Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
DKM İnşaat ve Danışmanlık San. Tic. A.Ş.
DKM İnşaat ve Danışmanlık San. Tic. A.Ş.

DKM İnşaat ve Danışmanlık San. Tic. A.Ş.

DKM İnşaat, yapıların güvenli ve konforlu olması için inşaat sektörüne hızlı ve yenilikçi çözümler üretmek misyonu ile 2003 yılında kuruldu. Sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkeleri doğrultusunda imalatlarında geri dönüşüm ve sıfır atık politikalarını benimsemektedir.
 
Sismik Koruma, Titreşim Kontrolü ve Ses Yalıtımı konularında faaliyet gösteren DKM, yapılarda sorunların oluşmadan çözümü yaklaşımıyla detaylı projelendirme, kaliteli ürün imalatı, dünyada konusunda uzman iş ortaklarından ürün tedariki ve doğru ürünün doğru uygulama ile verimli olacağı bilinciyle süpervizörlük hizmetleri ile Türkiye ve çevre ülkelerin inşaat sektöründe önemli bir yer edinmiştir.
 
DKM, konusunda deneyimli mühendisleri ile danışmanlık, projelendirme ve hesaplama, sistem ve detay çözümleri, ürün tedariki, süpervizyon hizmetleri sunmaktadır.
 
Sismik Koruma: Mekanik ve elektrik tesisat ile ekipmanlarının deprem esnasında korunması, sonrasında hizmet vermeye devam etmesi amacıyla yapılan çalışmalardır. 2004 yılından bu yana temsilcisi olduğu MASON; sismik koruma ve titreşim kontrol ürünleri üretimi alanında 60 yıldan uzun süredir sektöründe lider olarak hizmet vermektedir. SISMEX markasıyla imalatına başladığı ANSI ASHRAE 171-2017 standartlarına göre test edilen tamamen yerli üretim sismik koruma ürünleri ile yerel ve uluslararası pazarlarda yer almaktadır.
 
Titreşim Kontrolü: Titreşime neden olan mekanik sistemi oluşturan ekipmanların özelliklerini, yapıdaki yerini göz önüne alarak etkisini inceleyerek kaynağında kontrol altına almak, yalıtmak ve sönümlemeyle genliğini azaltmaya yönelik çalışmalardır. REZONEX markası ile geri dönüşüm kauçuktan ürettiği modüler titreşim alıcı padler, yaylı ve kauçuklu askılar ile titreşim ve titreşimin neden olduğu gürültü kabul edilir değerlere indirgenir.
 
Ses Yalıtımı: İstenmeyen ses, yani gürültü hava yolu ve katı yolu ile iletilir. Günümüz konfor koşulları gereği istenilen ses düzeyini elde etmek için, yapı elemanlarının özellikleri göz önüne alınarak ses yalıtım detayları oluşturulmaktadır. Ses yalıtımı çözümlerinde temsilcisi olduğu INDEX ürünlerinden ses yalıtım bariyerleri, yüzer döşeme şilteleri ve geri dönüşüm kauçuktan ürettiği TUNEX darbe sesi yalıtım şilteleri ve REZONEX yüzer döşeme ayakları, ömrünü tamamlamış lastiklerin (ÖTL) geri dönüşümü ile üretilen TUNEX HQ darbe sesi yalıtım şilteleri önerilmektedir.