Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

İç Mimari Projeleri Craft312 studio tarafından yapılan TED Üniversitesi; 40.000 m2'lik alana sahip olan Amfi, Sınıflar, Toplantı Salonları, Ofis Zeminleri, Konferans Salonları, Kafeterya, Konferans Salonu, Fuaye Salonu, Kulüpler, Spor Merkezi, Kütüphane vb. gibi çok çeşitli mekan kurgularının olduğu bir yapılar bütünüdür.

Bu yapılar bütünü tarihsel olan ve eskiden kolej olarak kullanılan tescilli binaların Üniversite fonksiyonuna çevrilmesi hemde ek yeni binalar ile Üniversite’nin bir kampüse dönüştürülmesini içermektedir. Bu noktada tasarım kavramları geliştirilirken, kurumun tarihsel geçmişi ve geleceğe doğru modern adımlarla ilerlemesi üzerine yoğunlaşılmıştır.

Mekan kurguları çağdaş ve ilerici bir yol ile rafine üst düzey detay çözümleri ile birlikte artiküle edilmiştir. Mekanlar ileri teknolojik altyapı ile  inşaa edilmiş olup, deneyim açısından yeni bir tür modern vizyon önermektedir. Mekansal manipülasyonlarının eski ve yeni ile olan birleştirici ve aynı zamanda ayrıştırıcı özelliği tüm kampüs içerisinde kurgusal bir deneyimle kullanıcıya sunulmuştur.

TED Üniversitesi projesi 2017 yılında İç Mimari Tasarım alanında İtalya’nın Uluslararası platformda verdiği en önemli ödül olan A’Design Award ödülü almıştır.

Fotoğraflar: Deniz Ertek Karlıdağ