr. Ahmet Zeki Turan (MSGSÜ), Doç. Dr. Özgür Bingöl (MSGSÜ), Dr. Öğr. Üyesi Demet Arslan Dinçay (İTÜ), Dr. Öğr. Üyesi Murat Sönmez (TOBB ETÜ), Mimar Tülin Hadi (TECE Mimarlık), Y. Mimar Peyzaj Mimarı Nesli Naz Aksu (azaksu mimarlık) ve Mimar Kutlu Bal (2×1 Architects – İkikerebir) yer aldı.

Yarışmanın yedek jüri üyeleri ise; Dr. Öğr. Üyesi Feyzal Avcı Özkaban (DEÜ),Öğr. Gör. Y. Mim. Nihat Eyce (TOBB ETÜ) ve Peyzaj Mimarı Mehmet Cemil Aktaş (Caps.) iken, danışman jüri üyeliğini de Prof. Dr. Elmira Gür (İTÜ) ve Mimar Ali Özçelik (Çuhadaroğlu Teknik Danışmanı) üstlendi.

Dereceye Girenler Ödüllerini Kolokyum ve Ödül Töreni zamanında teslim alacak.

Yarışmada verilecek ödüller ise şu şekilde:

  • Birincilik Ödülü 7000
  • İkincilik Ödülü 5000
  • Üçüncülük Ödülü 4000
  • Eşdeğer Mansiyon Ödülü 1500 TL

Yarışmada, jüri üyelerinin değerlendirmelerine göre ödül alan proje sahipleri şöyle:

Birincilik Ödülü NURSENA ÇOLAK (İTÜ)

İkincilik Ödülü NAZGÜL BERFİN GÖLGE (İTÜ) - ARDA COŞAN (İTÜ)

Üçüncülük Ödülü CAN KAYAASLAN (TED ÜNİ.) - KUTAY KAYNAK (TED ÜNİ.)

Eşdeğer Mansiyon İREM NAZ ÖZGAN (İTÜ) - SEREN ESEN (İTÜ)- BUKET YÜREKLİ (İTÜ)

Eşdeğer Mansiyon MÜNEVVER ZEYNEB UZUN (YTÜ) - CEMRE ÇABUK (YTÜ) - ESRA ARSLANTÜRK (YTÜ)

Eşdeğer Mansiyon MERVE ÇAYIR (İTÜ) - TANER DURGUT (İTÜ)

Teşvik Ödülü SERHAT UĞURCAN AKMAN (İTÜ) - PELİNSU ŞAHİN (İTÜ) - ERDEM KARAÇAY (İTÜ)

Teşvik Ödülü ATABERK YILMAZ (ÇANKAYA ÜNİ.) - YAREN ŞEVVAL TOKSOY (ÇANKAYA ÜNİ.)

Teşvik Ödülü DOĞUKAN YILDIRIM (MERSİN ÜNİ.) - NOUR DERWICHE (MERSİN ÜNİ.) - FURKAN ÖZDEMİR (MERSİN ÜNİ.)