Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Güçlen Tekeli
Güçlen Tekeli

Güçlen Tekeli

2005 yılında sektörde çalışmalara başlayan Güçlen Tekeli tarafından kurulmuştur.  Birçok inşaat firmasına mimari proje, iç mekan tasarımı ve uygulamalarını yaptı, mimari danışmanlık ve denetim hizmeti veren Güçlen Tekeli; konut, iş merkezi, ofis, kafe-restoran, otel, klinik, karma kullanım projeler ve rekreatif –sosyal alan tasarımları ve uygulamaları yapmaktadır.
 
Güçlen Tekeli “mimari çözümler” Felsefesi:

Güçlen Tekeli Mimarlık; bir tasarım odağıdır. Mimari çözümler sunmaktadır.

Kendini, her detayına indiği projelerinden tanıyabileceğiniz Güçlen Tekeli Mimarlık'ın ekibi, tasarlama arzusu dolu, alanında yetkin profesyonellerden oluşur. Projeleri, birer kanundur. Her biri kendine özgün olmalıdır, bunun için mesai mefhumu tanımadan çalışır. Kentlerimiz için karakter sahibi mekanlar, dünyamız için sürdürülebilir mimari kurgulama kaygısı taşır.  Mimarlığı başlı başına bir yarışma olarak gören Güçlen Tekeli Mimarlık Ofisi, kimseyle değil ancak ve ancak kendiyle yarışır. Yarışma kültüründen kendi çıkarımlarını da yapmış ve yapmaktadır. 

Güçlen Tekeli Mimari Çözümler, felsefesi itibariyle; projelendirmek için ele aldığı her bir arsa, kütle, form ve tüm girdileri en kıymetli cevherlere benzetir. Bu cevherler ancak uzman ellerde değerini bulacak mücevherlere dönüşebilir.