Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Türkiye'nin Deprem Gerçeğiyle Yüzleşmek: 7,7 Dakikada 7,7 MW Podcast Serisi

Türkiye'nin Deprem Gerçeğiyle Yüzleşmek: 7,7 Dakikada 7,7 MW Podcast Serisi

Türkiye'de yaşanan deprem felaketini konu alan 7,7 Dakikada 7,7 Mw podcast serisi, her bölümünde alanında uzman değerli konukların katılımı ile akıllardaki soruları giderebilecek şekilde ülkemizin bir gerçeği olan depremlerde nasıl önlemler alabileceğimizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini, afetlerin öncesini ve sonrasını konuşmak amacıyla Volkan Dikmen moderatörlüğünde gerçekleştiriliyor.

Her bölümü 7,7 dakika sürecek ve Türkiye'deki deprem felaketinin farklı yönleri ele alınacak seride konuşacak katılımcılar arasında inşaat mühendisleri, jeologlar, psikologlar, afet yöneticileri gibi birçok farklı disiplinden uzmanlar yer alacak.

DKM İnşaat ve Danışmanlık'ın kurucu ortağı ve serinin moderatörü Volkan Dikmen, bu podcast serisi hakkında şunları söylüyor: "1999 depremi sonrası yaşananları maalesef 2023 Türkiye’sinde hala yaşıyor olmak bu konularda ülkece bilinçlenmeye ve öğrenmeye ne kadar ihtiyacımız olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı. Biz DKM İnşaat ve Danışmanlık olarak, Türkiye'deki deprem felaketleri hakkında farkındalık yaratmak ve önlemler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu podcast serisi, hedeflediğimiz bilinçlenmenin ilk adımı."

7,7 Dakikada 7,7 Mw Podcast serisinin yayınlandığı platformların linklerine, DKM İnşaat ve Danışmanlık Instagram adresi üzerinden erişebilirsiniz.