Beton Bariyer (Otokorkuluk)

Marka: Sargın

Beton bariyer özellikle kara ulaşımında araç trafiğini ayırmak için kullanılan, donatılı beton yapıdır. Araçların çarpması durumunda oluşacak hasarı azaltmak için farklı açılarda eğimlerle tasarlanmıştır (New Jersey Bariyer). Beton bariyerler toplumsal olaylar ve askeri harekâtlarda bir tür tahkimat olarak da kullanılmaktadır. Özellikle bombalı saldırılara karşı askeri üs güvenliğinin alınmasında sıkça görülmektedir. Beton Bariyer rijit yapısı ve özel tasarımı sayesinde hem ayırıcı, hem koruyucu ve çarpma anında şeride sevk edici özelliği taşımaktadır. Kaza anında aracın karşı şeride geçmesini engeller. Motosiklet sürücüleri için diğer bariyerlere göre daha güvenlidir. Kalıcı uygulamalar haricinde geçici olarak uygulanıp daha sonra kolayca taşınabilir. Diğer bariyerlere göre ekonomiktir. Bakım maliyeti düşüktür.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Beton Bariyer (Otokorkuluk) ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Ayırıcı ve koruyucu olarak her türlü araç ve yaya yolunda kullanılabilir:
Otoyollar, çevreyolu, şehirlerarası yollar, şehir içi yollar, çift yönlü yollar. Araç-bisiklet yolu ayrımında, araç-yaya yolu ayrımında kullanılır. Ayrıca, yol kenarı akarsu, uçurum vb. tehlikeli durumlarda yol kenarlarında koruyucu olarak kullanılır.

Beton Sınıfı: C30
Donatı Sınıfı: B 500C

New Jersey Bariyer
Simetrik Bariyer
Asimetrik Bariyer
Tercihli Yol Bordürü (İzmir B.B)
Projelere özel kesitlerde üretilebilir.

Birleşim yerleri düz, geçmeli ya da Karayolları Şartnamesi (2013) uyarınca özel profil bağlantı aparatlarıyla üretilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi